Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wita pięknie nas... Warszawski dzień!

    • Eothain
    • Eothain

    Wita pięknie nas... Warszawski dzień! 11 lat, 1 miesiąc temu #27862

    Warszawa, miasto stołeczne Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
    Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 711 324 mieszkańców w  czerwcu 2012 r.) i powierzchni (517,24 km² łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do konurbacji górnośląskiej. Ludność Warszawy stanowi około 4,5% mieszkańców całego kraju. Liczba ludności systematycznie wzrasta, na co istotny wpływ ma dodatnie saldo migracji – 2,1‰.

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Wita pięknie nas... Warszawski dzień! 11 lat, 1 miesiąc temu #27863

    Witam. Chętnie bym nabyłbym "monetę" z serii 20 WIELKICH / WIELKIE POWSTANIA NARODOWE - POWSTANIE WARSZAWSKIE. Chętnych proszę o kontakt Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Wita pięknie nas... Warszawski dzień! 11 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #27864

    Naprawdę kawał dobrej roboty :)
    Dużo informacji o naszej stolicy, a wszystko okraszone monetami i numizmatami.
    Ja oczywiście mogę tylko jeszcze dodać, że chyba równie dużo, a może nawet więcej wydano medali ;)

    Korzystając z okazji chciałbym przypomnieć jeden z nich. To medal autorstwa Edwarda Gorola, który został wybity w tombaku, w 1965 roku z okazji 50-lecia Politechniki Warszawskiej. Średnica medalu 70 mm.
    Na awersie umieszczono fronton Gmachu Głównego tej największej w kraju uczelni technicznej, a na dole sygnaturę medaliera EG. Ten jakże ciekawy budynek powstał na przełomie XIX i XX wieku, a obecnie zlokalizowany jest przy Placu Politechniki, a jego projektantami byli Stefan Szyller i Bronisław Brochwicz-Rogoyski (więcej na ten temat: pl.wikipedia.org/wiki/Gmach_G%C5%82%C3%B...echniki_Warszawskiej).
    Na rewersie umieszczono godło PW i daty 1915 oraz 1965, a w otoku napis: Politechnika Warszawska.

    Medal doskonale odwzorowuje detale i szczegóły frontu tego przepięknego i oryginalnego obiektu. Na uwagę oprócz frontonu zasługuje również wnętrze, a w szczególności tzw. Duża Aula oraz szklany dach :)
    pl.wikipedia.org/wiki/Politechnika_Warszawska

    A tutaj kilka fajnych fotek:
    www.panoramio.com/photo/48173492
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: Wita pięknie nas... Warszawski dzień! 11 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez joziu. #27866

    Dziękuję za ciepłe słowa pod moim artykułem. Jakoś człowiekowi robi się milej.

    Co do medali. Niewątpliwie wzbogaciły by opis stolicy o miejsca, których próżno szukać na monetach... ...jednakże są dwa zasadnicze powody uniemożliwiające ich wykorzystania, a mianowicie:
    - mój laicyzm w tym temacie (najlepiej wychodzi mi raczej ich podziwianie);
    - obawiam się także, że używając wizerunków z medali ten artykuł nigdy by się nie skończył (bądź co bądź stolica).

    Pozdrawiam J.S.
    Za tę wiadomość podziękował(a): lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Wita pięknie nas... Warszawski dzień! 11 lat, 1 miesiąc temu #27870

    joziu napisał:
    Dziękuję za ciepłe słowa pod moim artykułem. Jakoś człowiekowi robi się milej.


    Z pewnością i dlatego mój głos :) może tylko powinienem dopisać w swoim poprzednim poście "dla autora" :) Joziu, jeszcze raz ukłon, choć nie powinien on być pierwszy, a pewnie i nie ostatni :) :)
    Ten medal, który akurat podałem, to tylko niewinne uzupełnienie... no, może niezupełnie niewinne ;) Sam budynek naprawdę robi wrażenie, a właśnie ten medal doskonale podkreśla jego charakterystyczną i co tu dużo mówić nietuzinkową urodę (już nie wspomnę o samej uczelni).
    Drugi powód jego prezentacji jest właśnie taki, że skoro był wymieniony UW (Uniwersytet Warszawski) i SGPiS a może raczej SGH, to po prostu nie mogło zabraknąć PW... i to byłby ten niewinny aspekt mojego postu ;) :)

    Pozdrawiam
    Lynx
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.17 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information