Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: O tej aukcji będzie głośno na całym świecie

    • bestbit
    • bestbit

    O tej aukcji będzie głośno na całym świecie 13 lat, 7 miesięcy temu #20011

    fot-tytulowe

    Aukcji numizmatycznej takiej rangi w Polsce jeszcze nie było. Średnia cena oferowanych monet, medali i odznaczeń sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych. Antykwariat Numizmatyczny Pawła Niemczyka po raz pierwszy organizuje aukcję stacjonarną, ale za to z jakim rozmachem. Do aukcji został jeszcze blisko miesiąc, ale już teraz wiem, że będzie o niej głośno na całym świecie jeszcze długo po jej zakończeniu.

    17 września na stronie antykwariatu www.aukcjamonet.pl ukazała się pełna wersja katalogu aukcyjnego. Można go ściągnąć w formacie PDF (całość waży ok. 200 MB). Za kilka dni katalog ten będzie do nabycia również w wersji papierowej. Sam w sobie będzie z pewnością ogromną ciekawostką numizmatyczną. Katalog to nie tylko przedmiot niezbędny dla licytujących to również z może przede wszystkim doskonałe uzupełnienie numizmatycznej biblioteki z ogromną ilością profesjonalnej wiedzy numizmatycznej – a przypominam, że aukcji takiej rangi z taką ilością unikatowych przedmiotów w Polsce jeszcze nie było. Będą chcieli go mieć w swoich zbiorach wszyscy Ci dla których zgłębianie wiedzy numizmatycznej jest równie ważne co samo tworzenie kolekcji.

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: O tej aukcji będzie głośno na całym świecie 13 lat, 7 miesięcy temu #20012

    E tam wg. mnie stan zachowania tego półportugała nie jest taki zły.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O tej aukcji będzie głośno na całym świecie 13 lat, 7 miesięcy temu #20015

    masz rację źle to ująłem - zmieniłem na bardziej jasne sformułowanie:
    Mimo śladów reperacji i przeciętnego stanu zachowania ze względu na rzadkość został wyceniony na 250 000 zł
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O tej aukcji będzie głośno na całym świecie 13 lat, 7 miesięcy temu #20018

    Katalog nawet w wersji elektronicznej naprawdę warto mieć. Wprawdzie tylko rzuciłem okiem, ale duża ilość informacji i fotek, a ponadto rzadkość przedmiotów sprawia, że jest to fantastyczne źródło wiedzy.
    Ciekawe jaki będzie rekord...
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: O tej aukcji będzie głośno na całym świecie 13 lat, 7 miesięcy temu #20040

    Faktycznie źródło wiedzy niezłe ale to jedynie teoria! W praktyce jak nie masz sto i więcej tys. zł na nic Ci się to nie przyda;P
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O tej aukcji będzie głośno na całym świecie 13 lat, 7 miesięcy temu #20041

    Guliver, wszystko przed Tobą :)
    Nie wszystkie zostaną sprzedane za tak wysoką cenę, niektórych cena wywoławcza to parę tysięcy ;)
    A nawiasem mówiąc, znam paru numizmatyków o bardzo dużej wiedzy a nie mających w swoich zbiorach takich monet.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp: O tej aukcji będzie głośno na całym świecie 13 lat, 7 miesięcy temu #20042

    Historia niesie też przykłady numizmatyków z wielką wiedzą, piszących książki i artykuły poświęcone numizmatyce, którzy nie mieli zbiorów monet.
    Myślę, że warto mieć katalogi właśnie dla fotografii tych niedostępnych i nieosiągalnych monet. Niesie to za sobą wielką wiedzę, bo zawsze rzadkości są świetnie opisane w tego typu publikacjach. Warto ściągnąć katalog pdf tej aukcji i poczytać choćby przedmowę do licytowanych talarów, żeby poznać wiele ciekawostek.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O tej aukcji będzie głośno na całym świecie 13 lat, 7 miesięcy temu #20044

    Michał, właśnie to miałem też na myśli, dla takich ludzi ważniejsza jest wiedza i dogłębna analiza niż chęć posiadania. Cóż, wielu z nas jest po prostu zbieraczami monet, których raduje to, że kupiło czy też zdobyło jakąś monetę.
    Co do katalogu to również tak uważam, że każde źródło jest dobre do zdobycia wielu ciekawych informacji, zwłaszcza, że tego typu monety są wielką rzadkością i w realu nie będzie praktycznie okazji, by je choćby na własne oczy zobaczyć.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.20 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information