Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.

TEMAT: 1 złoty 1929 bez znaku mennicy

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12165

    ** To wątek dyskusji o artykule: 1 złoty 1929 bez znaku mennicy **
  • O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12168

    Ciekawa sprawa, pierwszy raz spotykam się z tą 1-złotówką bez znaku. Wiadomo o nich coś więcej - jakieś notowania, inne egzemplarze???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12172

    Ciekawy artykuł, sam posiadam taką monetę tylko, że ze znaczkiem mennicy. Moneta jest w bardzo dobrym stanie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12173

    Mam pytanie. Ile jest warta ta moneta bez znaku mennicy?
  • 1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12174

    w PN jest artykuł na temat tej monety:

    PN 3-4(26-27)/1999

    - czy ma ktoś ten numer???
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12175

    ja mam :)

    mogę Ci zrobić ksero albo mailem wysłać :)
  • O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12177

    mam pełno tych 1 złotówek, musze je na spokojnie przejrzeć, a nóż tez mam takowe cacko. :):):)

    Pytanie tylko, czy jesli występują odmiany bez znaku mennicy tej czy innej monety to czy bite są tym samym stemplem co ze znakiem czy nie???

    Ja widze tutaj dwa rozwiązania:

    a) bite są stemplem ze znakiem mennicy, lecz jest on zapchany
    b) bite są innym stemplem - to mało prawdopodobne.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12179

    wojtek19900823 napisał/a:
    Mam pytanie. Ile jest warta ta moneta bez znaku mennicy?


    Tego niestety nie da się ocenić bo chyba odmiana nie była jeszcze notowana na żadnej z aukcji
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12180

    chyba że jeszcze jest taka opcja, że to przeoczenie i jak zaczęli bić złotówki to zauważyli przeoczenie dorobili znaczek a stary stempel zniszczyli razem z całym nakładem (poza kilkoma sztukami co wypłynęły)

    Weź pod uwagę Piotr, że stempli do 32 mln musiało być kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt a odmian nie ma więc musiały być wyprodukowane z tej samej patrycy którą mogli właśnie poprawić po zauważeniu niedopatrzenia.

    Prawdopodobne czy też gadam od rzeczy?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12181

    Stempli musiało być dużo i może jeden był wadliwy, przy czym w porę wychwycili błąd. Przypuszczam, że tak naprawdę może istnieć o wiele więcej egzemplarzy tyle, że nikt nie zwracał na to uwagi zwłaszcza, że skąpo lub wcale nie było o tym nic w źródłach i katalogach. Jeśli każdy by uczciwie przepatrzył swoje zbiory łacznie z amatorami to jeszcze z kilkanaście może nawet kilkadziesiąt sztuk by się znalazło. To, że znanych jest kilka nie oznacza, że nie ma ich więcej - najzwyczajniej trzeba je "odkryć". Przestrzegam przed domorosłymi fałszerzami jak i przed innymi cwaniakami, niech nikt lepiej nie kupuje za grubą kasę tych monet jeśli ich autentyczność nie jest potwierdzona.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12182

    Zgadzam się z Tobą żeby nie kupować tego za grubą kasę bo może się okazać że za kilka lat wypłynie jakiś rulonik i stracimy majątek - tak było kilka lat temu z ceną 25 guldenówką WMG kiedy to z niemieckich rezerw wypłyneła na rynek olbrzymia ilość tych monet to cena poszybowała w dół.

    W 1997 roku na 13 aukcji WCN mennicza sztuka poszła za 41 000 zł.
    Dla porównania 2006 rok 34 aukcja WCN - mennicza sztuka idzie po 8910 zł.

    Zysk: MINUS 450 % nie uwzględniając inflacji która w 1997-2006 była bardzo wysoka.

    No ale tak to już bywa...
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12185

    Rulonik to jeszcze pół biedy póki jest oryginalny. Prawdziwe zgrzytanie zębami zacznie się gdy ktoś za grubą kasę kupi monetkę typu 5 zł z 1978 roku, czyli ujmujący choć podrabiany unikat. Jak znam życie im głośniej będzie o tej monecie tym więcej "cudownie" odnalezionych egzemplarzy zacznie się pojawiać na aukcjach i niestety większość zapewne będzie fałszywa (usunięcie znaku z monety oryginalnie go posiadającej).
    • Offline
    • Oklaski: -1

    O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 8 miesięcy temu #12187

    Według mnie najbardziej prawdopodobne jest to, że są to destrukty - zapchane stemple. Przecież teraz też zdarzają się obiegówki z ostatnich lat bez wybitego znaku! Szczególnie, że znak mennicy na tych złotówkach leży w pewnym oddaleniu od innych elementów monety.
    • stalowy
    • stalowy

    1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 7 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #12210

    powiem szczerze ja posiadam taką złotówke bez znaku mennicy

    i jeszcze takie małe pytanko gdzie bym mógł umiescic zdjęcie monety?
    • Modsog
    • Modsog

    O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 7 miesięcy temu #12213

    Widzicie, wystarczy uświadomić społeczeństwo a zaraz znajdą się kolejne egzemplarze. Jak tak dalej pójdzie to zamiast R8 spadnie na R3-4 a za pół roku będzie można kupić na aukcji za 100zł :D
    stalowy - wrzuć najlepiej na img90.imageshack.us/ i podrzuć link do tego tematu.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 7 miesięcy temu #12227

    Będzie wysyp na allegro tych złotówek bez znaku to więcej niż pewne :D Ludzie kupią po 2-3 sztuki i w zaciszu domowym będą kombinowali jak owy znak usunąć
    • Offline
    • Oklaski: 0

    1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 7 miesięcy temu #12240

    Ja po przeczytaniu tego artykułu przeszukałem swój złom i okazało się że też posiadam jedną taką monetę.Cieszę się ale nie myślę o alegro,to jest moja przyjemność.Dziękuję że ktoś zwrócił na to uwagę. :woohoo:
    • stalowy
    • stalowy

    O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 7 miesięcy temu #12252

    własnie wrzuciłem na image.shack.us zdjęcie mojej złotówki bez znaku mennicy oto link img193.imageshack.us/img193/2952/dsc00561h.jpg
    • stalowy
    • stalowy

    O:1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 7 miesięcy temu #12283

    widze z nikt nie chce juz zagladac na ten temat zrobiłem zdjecie i echo
    • Offline
    • Oklaski: 0

    1 złoty 1929 bez znaku mennicy 14 lat, 7 miesięcy temu #12299

    wygląda na to, że ta moneta nie jest aż tak unikatowa, bo i ja ją posiadam :)
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.29 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information