Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Emisje NBP w roku 2013 – ponowna „próba reanimacji” upadającego rynku?

    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp: Emisje NBP w roku 2013 – ponowna „próba reanimacji” upadającego rynku? 10 lat, 8 miesięcy temu #28297

    2 zł tak naprawdę nigdy nie było obiegowe. Ilość monet jaka występuje, w porównaniu do ilości wprowadzonych teoretycznie do obiegu, to kropla w morzu.
    Zmiana na 5 zł i tłumaczenie, że to ukłon w stronę kolekcjonerów to po prostu kpina z ludzi.
    Jeśli wielkość emisji miała by być zachowana, taka jak jest przewidziane w planie emisyjnym na rok 2014, to ta nowa piątka nigdy nie będzie obiegową.
    Tak naprawdę ta zmiana, to ogromne korzyści finansowe dla NBP. Zmiana stopu monet obiegowych plus rezygnacja z dwójek. Hmm ciekawe ile na tym zarobią.

    Słowem nie wspomnę na temat bałaganu z rozpoczętymi tematami. Bałagan panuje w tej materii od dawna i liczyć na to, że to wyprowadzą na prostą jest nie realne.
    Pozostaje tylko śledzić dalsze doniesienia w tej sprawie.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Emisje NBP w roku 2013 – ponowna „próba reanimacji” upadającego rynku? 10 lat, 8 miesięcy temu #28300

    Meszuzel, ja swoje zdanie już wcześniej wypowiedziałem (a ono jest praktycznie niezmienne od 2008-2009 roku), ale jak widać masz bardzo podobne, a chyba nie Ty jeden. Przykro, że NBP nie jest jednak po stronie kolekcjonerów, ale to już od dłuższego czasu było widoczne. Kolejne utrudnienia, nietrafione pomysły, dziwne emisje i sprawa nakładów źle świadczą tylko o NBP, a najgorsze, że nie wyciągają żadnych wniosków...

    Tak, tylko my patrzymy z punktu widzenia kolekcjonerów, a NBP tak prawdę powiedziawszy ma jednak inne zadania i realizuje zupełnie inne cele, a że one się nawzajem nie pokrywają, to mamy to co mamy.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp: Emisje NBP w roku 2013 – ponowna „próba reanimacji” upadającego rynku? 10 lat, 8 miesięcy temu #28304

    W latach 2008/2009 jeszcze zbierałem lustrzanki i mimo mało interesujących wizerunków jakoś szczególnie nie psioczyłem na to co wyprawia NBP.
    Zadanie zacząłem zmieniać po wprowadzeniu systemu Kolekcjoner. O tego czasu stopniowo odsuwałem sie od tego co emituje NBP.
    Dziś w moim kręgu zainteresowań są jedynie goldy. A jako że się kończą to i zainteresowanie wynalazkami NBP zdechnie całkiem. Pomijam monety obiegowe, to zupełnie inna bajka.

    Wszystkie te działania, że niby skierowane w kierunku kolekcjonerów w mojej ocenie polegają na tym by wydoić z tych ludzi max masy. To co sie dzieje z monetami za jakie sprzedają to trudno nazwać inaczej. Kangur to chyba najwłaściwszy przykład.

    Podobnie jest z tymi piątkami. Ukłon w stronę kolekcjonerów, a nakład 1,2 mln.
    Ten sam temat toczy się na innym forum i tam zastanawiamy sie w jaki sposób NBP wprowadzi te nowe piątki do obiegu. Jeśli to będzie na zasadach dotychczasowych to kolekcjonerzy po raz kolejny będą kopani.

    Ech skoda "nafty" na gdybanie ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Emisje NBP w roku 2013 – ponowna „próba reanimacji” upadającego rynku? 10 lat, 8 miesięcy temu #28306

    Chyba podejrzewam o jakie forum chodzi ;) Zapoznałem się z tymi wypowiedziami, choć sam nie podjąłem dyskusji. W sumie to prawda, że nie ma już nawet o czym dyskutować.
    Jak tytuł tego wątku sugerował o możliwej reanimacji, to teraz chyba można śmiało powiedzieć, że to raczej nie będzie reanimacja... i tak jak Valkiria zauważyła: trupa nie ma co reanimować ;) a każdy nowy pomysł NBP jest po prostu coraz gorszy.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information