Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: zagraniczny ebay

    • Offline
    • Oklaski: 6

    zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14648

    Koledzy mam pytanie. Bierze się ono stąd, że mentalnie chyba jestem człowiekiem starej daty. Chodzi mi o zagraniczne serwisy aukcyjne (ebay, ale także zagraniczne serwisy powiązane z naszym allegro). Do tej pory kupowałem i sprzedawałem tylko na naszym allegro i chciałem się z tymi zakupami ruszyć poza granice naszego kraju. I nie bardzo wiem jak się to technicznie robi. Przykładowo chciałem kupić monetę na czeskim allegro (aukro). Czy po prostu loguję się na polskim portalu i już dokonuję zakupów? A co z przesyłką do Polski? Co z wystawieniem oceny? Korespondencją i przelewem na zagraniczne konto sprzedającego?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14649

    jesli chodzi o ebay to wiekszosc uzytkownikow na swiecie posiada PayPal wiec nie ma problemu z platnoscia wiekszosc sprzedajacych wysyla za granice a komunikowac mozna sie po angielsku bez wiekszych problemow zarowno z niemcami wlochami francuzami no i oczywiscie ebay uk ebay us to strony anglo jezyczne pozatyn nowa zelandia australia
    a wystarczy zarejstrowac sie w ebay pl zalozyc konto paypal i mozna dokonywac zakupow na calym swiecie
    ps.
    wiekszosc sprzedajacych polskie monety to polacy wiec pytania mozna kierowac po polsku mimo ze aukcje wystawione sa w uk usa i sa w jezyku angielskim.
    polecam !
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14662

    Wielkie dzięki ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14664

    jest jednak pewien problem Valkirio i to niezwiązany z paypalem, a związany z wysyłką np. z USA do Polski. Wielu sprzedawców traktuje Polskę jak kraj 3-go świata (przypuszczalnie za wciąż spory odsetek ginących paczek) i nie wysdyła do Polski lub żąda dodatkowego ubezpieczenia co na polskie warunki jest kwotą sporą. Sam płacę często po 20-30$ za przesyłkę za paczki z USA do UK. Oczywiście wszystko zależy od tego co się kupuje niemniej jednak trzeba dokładnie czytać przed licytacją warunki sprzedawcy. Reszta się zgadza, nie wiem tylko jak jest z weryfikacją adresu do ebaya i paypala - czy również jak w UK przez telefon oddzwaniający i 2 drobne kwoty przelewane na konto z paypala, które następnie służą jako kod aktywacyjny (ja tak miałem w I.2007 gdy zakładałem paypala)?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14678

    zgadza sie polska ciagle traktowana jest jak kraj 3go swiata i nie dziwie sie sprzedajacym ze wysylaja tylko RECORDED bo przesylki w polsce rzeczywiscie gina i taka jest prawda.
    nie wiem jak dokladnie jest z ebay i paypal polska bo mam konto w uk ale czesto kupuje na polskim ebay i nie ma problemow.
    wracajac do cen przesylki do polski mysle ze jesli ktos z polski zdecyduje sie na zakup numizmatu za granica to bedzie to cos rzadkiego a zarazem drogiego w przeciwnym razie takie zakupy nie maja sensu bo pospolite monety lepiej kupic na allegro i nie placic za miedzynarodowe przesylki.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14688

    to też zależy sam sprzedawałem do Polski i wysyłałem normalnie poprzez airmail small packet - fakt jednak że miałem obawy czy dojdzie, jeszczew gorze jest do Rosji, aktualnie oczekuje info czy doszła jedna (recorded był bez sensu bo przewyższył by cenę blaszki, zresztą Royal Mail generalnie nie śledzi paczek poza UK).
    • Offline
    • Oklaski: 1
    post tenebras spero lucem

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez ejm2000. #14712

    1. Po pierwsze,
    - na Aukro i innych serwisach powiązanych z allegro nie trzeba sie rejestrowac tylko wystarczy zalogowac hasłem i loginem z allegro
    - Czesi preferują przelew na konto lub wysyłkę kasy w kopercie (listem poleconym );) przelew na konto można zrobic bezpośrednio np. poprzez BZ WBK lub inne serwisy ;) kasę w kopercie polecam w przypadku niewielkich sum
    - oczywiście zawsze można pytac czy akceptuja paypal albo moneybookers ale rzadko kto z tamtych stron się na to godzi (tak przynajmniej w moim wypadku bywa)
    - do niektórych Państw, które mają z Polską umowę można wysłac ostatecznie przekaz pocztowy (np. do Francji, a do Niemiec już nie).
    - przed licytacją trzeba sie upewnic, że sprzedawca akceptuje oferty zagraniczne; nawet jeżeli tak twierdzi w emailu to trzeba mu WYRAŹNIE ZAZNACZYC aby ZMIENIŁ USTAWIENIA W PANELU AUKCJI NA "tak" dla oferentów zagranicznych bo inaczej serwis odrzuci naszą ofertę (niestety tak straciłam kilka fajnych aukcji) ...
    - do tłumaczeń oczywiście polecam google (bo Czesi i tak wolą po polsku niż po angielsku) - trochę niegramatycznie będzie ale sąsiedzi są wyrozumiali ;)
    - ma ebay oczywiście głównie paypal, chociaż Niemiaszki nie bardzo sie jeszcze do tej formy przekonali i zazwyczaj w odpowiedzi mamy "KEIN PAYPAL" ...;) ale próbowac trzeba
    - polecam także odklepnuto.cz i delcampe.net, chociaż pewnie i tak je znacie ;)


    2. po drugie
    - kupuję sporo - na delcampe i ebay już od kilku lat i nie zgodzę się, że użytkownicy z USA czy UK traktują nas jak trzeci świat. Mają zazwyczaj znacznie przystępniejsze warunki wysyłki niż np. sprzedawcy z naszej części Europy. B. Dobrze się pracuje z Francuzami, Belgami, Holendrami - są przeważnie mili, tani i szybcy. Jeżleli chodzi o przesyłki ubezpieczone / polecone to zazwyczaj wymagają ich Niemcy w przypadku paypal (dla ich własnego bezpieczeństwa oczywiście;). NATOMIAST O DZIWO - NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNY CYWILIZOWANY KRAJ ŚWIATA Gdzie notorycznie giną lub blokowane są przesyłki TO PIĘKNA ITALIA !!!! Na aukcjach często czytam, że do WŁOCH WYSYŁAMY TYLKO PRZESYŁKI UBEZPIECZONE (czyli + 10 lub 20 USD w zależności od okoliczności).
    Kiedyś kupiłam kartkę na ebay.com i z uwagi na cenę, jaką zapłaciłam prosiłam o wysyłkę poleconą ale sprzedawca odpisał, że to nie ma sensu bo zazwyczaj i tak wysyła droższe kartki listem zwykłym i nie giną ....;) ha ...
    Myślę, że tutaj sami się trochę demonizujemy ...ostatnio pewieni Łotysz (sprzedaje na ebay.com) nie chciał wysłac mi kart inaczej jak listem ubezpieczonym, chociaż i tak wiele razy już kupowałam u niego i nic nie zginęło....ale może miał po drodze kilka nieprzyjemnych doświadczeń i z tego to wynika..

    tak szczerze to sama wolę przesyłki ubezpieczone, jeżeli mi na czymś zależy ....aczkolwiek w przypadku pocztówek to koszt niewielki ...z monetami nie wiem jak jest ale obawiałabym się wysłac lub odebrac monety listem zwykłym ....za dużo w naszej poczcie pracuje macantów .....

    Przesyłki giną ale jest to doprawdy znikomy procent (przynajmniej w przypadku przesyłek listowych). Przez kilka lat zginęły mi chyba 4 przesyłki o znikomej wartości. Giną natomiast przesyłki krajowe - szczególnie grube i obiecujące dla macantów pocztowych.

    A tak na koniec niestety i list polecony to żadne zabezpieczenie .....kiedyś dostałam z Holandii list polecony OTWARTY i zapakowany w folię pocztową z jakąś głupią adnotacją ...chyba się rozpędzili pocztowcy i zaczęli plądrowac nie ten worek ;) ....
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14714

    Co do Włoch to figurują u wielu sprzedawców z USA w jeszcze gorszej kategorii niż Polacy, a co do przesyłek ubezpieczonych to ebay.com zasadniczo wymaga ich w przypadku transakcji zagranicznych i często życzą sobie niemal 20$ za coś co kosztowało kilka - zero pomyślunku, bo zwykłym listem wysłać można za kilka dolarów i często dochodzi szybciej. Ja zasadniczo kupuję od kilku osób z USA i każda z nich inaczej wysyła. Niektóre normalnie, część priority mail USPS, a część z prywatnie ubezpieczonymi.
    • Offline
    • Oklaski: 1
    post tenebras spero lucem

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14715

    a tak ...
    z tymi wysokimi opłatami się wiążą jeszcze inne kwestie
    np. jest to popularny sposób omijania prowizji ebay ...prowizje tak lubią też omijac Niemcy, Włosi (którzy nota bene mają wszystko strasznie drogie; jak już coś wystawią na sprzedaż to sie nie opłaca licytowac...no z wyjątakim..)..pod tym względem dużo lepiej wyglądają Francuzi ...u nich się zawsze kupuje z przyjemnością - jest tanio i b. szybko i jeszcze wysyłają te miłe, grzeczne formułki z podziękowaniami zajmujące 3 linijki tekstu ....;) merci merci etc.

    ponadto niektórzy sprzedawcy w USA nie oferują sprzedaży np. do Polski z powodu właśnie wysokich opłat wysyłkowych (albo inaczej ujmując - drogiej usługi wysyłkowej, którą wybrali) ...no i w efekcie za coś co kupilibyśmy za 2USD i zapłacic powinniśmy 2-3USD za wysyłkę sprzedający musiałby wymagac 15 USD, co ich samych przeraża i z góry zakładają że nikt z zagranicy tyle nie zapłaci......
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14718

    wszedzie znajda sie ludzie uczciwi i mniej uczciwi ja kilka razy zawiodlam sie na austryjakach uchodzacych za bardzo uczciwych kupilam lot za 600 euro i to od powaznego sprzedawcy mialo byc kilka srebrnych monet i jedna zlota srebrne byly w oplakanym stanie a zlotej nie wyslali mi wcale a na przesylke czekalam ponad miesiac :(
    od pewnego francuza kupilam 10 fenigow 1917 za 3 euro a za przesylke wziol 7 euro nie bylo by w tym nic zlego gdyby wyslal recorded ale on zwyklym listem za 0,70 euro
    jednak doswiadczen tych pozytywnich jest o wiele wiecej niz tych negatywnych i naprawde polecam ebay
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14720

    mam nadzieje że tłuknęłaś mu negatywa
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14722

    tak z tym ze przy sprzedazy ponad 2000 monet miesiecznie 1 czy 2 negatywy krzywdy ci nie zrobia dalej ma 99,9% pozwtywow
    paypal tez umyl raczki ile ja sie odzwonilam do tej austri szkoda gadac czsami mniejsi sprzedawcy sa owiele bardziej uczciwi
    • Offline
    • Oklaski: 1
    post tenebras spero lucem

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14724

    no rzeczywiście to koszmar....mnie paypal nigdy nie zawiódł jeżeli chodzi o zwrot pieniędzy - no ale to były stosunkowo małe kwoty ....ale może to dlatego, że zbyt późno zgłosiłaś transakcję - po upływie 45 dni od daty płatności paypal nie przyjmuje reklamacji....

    Niemcy to wbrew pozorom kombinatorzy - może dlatego, żę dużo tam najeźców z bliskiego i dalekiego wschodu i dlatego trochę psuje im to opinię, ...zawyżają koszty wysyłki, sporo falsyfikatów (autografy - nie wiem jak to się ma do monet) i co najgorsze podbijają cenę na własnych aukcjach korzystając z innych kont...ale i tak lubię ebay bo oferta nie ma sobie równej... :P
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14727

    Zawsze trzeba sprawdzać cenę wysyłki przed licytacja - to mógł być powód dla, którego paypal nie interweniował. Ewentualnie mała liczba komentarzy. Mnie raz próbowała wyrolować rodaczka z USA - sprzedała mi 3 monetki w gradingu NGC i nigdy do mnie nie trafiły. Po jakimś czasie znalazłem te same monetki u niej ponownie na aukcji tyle, że za większą kaskę. Napisałem do niej, ale nie uznała za właściwe odpisać. Zgłosiłem do ebaya i paypala i zwróciła kasę. Napisała, że niby miałem niepotwierdzony adres i paczkę zwrócili. Jasne, adres mam potwierdzony, a nawet jeśli była by to prawda to powinna mnie o tym poinformować, a nie liczyć na moją amnezję.
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:zagraniczny ebay 14 lat, 2 miesięcy temu #14785

    w tym temacie chyba wszystko zostalo juz powiedziane
    dodam tylko ze wzajemne zaufanie i traktowanie innych tak jak samemu chcialo by sie byc traktowanym to podstawa sukcesu i to zarowno jesli chodzi o sprzedajacych jak i kupujacych.
    polecam ebay zdecydowanie jako najwiekszy market na swiecie tu znajdziesz monety calej planety
    ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    DSFSAFSA 5 lat, 5 miesięcy temu #29924

    lh181008
    ray ban outlet store
    ugg outlet
    pandora charms
    michael kors outlet online
    michael kors outlet clearance
    longchamp pas cher
    michael kors outlet clearance
    christian louboutin sale
    uggs outlet online
    tory burch outlet store
    air jordan shoes
    ralph lauren
    christian louboutin sale
    cheap oakley sunglasses
    mbt scarpe
    ralph lauren outlet
    christian louboutin
    ralph lauren outlet
    basketball sneakers
    michael kors outlet online
    adidas outlet store
    michael kors factory outlet
    michael kors handbags
    cheap jordan shoes
    coach factory outlet
    ugg boots clearance
    kate spade
    kate spade outlet store
    pandora jewelry
    cheap jordan shoes
    coach factory outlet
    michael kors outlet clearance
    polo pas cher
    michael kors outlet store
    canada goose jackets outlet
    coach outlet store online
    christian louboutin sale
    coach outlet online
    canada goose jackets clearance
    denver broncos jersey
    broncos jerseys
    true religion jeans for men
    cheap ugg boots
    air jordan shoes
    cheap ray ban sunglasses
    cheap michael kors handbags
    christian louboutin
    cheap oakley sunglasses
    tory burch handbags
    coach outlet online
    michael kors outlet clearance
    ralph lauren
    oakley sunglasses wholesale
    coach outlet online
    chrome hearts jewelry
    north face
    canada goose
    cheap jordans
    ugg outlet online
    ugg outlet online
    christian louboutin shoes
    canada goose jackets sale
    michael kors outlet clearance
    ugg outlet online
    nike nba jerseys
    polo ralph lauren outlet
    coach outlet store online
    polo outlet
    michael kors outlet store
    canada goose jackets
    longchamp outlet online
    cheap air jordans
    pandora charms outlet
    michael kors outlet clearance
    uggs outlet
    christian louboutin
    longchamp solde
    ugg boots clearance
    christian louboutin
    christian louboutin
    adidas shoes
    canada goose coats
    christian louboutin sale
    michael kors outlet clearance
    cheap ray bans
    cheap uggs
    mbt shoes clearance
    coach outlet
    kate spade outlet store
    red bottoms
    pandora outlet
    michael kors outlet clearance
    coach outlet store online
    supreme shirts
    coach outlet store online
    colts jersey
    ugg outlet
    ray ban sunglasses outlet
    christian louboutin sale
    moncler jackets
    lh181008
    dfhsyshd5ryh5e
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.38 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information