Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: UWAGA - "Nie wszystko złoto co się świeci"!!!

    • Eothain
    • Eothain

    UWAGA - "Nie wszystko złoto co się świeci"!!! 10 lat, 5 miesięcy temu #28665

    Jeden z moich znajomych przysłał mi kilka dni temu bardzo interesujące zdjęcia przedstawiające sztabkę złota, która złota była tylko z zewnątrz. Sztabkę ten przyniósł do jednego z warszawskich kantorów człowiek, który chciał ją spieniężyć – kiedy właściciel skupu przeciął ją na pół (co jest normalną praktyką w kantorach) okazało się, że sztabka wybita jest nie ze złota a  z najzwyklejszej miedzi, a szlachetny metal pokrywał ją ciekną warstwą na powierzchni.

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    UWAGA - "Nie wszystko złoto co się świeci"!!! 10 lat, 5 miesięcy temu #28666

    Swego czasu miałem zamiar napisać o tym osobny tekst, ale jeśli się nie mylę, to przestrzegałem o takich "wyrobach". Niestety, to nie jedyny taki przypadek...

    southkingze.en.alibaba.com/product/11838...rman_Iron_Eagle.html

    Teraz ktoś może się zastanawiać co kupił ;) Tutaj chociaż w opisie jest to wyraźnie napisane z czym tak naprawdę mamy do czynienia... ale to co jest napisane na samej "sztabce" to już może wprowadzać w błąd.

    Podobne "wałki" robione są ze srebrem...

    www.alibaba.com/product-gs/1130266430/Ge...l_silver_plated.html

    German Silver Iron Cross 1 Ounce - nooo tylko ze srebrem to ma niewiele wspólnego ;)

    Problem w tym, że jakiś czas temu sporo tego było na... tak, tak, na Allegro... w cenie nie napiszę jakiej ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    UWAGA - "Nie wszystko złoto co się świeci"!!! 10 lat, 5 miesięcy temu #28668

    lepiej inwestowac w monety ... te prawdziwe ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: UWAGA - "Nie wszystko złoto co się świeci"!!! 10 lat, 5 miesięcy temu #28669

    Owszem, ja też tak sądzę :)
    Nieźle to wygląda ;)

    finanse.wp.pl/gid,16167759,kat,1033767,t...-swiata,galeria.html

    również i to:

    biznes.onet.pl/15-mln-dolarow-za-25-cent...5589185,1,news-detal

    Niezła inwestycja :))
    Jest jednak problem, że nie zawsze łatwo odróżnić oryginał od kopii.
    Co do wyżej zamieszczonego postu, to proszę zwrócić uwagą na firmę oferującą te "extra wyroby" w cenie 1-2,5 dolara za sztukę ;) :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.15 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information