Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: „Numizmatyka okresu międzywojennego była mi zawsze szczególnie bliska” - Rozmowa z Panem Januszem Parchimowiczem o monetach II RP i jego najnowszej książce.

    • Eothain
    • Eothain

    „Numizmatyka okresu międzywojennego była mi zawsze szczególnie bliska” - Rozmowa z Panem Januszem Parchimowiczem o monetach II RP i jego najnowszej książce. 12 lat, 8 miesięcy temu #24298

    Chyba każdy numizmatyk poważnie podchodzący do tematu monet polskich okresu międzywojennego ma w swojej numizmatycznej biblioteczce książkę Pana J. Parchimowicza „Monety Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1939", którą wydano pod koniec 2010 roku. Bez wątpienia jest to publikacja epokowa - takie wydawnictwo pojawia się raz na 50 lat. Nam udało się porozmawiać z autorem tego dzieła. O tym jak powstawała ta książka, co kryje przed nami jeszcze numizmatyka okresu II RP oraz kto to jest "chomik numizmatyk", dowiecie się właśnie z Naszej rozmowy z Panem Januszem Parchimowiczem - ZAPRASZAMY.

    Więcej...
  • „Numizmatyka okresu międzywojennego była mi zawsze szczególnie bliska” - Rozmowa z Panem Januszem Parchimowiczem o monetach II RP i jego najnowszej książce. 12 lat, 8 miesięcy temu #24308

    W mojej numizmatycznej biblioteczce jest oczywiście ta książka. Autor wykonał kawał doskonałej roboty - Bartek ma absolutną rację pisząc że jest to epokowa publikacja, która pojawia się raz na 50 lat.

    Przypuszczam, że nigdy nie będzie mnie stać na 80% prezentowanych w katalogu książek, ale mimo to jako kolekcjoner polskich monet (w tym okresu II RP) stwierdzam, że jest to jedna z podstawowych książek dotyczącym monet międzywojnia, którą powinien mieć każdy kto interesuje się monetami tego okresu.

    To, iż wielu mówi, że jest ona za droga gdyż kosztuje 300 zł jest dziwnym twierdzeniem - książka jest absolutnie warta swojej ceny, przede wszystkim dlatego, że prezentuje to czego w większości do dziś żaden inny autor nie prezentował. Poza tym autor na poszukiwania i materiały do publikacji poświęcił kilka dobrych lat................jeśli ktoś krytykuje, proponuję aby spróbował wydać podobną książkę sam.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: „Numizmatyka okresu międzywojennego była mi zawsze szczególnie bliska” - Rozmowa z Panem Januszem Parchimowiczem o monetach II RP i jego najnowszej książce. 12 lat, 8 miesięcy temu #24309

    Oczywiscie pelna zgoda z tym ze jest to epokowa publikacja,ale dopiero w polaczeniu z druga czescia katalogu Pana Jerzego Chalupskiego dostaniemy pelniejszy obraz mennictwa II RP.

    Jesli chodzi o cene to nie ma o czym rozmawiac.
    Pieknie wydany album bez watpienia wart swojej ceny.
    Mam nadzieje ze kolejne wydawnictwa Pana Janusza beda szly w tym kierunku
    i bedzie to nowa jakosc na polskim rynku :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information