Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 2zł GN w gradingu - inwestować czy nie???

  • 2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16446

    ** Ten wątek jest dyskusją do artykułu: 2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? **
    • Offline
    • Oklaski: 7

    2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16447

    rynek, także ten numizmatyczny reguluje podaż i popyt. jeśli są na takie rzeczy klienci to je po prostu kupią. ja sam zbieram 2zł GN, te z obiegu lądują w zwykłym klaserze-albumie
    natomiast z woreczków prosto w kapsle. jeśli chodzi o te w gradingu to zastanawiam się czy nie sprobowac lecz nie nachalnie. może jakąs krótką serię ale to kwestia nadal otwarta. może za jakiś czas /na pewno dłuższy/ taka seria w gradingu zwróci się z zyskiem ;) . zobaczymy.
    • Wilk
    • Wilk

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16448

    Jeśli moda na grading minie, to będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Nie zapominajcie, że najważniejsza w tym wszystkim jest sama moneta!
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16451

    Wilk, ładnie to ująłeś. Podobnie uważam, że trumienki to moda, która z czasem minie. Mało tego, najprawdopodobniej podsycana jest przez firmy, które tym się zajmują, a że w dodatku ludzie to chwycili, to teraz do trumienek pchają wszystko co popadnie.
    Tak jak jest napisane w artykule, do gradingu nadają się monety drogie i rzadkie, co do których nie ma przekonania o ich stanie. Choć i z tym byłbym ostrożny, bo wiadomo jak oceniają stan monet niektóre z firm.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #16453

    To i ja może dodam coś od siebie. Moda na grading raczej nie minie, przy czym nie mam tu na myśli polskiego slabingu. W miarę jak ten rynek w Polsce się rozwija tym więcej osób się do niego zraża poprzez tragiczne błędy w opisach monet, gradowanie falsów jako oryginały lub odmowa gradowania oryginałów stwierdzając że to falsy, że o zawyżaniu not nie wspomnę :) Rynek raczej powinien ewoluować w stronę amerykańskiego gradingu ze zrozumieniem, że nie ma sensu pchać do trumny wszystkiego co się świeci. Wg. mnie sens ma jedynie grading monet w stanach menniczych i okołomenniczych, lustrzanek (chodzi mi tu o te przedwojenne) plus ewentualnie rzadkie monety np. próbne. Gradowanie np. półgroszy litewskich Zygmunta Augusta czy trojaków w stanach VF-XF to totalna głupota. O gradowaniu monet antycznych już w ogóle nie wspominam - tu jedynie jako tako za sensowne można by uznać gradowanie monet złotych. Jest jeszcze jedna strona medalu - zanim ktoś wepcha do trumny rzadki numizmat lub unikat powinien bezwzględnie zadbać o jego wszelkie dane metryczne (później go nie zważymy bez rżnięcia sarkofagu). To może się później przydać w ewentualnych badaniach (np. te 5 fenigów 1917 PR63 jest upchnięta a nie wiadomo nawet ile waży itd. - a pytałem wcześniejszego właściciela i nie wiedział).
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16457

    Jeszcze kilka tygodni temu nie mialam zdania na temat polskiego gradingu.Rozpoczelam nawet watek na tym forum chcac dowiedziec sie czegos na ten temat , chyba jako jedyny najkonkretniej pomogl mi Borsuk byl on stanowczo na NIE ! szkoda ze nie posluchalam.Jednak nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo ;) I z czystym sumieniem moge teraz powiedziec wszystkim zainteresowanym polskim gradingiem NIE ! SZKODA KASY !
    Pisze to po doswiadczeniu z 11 monetami zlotowymi II RP
    AU53 do MS62 nie wiem wedlog jakiej skali oni graduja te monety ale wydaje mi sie ze na chybil trafil ;)
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16458

    dokładnie ja mam taką jedna wygląda na stan menniczy a napisali MS53 i co poradzę jak wyjmę z tego pudełka będzie więcej warta niż w nim hehe dziwne porażka
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16459

    chyba AU 53
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Xbarok21. #16460

    heh ta pomyliło mi się z czym innym eheh ;) ech zerknołem bo z pamięci nie warto heh AU55 dokładnie a w środku świecąca jak mennicza moneta nie wiem jak oni to oceniają :( ;/
    • Wilk
    • Wilk

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16461

    Najwyraźniej noty to dzieło przypadku... Grader ma ciężki dzień, więc wali niskie noty. Grader ma dobry dzień wali wysokie. :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16463

    Xbarok21 napisał:
    heh ta pomyliło mi się z czym innym eheh ;) ech zerknołem bo z pamięci nie warto heh AU55 dokładnie a w środku świecąca jak mennicza moneta nie wiem jak oni to oceniają :( ;/


    To ze moneta ma sporo polysku menniczego nie oznacza jeszcze ze to egzeplarz menniczy , kilka drobnych niedoskonalosci , mikroryski i to wystarcza zeby nie dostala noty MS jest to jak najbardziej zrozumiale.

    Jednak po dokladnym ogladnieciu tych 11 sztuk stwierdzam dokladnie to co napisal Wilk NAJWYRAZNIEJ NOTY TO DZIELO PRZYPADKU...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16464

    lynx napisał:
    Wilk, ładnie to ująłeś. Podobnie uważam, że trumienki to moda, która z czasem minie. Mało tego, najprawdopodobniej podsycana jest przez firmy, które tym się zajmują, a że w dodatku ludzie to chwycili, to teraz do trumienek pchają wszystko co popadnie.
    Tak jak jest napisane w artykule, do gradingu nadają się monety drogie i rzadkie, co do których nie ma przekonania o ich stanie. Choć i z tym byłbym ostrożny, bo wiadomo jak oceniają stan monet niektóre z firm.


    Chyba po raz pierwszy sie z toba nie zgodze Lynx ale tylko czesciowo ;) Ze grading to moda ktora z czasem minie. Nie ma takiej mozliwosci. Potrzebna jest w polsce w pelni profesjonalna firma. Bo to co dzieje sie w tej chwili to parodja gradingu a jeszcze wieksza profesjonalizmu , jak mozna gradowac monety jednoczesnie nimi handlujac ?
    Co do calej reszty to pelna zgoda :)
    • Wilk
    • Wilk

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16465

    Valkiria napisał:
    jak mozna gradowac monety jednoczesnie nimi handlujac ?


    Zgadza się. Takie sprzężenie może prowadzić do wielu nadużyć.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16466

    Valkiria, może trochę więcej precyzji z mojej strony. Sam grading nie minie to fakt i monety będą oczywiście w ten sposób zabezpieczane (bo ja tak to traktuję), ale minie moda na gradowanie wszystkiego co jest tylko okrągłe - jak większość monet ;)
    Paru tzw. "prawdziwych" numizmatyków, niechętnie podchodzi do gradingu. Powód jest oczywisty, że "trumienka" zabezpiecza przed wpływem czynników zewnętrznych, ale pozbawia równocześnie dostępu do monety jej właścicielowi. Nie wszyscy tak chcą obcować z numizmatami - bo to przypomina smakowanie lizaka przez szybę ;)
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16468

    lynx w pełni się z tobą zgadzam w sprawie "smakowania lizaka przez szybę". monety starsze niosą za sobą historię którą trudno poczuć trzymając je i oglądając przez plastik /oczywiście nie mówię tu o monetach w stanach menniczych/ na razie nie przewiduje szybkiego końca "mody" na grading więc chyba zaryzykuję z krótką serią 2zł GN. pożyjemy zobaczymy. w razie czego zawsze można sprzedać a jak na razie chetnych nie brak
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:2zł GN w gradingu - inwestować czy nie??? 14 lat, 2 miesięcy temu #16469

    kolego mam do ciebie rade mam sam cała kolekcje zwierzaków w mc68 i są super lecz kupiłęm kilka razy i sie zawidłem Plskie firmy to dno ( gradingowe) wiec najpeierw ogladaj zdjecia dużej orzdzielczości ponieważ miałem jeza w ms68 i miał linie papilarne:) wiec ciekawa sprawa ale ostrożnie
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.26 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information