Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Białystok – miasto w sercu Zielonych Płuc Polski

    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Białystok – miasto w sercu Zielonych Płuc Polski 9 lat, 2 miesięcy temu #29613

    bialystok_1Białystok  (lit. Balstogė, ros. Белосток, białorus. Беласток, jid. ביאַליסטאָק) – miasto na prawach powiatu w północno-wschodniej Polsce, w Nizinie Północnopodlaskiej leżące nad rzeką Białą. Jest stolicą województwa podlaskiego i siedzibą władz ziemskiego powiatu białostockiego. Według danych z 30 czerwca 2014 roku miasto miało 295 401 mieszkańców. Białystok rozpościera się w czystym ekologicznie i pełnym atrakcji turystycznych regionie. Nie bez powodu nazwano go Zielonymi Płucami Polski.

    Więcej...
    • Shiver
    • Shiver

    Białystok – miasto w sercu Zielonych Płuc Polski 9 lat, 2 miesięcy temu #29614

    Szkoda, że tak mało o faktycznym pieniądzu.
    W II połowie XIX wieku papierowy pieniądz zastępczy był wydawany przez co najmniej dziesięciu emitentów (wg Solskiego / Jabłońskiego).
    Na temat samych emisji okupacyjnych z 1915 roku można napisać spory artykuł.
    Pominięte zostały zupełnie monety wojskowych spółdzielni 42 pp i 10 pu.
    Jako, że aktualnie w skład aglomeracji wchodzi również Choroszcz, można też wspomnieć o bonach emitowanych dla szpitali psychiatrycznych.
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: Białystok – miasto w sercu Zielonych Płuc Polski 9 lat, 2 miesięcy temu #29615

    Dziękuję za trafne sugestię i podpowiedzi. Nie omieszkałem z nich skorzystać i odrobinę (w miarę możliwości) mój artykuł wzbogacić. Co do pieniędzy zastępczych z roku 1915 faktycznie można napisać o nich spory artykuł, tyle tylko, że został on już napisany w nr-e 4/1995 Biuletynu „Białostocki numizmatyk” wydanego przez PTN o/Białystok, do którego w artykule umieściłem przekierowanie.
    Zawsze w danym tekście znajdzie się element, który można było zrobić lepiej, a dzięki właśnie takim podpowiedzią możemy coś zmienić na lepsze.
    Pozdrawiam js
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Białystok – miasto w sercu Zielonych Płuc Polski 9 lat, 2 miesięcy temu #29618

    Krzysiek,

    Wiem, że Białystok to Twoje rodzinne okolice. Jeśli masz jakieś materiały z których moglibyśmy skorzystać to podeślij proszę - chyba, że masz coś o tej tematyce ciekawego na www.m4n.pl to daj proszę znać to sam poszukam.
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Białystok – miasto w sercu Zielonych Płuc Polski 9 lat, 2 miesięcy temu #29619

    Aktualnie jestem w trakcie przygotowywania strony wyłącznie na temat Białegostoku więc jeszcze chwilę się wstrzymam z rozdawaniem materiałów... ;)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Białystok – miasto w sercu Zielonych Płuc Polski 9 lat, 2 miesięcy temu #29620

    ok, czekam z niecierpliwością? Wklej adres :)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Białystok – miasto w sercu Zielonych Płuc Polski 9 lat, 1 miesiąc temu #29660

    Wypada jeszcze wspomnieć o "Milenijnej" stuzłotówce i rozbieżności w projekcie i monecie w prowadzonej do obiegu. Tam też zawarta jest historia tamtego regionu

    No i zabrakło mi zdjęcia elewacji banku (jak dobrze pamiętam), na której widnieją monety.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information