Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: A może medalierstwo?

    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15549

    Albo jak się pojawi będzie kosztował jeszcze więcej. Lepiej kupić jak się ma pieniądze niż liczyć, że kiedyś się kupi taniej. Z reguły ta mżonka mija się dalece z prawdą, zwłaszcza jeśli mówimy o rzadkich okazach. Niestety zasada płacz i płać jest w tym przypadku najlepsza.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15550

    No właśnie, tak już jest przy niskich nakładach. Ja raczej nie ustawiam się na międzywojenne, bo trzeba najpierw trochę się podciągnąć w tym temacie, ale powojenne kupuję. Również próbuję coś wyłapać ciekawszego lub mającego w temacie związek np. z numizmatyką, mennicą, polskimi władcami, etc. Ogólnie podobają mi się projekty PTAiN.
    Ze starszych podobają mi się medale z okresu secesji.
    Dzisiaj właśnie odebrałem medal z 1968 roku z Henrykiem Strobandem w 400. rocznicę Toruńskiego Gimnazjum Akademickiego.

    PS.
    Oto link do aukcji tej plakiety z Grunwaldem:

    www.allegro.pl/item888977922_plakieta_50..._pod_grunwaldem.html
  • O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15551

    Czy np. ten cykl współczesnych medlai nie jest piękny?
    allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7895634&gr_id=50442

    Wg. mnie prawdziwym hitem (jeśli w ten sposób można określać) jest seria koszalińska medali królewskich. Lynx zapewne wiesz, które mam na myśli.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15553

    Oczywiście, że wiem. Właśnie ta koszalińska jest moim zdaniem chyba najładniejsza, Korskiego mniej mi się podoba, choć oryginalnie przedstawiona.
    Ciekawe są projekty pochodzące z Oddziału Bydgoskiego.
    A właśnie. Borsuk wspomniał na innym wątku, o literaturze Pana Terleckiego. Mnie się udało kupić medal właśnie jemu poświęcony z 1977 r.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15554

    Właśnie ten medal zawiera całą esencję związaną z Terleckim i zarazem Mennicą.
  • O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15556

    Piotr_k84 napisał/a:
    Wg. mnie prawdziwym hitem (jeśli w ten sposób można określać) jest seria koszalińska medali królewskich. Lynx zapewne wiesz, które mam na myśli.


    Nie wiedziałem o które medale chodzi, więc zacząłem szukać i znalazłem. :)

    www.mennica.com.pl/historia/swiat-numizm...tu-jana-matejki.html

    Świetna robota Piotrze. Jeśli jeszcze można dowiedzieć się jaka to książka, bo w artykule nie jest to napisane.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15557

    Piotrze, odnośnie tej serii medali jedno pytanie. Jak mi się wydaje medale oprócz tego, że były w wersji brązowej patynowanej i posrebrzonej oksydowanej, to jeszcze chyba wyemitowano je w dwóch wielkościach: 70 i 40 mm. Czy faktycznie tak było?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15558

    A tak a propos Matejki, tu link do aukcji medalu francuskiego z 1875 r autorstwa uznanego medaliera J.A.Barre:
    www.allegro.pl/item891811550_jan_matejko..._barre_od_1_pln.html
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15559

    w tym temacie jestem zupelnie zielona
    jednak czesto natrafiam na medale przegladajac portale aukcyjne w poszukiwaniu monet
    oto jeden z nich

    Grunwald 500 lecie ...

    cgi.ebay.co.uk/Poland-1910-Medal-500TH-A...?hash=item3ca8edf6f2

    moze was zainteresuje ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #15575

    Dzięki, Valkiria za linka, bo może ktoś skorzysta. Ja akurat na ebay-u nie licytuję, ale zawsze z miłą chęcią obejrzę. Na chwilę obecną szukam różnych informacji na temat medalierstwa i przyglądam się medalom rodzimej produkcji, chyba, że coś innego mnie zaintryguje lub bardzo spodoba, ewentualnie jest w dobrej cenie.
  • O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15604

    Apropos współczesnego medalierstwa. Ze względu na pomysł i possób wykonania ten medal wybity dla NBP wygląda bardzo ciekawie i interesująco. Czyżby to było na reformę walutową?.

    allegro.pl/item888399199_niekonwencjonal...2_czesciowy_nbp.html
    • Eothain
    • Eothain

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15609

    Zarchiwizowany link: www.allegromat.pl/aukcja47886
    Świetny! Przypomina mi Krajcara węgierskiego, którego kiedyś udało mi się wylicytować. Też jest ciekawy bo rozkręcany. Tylko w tym medalu kunszt jest w środku, a z zewnątrz to tylko "opakowanie". a w moim krajcarze w środku jest tylko wolna przestrzeń. Niestety nie mam zdjęcia na komputerze, ale jak wyjdzie słońce postaram się je zrobić.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15611

    No to może do kolekcji można byłoby zarchiwizować i ten ciekawy medal, który jest również dwuczęściowy:

    www.allegro.pl/item881411142_tadeusz_prz...i_medal_z_brazu.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 2 miesięcy temu #15618

    proszę o pomoc w identyfikacji tego medalu
    www.allegro.pl/item874407049_franz_joseph_i_1914rok.html
    wystawiłem go 99 zł i nie było ofert ,a nie mogę poszukać informacji na temat nakładu itd
    • Eothain
    • Eothain

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 1 miesiąc temu #16309

    Eothain napisał:
    Przypomina mi Krajcara węgierskiego, którego kiedyś udało mi się wylicytować. Też jest ciekawy bo rozkręcany. Tylko w tym medalu kunszt jest w środku, a z zewnątrz to tylko "opakowanie". a w moim krajcarze w środku jest tylko wolna przestrzeń. Niestety nie mam zdjęcia na komputerze, ale jak wyjdzie słońce postaram się je zrobić.


    Długo to trwało ale mam zdjęcie i nawet na komputerze było, z aukcji na której go wygrałem, z Antykwariatu p. Niemczyka
    krajczar1.jpg
    • Eothain
    • Eothain

    O:A może medalierstwo? 14 lat, 1 miesiąc temu #16310

    krajczar2.jpg
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information