Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Emisja miniatur monet powszechnego obiegu

  • Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 2 miesięcy temu #15605

    ** Ten wątek jest dyskusją do artykułu: Emisja miniatur monet powszechnego obiegu **
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 2 miesięcy temu #15606

    Sam posiadam taki zestaw, wykonany z CuNi (10,20,50gr i 1zł), B-Al/CuNi (2,5zł) oraz M-Mn (1,2,5 gr). Polecam jako dobrą lokatę. :woohoo: :woohoo: :woohoo:
    • Offline
    • Oklaski: 12

    O: Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 2 miesięcy temu #15607

    Pomysł fajny, ale już pakowanie fatalne, po dwóch dniach rozkleiło mi się, monety powypadały i musiałem pochować je w kapsle, przez co tracą dużo na prezencji...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 2 miesięcy temu #15610

    to ja nie wiem co ty z nimi robiles
    ja mam 2 komplety z 2008 i absolutnie nic zlego sie nie dzieje
    komplecik z 2009 jest w nakladzie 5000 :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 2 miesięcy temu #15612

    Tylko powstaje problem jak to zakwalifikować. Nie są to monety, a zwłaszcza obiegowe ani tym bardziej medale.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 2 miesięcy temu #15615

    moze jako ciekawostka :)
    miniatury polskich monet powszechnego obiegu
    nie sa prawnym srodkiem platniczym w polsce ...
    wiec monetami tak do konca nie sa ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 2 miesięcy temu #15616

    zaklasyfikowanie jest w nazwie "miniatury monet powszechnego obiegu" :)
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 2 miesięcy temu #15636

    Mały error, na wstępie pisze: "miniatury zostały pomniejszone 2.25 raza" wtedy 1-groszówka miałaby średnicę 6,9mm.

    Zostały pomniejszone o 1/3 w stosunku do wielkości rzeczywistych obiegówek.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 2 miesięcy temu #15637

    Witam, mam takie pytanie do Państwa jakie były ceny emisyjne zestawów miniatury monet powszechnego obiegu z lat 2008 i 2009 ???
    Oraz czy wie ktoś z Państwa gdzie można znaleźć więcej informacji na temat banknotów kolekcjonerskich i obiegowych , Polskich z XX i XXI wieku. Chodzi mi o nakłady serie itd.
    Z góry wszystkim bardzo dziękuje za pomoc!!!
    • Offline
    • Oklaski: 12

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 2 miesięcy temu #15642

    Co do miniatur, to cenniejsze (o ile można to tak nazwać) są te z 2009 bo te z 2008 mają 20'000 sztuk nakładu a z 2009 tylko 5'000 sztuk, więc są trudniej dostępne. Ale zamotałem. Nakłady banknotów - najlepiej kupić katalog (np fishera) w sklepie numizmatycznym i powinno wystarczyć.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 1 miesiąc temu #16604

    Witam
    Co prawda niestety nie udało mi się uzyskać odpowiedzi jaka była cena emisyjna tych miniaturek z 2008 i 2009 roku. Ale mam jeszcze dwa pytanka czy ktoś z Państwa wie czy w 2010 też wyjdzie kaki zestaw???
    oraz drugie bardziej zawiłe, czy te miniatury są klasyfikowane do katalogów ??? ( jako że nie jest to środek Płatniczy ciężko to nazwać numizmatem!!! ) Są to swego rodzaju medaliki przynajmniej ja tak to odczuwam, więc pytam czy te miniatury są w katalogu np. Fischera,Parchimowicza???

    Teraz nie ma tak dużego zainteresowania tymi miniaturami nie wiem czemu ale można je kupić za ok 50zł komplet ( 9 monet ), nie wiem jaka była cena emisyjna??? poszczególnych roczników, ale podchodzę jakoś bardzo ambiwalentnie do szybkich zysków na tym!!! Ten niby lepszy rocznik 2009 można kupić w sieciach sklepów empik i szczerze nie cieszy się to jakimś genialnym powodzeniem.
    Co Państwo o tym sądzicie???

    Bardzo, Bardzo proszę o Pomoc z góry bardzo serdecznie dziękuje.
    • Wilk
    • Wilk

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 1 miesiąc temu #16605

    Powiem tak, krótko i treściwie: daj sobie spokój z tymi wynalazkami. Jeśli chcesz zainwestować to pakuj pieniądze w monety, a nie w dziwadła.

    Jeśli chodzi o klasyfikacje numizmatów w katalogach to się ona zmienia. Raz pewne dziwne monety się w nich pojawiają, żeby już w kolejnym numerze zniknąć.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 1 miesiąc temu #16606

    W katalogu Parchimowicza znajdziesz miniatury na stronie 303 jako K140 Rozdzial Oficjalne Kopie Monet jednak oficjalna kopia tak naprawde jest tylko jedna pozycja K1 2zl 1936 JOZEF PILSUDSKI
    kopia wybita w 1988 roku z okazji 70 rocznicy odzyskania przez polske niepodleglosci a wybito ja orginalnymi stemplami !!!
    Miniatury jako ciekawostka fajna sprawa ale kupowanie ich co roku jak dla mnie mija sie z celem.Hitem inwestycyjnym tez raczej nie sa i nic nie wskazuje by kiedys byly.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 1 miesiąc temu #16607

    Dzięki Wilk-u za cenną radę, wiedziałem że na inteligencje zawsze można liczyć, jeszcze raz dzięki.
    • Wilk
    • Wilk

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 1 miesiąc temu #16608

    Valkiria napisał:
    jednak oficjalna kopia tak naprawde jest tylko jedna pozycja K1 2zl 1936 JOZEF PILSUDSKI
    kopia wybita w 1988 roku z okazji 70 rocznicy odzyskania przez polske niepodleglosci a wybito ja orginalnymi stemplami !!!

    Otóż to. Polski "nowo-djeł" (nowe bicie).
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 1 miesiąc temu #16609

    Valkiria tobie również dziękuje za pomoc, Również tak uważam że zakup większej ilości tych miniatur jest bez sensu nawet tych z 2009r w nakładzie 5000szt, ale jeden , dwa komplety można kupić.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 1 miesiąc temu #16796

    Cena emisyjna miniatur w NBP o/Szczecin wynosiła 69 złotych (komplet rocznikowy 2008), zaś za rocznik 2009 w tym samym banku musiałbyś dać 75 złotych. A jeżeli chodzi o katalogi to przykro mi, ale nigdzie nie znalazłem.
    • Wilk
    • Wilk

    O:Sikor's Brothers Wesele Slub Market Weselny Kapela Orkiestra 14 lat, 1 miesiąc temu #16849

    Znów spam!
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:Sikor's Brothers Wesele Slub Market Weselny Kapela Orkiestra 14 lat, 1 miesiąc temu #16851

    Permanentnie musimy to zablokować.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Emisja miniatur monet powszechnego obiegu 14 lat, 1 miesiąc temu #16852

    Usunąłem "dziada".
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information