Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP

    • Eothain
    • Eothain

    Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25402

    Narodowy Bank Polski po raz kolejny gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i emituje niezwykłe monety upamiętniające 20 finał Orkiestry. Po raz pierwszy w historii polskiej numizmatyki monety srebrne będą miały niezwykły kształt serca. Wizerunki monet poniżej.

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25408

    A tutaj trochę na temat włączenia się w dzieło Orkiestry NBP:
    wiadomosci.wp.pl/gid,14080570,title,Pier...zdjecia,galeria.html
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez black_jack. #25413

    Poczytajcie sobie komentarze pod tym linkiem. Naprawdę załamują. Ludzie potrafią narzekać na wszystko i w każdych warunkach.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #25425

    No cóż Owsiak nie powinien pchać nosa w nie swoje sprawy i uprawiać polityki na Przystankach Woodstock, bo nie od tego jest (zwłaszcza za pieniądze zwykłych ludzi, którzy są reprezentantami wszystkich opcji politycznych), a tak sam sobie strzelił w przysłowiową stopę.
    Za tę wiadomość podziękował(a): Valkiria
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25427

    To nie ulega wątpliwości, chociaż nie chce mi się czytać o polityce, gdziekolwiek nie spojrzę. Choć to pewnie nieuniknione. Sam nie cierpię Owsiaka, ale chodziło mi raczej o komentarze typu:
    ,,Palikot już zamówił monety w kształcie penisa i świńskiego ryja."
    ,,po co komu taki nic nie znaczący złom? mają za dużo pieniędzy i na baniaki im siada"
    ,,czyli miłośc do pieniędzy? tylko durny polak mógł to wymyślic a tylko drugi durny polak być tym zachwycony!"

    Raczej mądry, skoro potrafi na czymś takim zarobić. Z resztą na takie świecidełka jest popyt, a ludzie szerzą w komentarzach jakąś nienawiść do NBP. Jest to firma, jak każda inna - chcą zarobić, co w tym dziwnego?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25429

    Oj, ostrożnie z tą firmą, bo by Belka, a właściwie ktoś inny by się baaaardzo obraził;) NBP to nie jakaś tam firma! Jeżeli już to firmą związaną z monetami może być Mennica Państwowa zresztą S.A. :)))
    Co do takich odpowiedzi, to po prostu je się olewa:)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25431

    Właśnie działalność NBP świadczy o tym, ze to właśnie jest taka o firma. :) Jak to byś inaczej nazwał? Wszystkie różne sreberka, świecidełka, lustrzanki, to jeszcze można wytłumaczyć dawaniem ludziom możliwości przechowywania kapitalików w srebrze, ale współprace z kolekcjonerem? Sam dobrze wiesz, jak to wyglada. :P Wiadomo, ze posłużyłem się tu takim trochę uproszczeniem. :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25433

    Patrzysz na rolę NBP tylko i wyłącznie przez pryzmat kolekcjonera, a jego rola w państwie jest zupełnie inna:
    www.nbp.pl/home.aspx?f=/o_nbp/o_nbp.html
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez black_jack. #25434

    Spokojnie - wiem chociaż mniej więcej jaka jest rola NBP w państwie. Widzę, że za wszelką cenę chcesz się czepnąć, chociaż wiesz, ze mówię właśnie w kontekście kolekcjonera i numizmatyki. :P Rozmawiamy o nowej monecie w kształcie serduszka, to chyba wiadomo, na jakiej płaszczyźnie w tym temacie będę ,,oceniał" NBP. :]
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25438

    Black jak komuś się podoba to niech kupuje. A ci co tak narzekają... no cóż, niech nie kupują i tyle. Swoją drogą chyba szybciej kupiłbym to "serduszko" z takiej okazji niż bez niej;)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25439

    Z tym akurat w pełni się zgodzę. :) I właśnie o to mi chodziło - nikt im nie każe tego kupować, więc po co wszędzie narzekają.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25440

    Sam narzekasz ze narzekaja ;) I tak to wlasnie dziala...
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #25442

    Hehehe, też fakt. :) Ktoś mnie bezczelnie zminusował. :(((

    A sam wizerunek tych monet jak Wam przypadł do gustu? Mnie osobiście się podoba, prosty i ładny.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25443

    lynx napisał:
    Mennica Państwowa zresztą S.A.


    Czyżby? Taki twór już nie istnieje :) Jest Mennica Polska S.A. (nie może być państwowe coś co jest w 100% prywatną własnością pana Zbigniewa Jakubasa).
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25445

    black_jack napisał:
    Hehehe, też fakt. :) Ktoś mnie bezczelnie zminusował. :(((

    A sam wizerunek tych monet jak Wam przypadł do gustu? Mnie osobiście się podoba, prosty i ładny.


    Najczesciej minusuja ci co nie maja nic do powiedzenia - tak jest najlatwiej ;)

    Wizerunek kwestia gustu,ale coraz bardziej przypomina to odpustowe swiecidelka.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #25449

    Upss, Borsuk, dobrze, że czuwasz:) Faktycznie mea culpa, oczywiście powinno być Polska. Cóż nadal nie mogę się przestawić;) (A żeby być już do końca precyzyjnym pan Jakubas wraz z innymi podmiotami zależnymi jest właścicielem coś ponad 51% akcji).
    Black, nie wiem tylko za co, ale widać tak łatwiej... ale ja Ci go oddam:)
    Wizerunek znowu rzecz gustu, ale dla dobra sprawy sam kształt, to już jest coś:)

    PS.
    Sprawdziłem, Z.J. jest właścicielem wraz z podmiotami zależnymi 45,54% akcji, ale za to z udziałem 51,96% w ogólnej liczbie głosów:)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25451

    Masz rację niezbyt precyzyjnie ubrałem myśli w słowa powinno być że w 100% prywatna z większościowym udziałem p. Jakubasa i rodziny.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25455

    A tak z ciekawości - ktoś zamierza to sobie sprawić? :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25457

    W moim przypadku nie sądzę... a nawet jestem pewien:)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Monety w kształcie serca na 20-lecie WOŚP 12 lat, 4 miesięcy temu #25465

    Moneta upamiętniająca 10 lat WOŚP wydana w styczniu 2003roku
    a moneta upamiętniająca 20 lat WOŚP wydana zostaje styczniu w 2012 roku
    ???
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.55 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information