Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ciekawe strony numizmatyczne: Dziennik numizmatyczny

    • Eothain
    • Eothain

    Ciekawe strony numizmatyczne: Dziennik numizmatyczny 10 lat, 1 miesiąc temu #29013

    Warto promować interesujące portale poświęcone numizmatyce, więc dziś zachęcimy Was do regularnego odwiedzenia Dziennika Numizmatycznego. Jest to blog, na którym pojawiają się wpisy komentujące najnowsze wydarzenia numizmatyczne, a także zabierające głos w sprawach takich jak zmniejszająca się liczba osób uczestniczących w giełdach spotkaniach poświęconych numizmatyce. Innymi artykułami, z którymi warto się zapoznać są opowieść o pięknej monecie, która do obiegu nigdy nie trafiła - przedwojenna Konstytucja, monogramach na carskich monetach czy też przestroga przed niebezpiecznymi fałszerstwami współczesnych monet kolekcjonerskich. Autorowi gratulujemy włożonej pracy w przygotowanie portalu i liczymy, że będziemy mogli codziennie czytać tak interesujące teksty.

    Autor: Michał Gazda

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Ciekawe strony numizmatyczne: Dziennik numizmatyczny 10 lat, 1 miesiąc temu #29014

    Faktycznie, Piotra trzeba pochwalić za to co robi.
    Przyznam się szczerze, że swego czasu liczyłem, że "ABC medalierstwa" będzie wreszcie takim blogiem, który wniesie ożywienie w tym kierunku. Cóż, stało się inaczej, ale może z korzyścią dla innych... może ten blog Piotra spełni swoją rolę.
    Popularyzacja numizmatyki - i obojętnie co przez to rozumiemy - jest zawsze mile widziana :) Muszę też się zgodzić z Piotrem, że w kręgach numizmatycznych za mało jest formuły tej popularnej, ponieważ nie wszystkich interesują warianty, odmiany, etc. Czasami odnoszę wrażenie, że ci "prawdziwi numizmatycy" (przynajmniej część z nich) trochę przeginają, a zwłaszcza ich podejście do tzw. "złomu" (nie będę tego tłumaczył, bo większość i tak wie o co chodzi).
    Niemniej pamiętajmy o jednym, w numizmatyce jest miejsce zarówno na poważne dyskusje jak i te mniej poważne ;) :) Numizmatyka ma różne oblicza i każdy może znaleźć miejsce dla siebie.
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: Ciekawe strony numizmatyczne: Dziennik numizmatyczny 10 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez joziu. #29015

    W pełni zgadzam się z przedmówcą. Od tzw. złomu zaczynała przeważająca większość numizmatyków i gdyby nie te początki wielu nie doszłoby do etapu prawdziwej numizmatyki. Niewielu miało szczęście przejąć po rodzinie gotowe kolekcje a wraz z nimi szeroką wiedzę również jakoby odziedziczoną. Mówi się, że do oddziałów PTN nie garną się młodzi. A ja się pytam z czym tam mają iść? Ze swoimi kolekcjami, które tam wśród tych "prawdziwych numizmatyków" zostaną zaszufladkowane jako złom. Może więc profilaktycznie zbierać to co się ma w zasięgu, bez afiszowania się, a jeśli to co się posiada cieszy, to może też jest jednak tego warte?
    Za tę wiadomość podziękował(a): lynx
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ciekawe strony numizmatyczne: Dziennik numizmatyczny 10 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #29016

    Joziu, dokładnie o to chodzi :)
    Sam z mozołem od parunastu lat próbuję tworzyć swoją kolekcję... To dość osobliwy, ba nawet trochę dziwny zbiór, pewnie dla wielu może okazać się typowym "złomem" ;) ale co tam!

    Mały przykład. Ostatnio dzięki uprzejmości jednego z kolegów zdobyłem... żeton. Nic wielkiego, a jednak żeton z Minerwą stał się fajnym uzupełnieniem do medalu również z Minerwą z 1966 roku. Czy coś takiego może cieszyć? Ależ oczywiście! I pomimo, że wspomniany medal jest tylko kopią medalu z 1766 roku... Tak, tylko spróbujcie zdobyć chociażby oficjalną kopię tego medalu ;)
  • Odp: Ciekawe strony numizmatyczne: Dziennik numizmatyczny 10 lat, 1 miesiąc temu #29018

    Dzięki za miłe słowa, mam nadzieję że tym razem podołam i spełnię oczekiwania czytelników...największą nobilitacją i mobilizacją do dalszego działania będzie coraz więcej odwiedzających mojego bloga.
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: Ciekawe strony numizmatyczne: Dziennik numizmatyczny 9 lat, 12 miesięcy temu #29157

    Piotr_k84 napisał:
    ...mam nadzieję że tym razem podołam i spełnię oczekiwania czytelników...


    ...też mamy taką nadzieję!!!
  • Odp: Ciekawe strony numizmatyczne: Dziennik numizmatyczny 9 lat, 11 miesięcy temu #29202

    jak już pisałem wcześniej, wróciłem :) pewnie niektórzy postawili już krzyżyk na Dzienniku Numizmatycznym, ale nie :) naładowałem baterie po krótkim urlopie i wracam z nowymi pomysłami i wpisami :).
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information