Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19047

    ** Ten wątek jest dyskusją do artykułu: Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki **
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19048

    Czy nie uważacie, że nakład okolicznościowych 2euro jest ogromny?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19050

    Witam
    Ja osobiście nie mam zamiaru z ogromnym zapałem kolekcjonować monet euro !!!
    Cenie sobie polskie złotówki i gdy polska wejdzie do strefy euro będę uzupełniał zbiory monet złotowych z tego i innych okresów. Co do 2zł GN może mieć Pan racje, ale czy do końca? w końcu GN to monety okolicznościowe z ostatniej epoki złotego. Czy nie będzie ich warto mieć w swojej kolekcji.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #19051

    Artykul jest z kwietnia 2007
    a wiec z przed pekniecia banki spekulacyjnej
    a co bardziej istotne z przed "kryzysu greckiego"
    i przez te 3 lata zmienilo sie wiel a nawet powiedziala bym ze zmienilo sie wszystko.

    Mialo byc euro na euro 2012 pozniej w 2015 teraz mowia o 2018
    a moze sie okazac ze wczesniej niemcy wroca do marki niz my wprowadzimy euro.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #19052

    Fakt sam artykuł jest z 2007 r., jednak sprawa euro nadal aktualna tylko inaczej ;) Kryzys obnażył słabość może nie samego euro, ale UE (słabość euro to tylko konsekwencje). Duże dysproporcje państw wchodzących w skład UE i kiepska polityka gospodarcza niektórych z nich, w kryzysie okazała się prawie zabójcza. Szwecja miała aspiracje i też je wyhamowała, bo nie chce pompować kasy na bankrutów kosztem swoich obywateli i tak już mocno obłożonych podatkami. Nasi politycy oczywiście wbrew opinii publicznej też forsują pomysł jak najszybszego przyjęcia euro. Najbliższe 5 lat jednak powinno dać odpowiedź czy naprawdę będzie warto i czy koszty nie będą zbyt wysokie zwłaszcza dla społeczeństwa. Tak więc przez 3-4 lata nie ma czym się martwić;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19055

    Oto link do ciekawego podejścia w strefie euro:
    finanse.wp.pl/kat,102634,title,Telegraph...88838,wiadomosc.html

    Jak wyraźnie widać życie ponad stan i w dodatku na kredyt = bankructwo. To również potwierdza słabość UE. Do strefy włączono państwa, które do tego nie były przygotowane. Teraz jest problem z ich niewypłacalnością, wynikającą z nadmiernego zadłużenia się tych państw. A co my robimy jako kraj pretendujący do tego grona?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19060

    Wiec dzielimy Europe na Europe "A" i Europe "B"
    zreszta ten podzial obowiazuje od zawsze Stanow Zjednoczonych Europy
    nie da sie stworzyc interesy narodowe beda zawsze przedkladane nad interes wspolnoty.
    Ja jestem zwolenniczka Europy ojczyzn z narodowymi walutami.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19061

    UK się nie poddało pędowi i ma swoją walutę. Patrząc na ranking ilości inwestycji w 2009 r widzimy, że prowadzi w nim UK i nie przeszkadzało wielkim tego świata, że Brytowie nie mają euro :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19064

    Czy ja wiem UK nie ma mocnej pozycji w UE przynajmniej takie odnosze wrazenie a wiekszosc Brytow najchetniej wystapila by z UE
    Francja napewno ma mocniejsza pozycje.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19065

    Wspomniany ranking był na stronie wp.pl, oto link:
    finanse.wp.pl/gid,12384830,galeria.html?T[page]=12
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19069

    Słabość UE była do przewidzenia.
    Swego czasu Wilk podał ciekawą koncepcję stowarzyszenia krajów słowiańskich. Jednak i w tym ja widzę marne szanse. Powód jest prozaiczny: zbyt różne podejście do historycznych zdobyczy danych krajów. Polacy lubią odcinać się od każdego przebytego okresu w dziejach swojego państwa i stąd II RP, III, a nawet IV RP... Przypomina to kolejny odcinek filmu, który przemienia się niejako w serial ;) Inaczej jest w Rosji. Tam nie ma rozgraniczenia. Rosja była i jest jedna. Nie ważne czy za cara Piotra Groźnego, czy za czasów cara Aleksandra II czy wreszcie za Putina, mateczka Rosja jest jedna i dla niej warto zrobić wszystko by była naj. Nie jest istotne przy tym, czy wszyscy będą przy tym zadowoleni, czy przy okazji zginie wielu obywateli. Liczy się tylko dobro Rosji jako państwa. Patrząc na politykę tego kraju można wysnuć takie wnioski.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19072

    Bardzo ladnie i trafnie to ujoles.
    Troche oddalilismy sie od tematu,ale co tam :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19074

    Może trochę, ale to tylko przykład, że nie jest łatwo tworzyć coś na wzór jakichkolwiek Stanów Zjednoczonych czegoś tam. Wspólna waluta, to tylko konsekwencja.
    Wracając na nasze obecne podwórko, potrzeba dużych reform w samej UE, mniej biurokracji i pewnego wyrównania poszczególnych gospodarek, by wprowadzenie euro nie było zbyt dotkliwe dla obywateli, a w dodatku trwałe w czasie.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19076

    Osobiscie nie wierze ze uda sie zreformowac tego biurokratycznego molocha.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19078

    Ja również jestem sceptycznie nastawiony, a z euro... trzeba poczekać co czas przyniesie.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19079

    barts napisał:
    Czy nie uważacie, że nakład okolicznościowych 2euro jest ogromny?


    wracajac do tematu to 2 eurowka 2 eurowce nierowna
    2 euro 2004
    75 lecie Watykanu
    naklad 85.000
    czy to jest ogromny naklad? wydaje sie ze nie.
  • O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19086

    Może stwierdzicie, że się czepiam ale co tam.

    "Dla prawdziwych kolekcjonerów spadek cen nie ma większego znaczenia, ponieważ oni nie zbierają monet NG."

    Prawdziwych kolekcjonerów :P A jak ktoś zbiera inne monety niż sreberka IIIRP to jest nieprawdziwym kolekcjonerem ?

    "... po pojawieniu się pierwszych monet okolicznościowych oznaczonym nominałem euro (np. 50 eurocentów lub 2 euro)."

    Monety okolicznościowe / kolekcjonerskie nie mogą mieć takiego samego nominału co monety obiegowe, z wyjątkiem 2 eurówek okolicznościowych, które mogą być wydawane przez każdy kraj raz w roku (plus emisje wspólne).

    A co do artykułu to czysto inwestycyjny.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19089

    Tak dla zobrazowania działania pewnych instytucji finansowych i ich skutecznego i nieskrępowanego niczym działania:
    finanse.wp.pl/kat,102634,title,Greckie-p...68127,wiadomosc.html
    Tak więc ci co liczą, że wszystko odbywa się fair i z pewnymi zasadami, ten artykuł powinien uświadomić, iż tak nie jest, a wprowadzenie euro w nieodpowiednim momencie, może tylko zaszkodzić.
    • Wilk
    • Wilk

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19095

    lynx napisał:
    Inaczej jest w Rosji. Tam nie ma rozgraniczenia. Rosja była i jest jedna. Nie ważne czy za cara Piotra Groźnego, czy za czasów cara Aleksandra II czy wreszcie za Putina, mateczka Rosja jest jedna i dla niej warto zrobić wszystko by była naj.


    To co mówisz nie jest prawdą. Rosjanie rozgraniczają i to widać choćby w określeniach: Ruś, Rosja Przedpiotrowa, Księstwo Moskiewskie, itd. A to, że uważają, że te wszystkie stadia rozwoju ich państwowości to Matuszka Rassija, to nic innego jak świadomość narodowa.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Monety euro - przyszłość polskiej numizmatyki 13 lat, 9 miesięcy temu #19097

    Możliwe, że zastosowany przeze mnie skrót był zbyt dużym uogólnieniem. Chodziło mi tylko i wyłącznie o ogólne stwierdzenie, bo o szczegółach trzeba byłoby dużo więcej napisać, a nie chciałem zanudzić. Naturalnym jest natomiast rozgraniczać pewne etapy historii swojej państwowości. Cóż, nie było to wiodącym tematem tego wątku... nie ulega jednak wątpliwości, przynajmniej jak dla mnie, że w podejściu do wielu tematów dość mocno różnimy się od Rosjan, niemniej wiele też nas łączy.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.41 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information