Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20301

    warszawa_rewersPKN Orlen rozpoczął kampanię reklamową, w której nagrodami są numizmaty z wizerunkami kultowych samochodów PRL. Jest ich pięć do zdobycia - cztery mosiężne i srebrna. Na rewersie srebrnego krążka wybito wizerunek samochodu Warszawa, a na mosięznych krążkach Syreny, Fiata 125p, Fiata 126p i Poloneza. Awers dla całej kolekcji jest identyczny i zawiera logo PKN Orlen oraz ryt wizerunku starych samochodów. Na dole awersu jest wybity napis "Kultowe POLSKIE SAMOCHODY". Gwarantem jakości i orginalności każdej monety jest certyfikat autentyczności wystawiony przez Mennicę Polską na którym jest indywidualny numer numizmatu. Każda egzemplarz został umieszczony w czerwonym flokowym pudełku.

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20302

    "nagrodami sa monety" mozna by polemizowac z tym stwierdzeniem ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20303

    jest jakas duza szansa że opłaci sie zgarnąć te monety?osiągną jakąś wartość za kilka lat czy należy to traktować jako zabawkę dla dzieci?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #20304

    to nie sa monety !
    a nalezy to traktowac jako produkt marketingowy PKN Orlen ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20305

    Dokładnie te medaliki mają tyle wspólnego z monetami co przysłowiowa świnia z gwiazdami ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20306

    Z całą pewnością to nie monety! Medalami raczej też nie są, chyba, że medalikami :P
    Ja raczej nazwałbym to żetonami wydanymi w celu czysto marketingowym - nawiasem mówiąc wielce spóźniony pomysł ;)
    No chyba, że mogą posłużyć za żetony do koszyków w marketach... :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20309

    no wlasnie chodzi o nazewnictwo, bo zbierac przeciez mozna wszystko.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20310

    Nic nie warte blaszki - to fakt. Ale dzięki nim kilka osób zainteresuje się numizmatyką i wpadnie z czasem na dobre w to uzależnienie. A za to wielkie dzięki pomysłodawcom akcji (choć w sumie nie ma za co bo nie to było ich intencją). Tak czy inaczej będą z tego jakieś numizmatyczne plony.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20316

    A czym te 'numizmaty' różnią się od reszty numizmatów z mennicy. Dla mnie wszystkie te blaszki nie mają żadnej wartości. Dla mnie najważniejsza jest wartość historyczna, fakt, że dana moneta była w obiegu.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20317

    Może nie tyle, że była w obiegu co była do niego przeznaczona, bo idąc tym tropem odrzucamy okazy w stanie menniczym ;)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20321

    To na pewno nie są monety - kolega co przygotowywał news się "przejęzyczył". Orlen w swojej reklamie też nie używa słowa monety. Pewnie Mennica ich uprzedziła bo dla każdego nie-numizmatyka jak coś jest okrągłe to musi to być moneta :)

    A wracając do samych żetonów to ciekawym pomysłem by było jakby żeton miał nominał i można by nim płacić na stacjach Orlen. Wtedy byłby obieg :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20324

    Zatankowac trzeba od 25.10 do 19.12.2010 okolo 2 miesiace.Na 4 numizmaty trzeba zatankowac 12x25 litrow czyli 300 litrow trzeba wykupic w ciagu 2 m-cy.Cos chyba dla zwyklego kierowcy to jakas paranoja.Przestalem tankowac w Orlenie.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20325

    Gucio. też się ostatnio zastanawiałem ile muszę tankować/kupować aby dostać te "cudeńka". Wyszło mi, ze może być ciężko a nie będę przecież specjalnie robił zakupów do domu aby dostać te numizmaty.

    Wydaje mi się, że promocja może nie przynieść oczekiwanych rezultatów ponieważ:
    - ciężko jest zdobyć te numizmaty bo próg 25 zł i 25l jest bardzo wysoki jak na taki krótki czas obowiązywania promocji
    - nakłady żetonów są olbrzymie - każda blaszka to 750 000 sztuk.

    Orlenowi zostanie po promocji tak duża ilość tych nibymonet, że nie będzie wiedział co z tym robić.

    Ale swoją droga mam już syrenkę i byłem trochę w szoku jak żeton dostałem - każdy mosiężny krążek jest pakowany w oddzielne pudełko i ma certyfikat z unikalnym numerem! Ciekawe ile to kosztowało w produkcji. Poszli na całość.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20326

    allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1611629

    Ludzie nie szalejcie ;) za kilka miesiecy sprawa ucichnie i nie bedzie
    chetnych na te blaszki. Przy tym nakladzie i biorac pod uwage charakter tych
    zetonikow cena spadnie do 3-4 zlotych a moze i nizej.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20327

    Jak zwykle... Najpierw szał, a potem rozpacz.
    Cóż, można wszystko zbierać... znajomy zbiera złom i mówi, że nawet się opłaca ;-)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20371

    "medaliki o których piszecie dla Orlenu warte są 1,2zł taka jest ich cena zakupu. Jestem pracownikiem Orlenu. Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Kultowe samochody PRL w kampanii PKN Orlen 13 lat, 5 miesięcy temu #20373

    Już ktoś zwęszył możliwość łatwego zarobku i na allegro kpl. 4 szt chce sprzedać za 50 zeta :laugh: a w innej aukcji kilku ludków kupiło 3 kpl. za 37 zeta :sick:
    A nawiasem mówiąc, Orlen dał trochę zarobić Mennicy 4x750 000 szt...
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.26 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information