Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: proszę o radę

    • Offline
    • Oklaski: 0

    proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez rrustico. #11464

    witam dostałem dziś od cioci 1000 zł z Janem Pawłem II, proszę o poradę bo jestem amatorem początkującym w tej dziedzinie, czy to jest patyna na całości pokryła monetę?
    pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość jestem początkujący, uczę się:)
    S7002600.gif
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu #11465

    żeby to stwierdzić to musiałbyś zamieścić jej zdjęcie, bo bez tego nikt z nas tego nie oceni
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu #11466

    Zdjęcie to podstawa, bez niego stwierdzić się nie da :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu #11471

    wiem zapuszczalem ale nie poszlo bo za duze a ja poszedlem i zostawiłem komputer zaraz spróbuje ponownie
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu #11472

    Ok :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez rrustico. #11473

    mam nadzieje ze pójdzie
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez rrustico. #11475

    poszło dodałem w swojej pierwszej wiadomości , żeby nie zasmiecac
    przepraszam z a nieudolnosc:) i teraz słucham
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #11476

    niewiele z tego wynika bo tak naprawdę to nic nie widać, zdjęcie jest nieostre
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu #11478

    eh.. przykro mi moj aparat to nie jakis ekxtra Canon czy nikon:(
    nie dam rady zrobic lepiej
    S7002614.JPG
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #11479

    Ok jeśli moneta ma brązowo-złocisty połyskliwy nalot - to jest pokryta patyną. Wydaje mi się, że widać coś takiego na tym zdjęciu, ale jakość nie pozwala na prawidłową ocenę. A i jeszcze jedno w żadnym razie nie próbuj tego usuwać bo zniszczysz monetę.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez rrustico. #11480

    Drodzy koledzy ,dziękuje za cierpliwość, a że jestem uparty jak osioł to poszedłem po lepszy aparat do kolegi oto zdjęcie:)
    i jeszcze jedno mam taką samą czyściutką, i mowiąc szczerze ta mi się bardziej podoba, która będzie miała większą wartość?
    Kopia_S7002631.JPG
    • Modsog
    • Modsog

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu #11481

    Tak, to jest patynka, srebro ciemnieje z wiekiem. Osobiście nic bym nie robił nawet z ta monetą bo nabrała takiego ładnego, karmelowego koloru :D Oczywiście jej wartość rynkowa nie jest zbyt duża ale nie po to zbieramy monety, żeby śledzić z kalkulatorem w ręku zyski z ich późniejszej sprzedarzy. Od tego są 'inwestorzy' (tfu!).
    Jeśli chcesz zacząć swoja zabawę z monetami a to jest Twój pierwszy okaz radzę uzupełnić kolekcję o pozostałe z PRLu. Nie powienieneś mieć z większością kłopotów :D Później zapewne sam wybierzesz swoją 'specjalizację'. A przede wszystkim poczytaj artykuły na tej stronie, wiele się dowiesz.
    Wracając do numizmatu - na Twoim miejscu zostawiłbym go w takim stanie, czyszczeni może mu zaszkodzić (rysy!!!) a IMO wygląda on ciekawie. Poza tym to pamiątka rodzinna :)
    Pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu #11482

    tak oczywiście nie będę nic z nim robił, a inwestorem nie jestem , po prostu pytam z ciekawości bo mam takie dwie , tylko, że jedną kupiłem na allegro (tą bez patyny), i jestem ciekaw czy jako okaz zbiorów czasami ta nie jest lepsza:)
    dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    • Eothain
    • Eothain

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu #11491

    Oj jest lepsza... Piękna patynka :)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:proszę o radę 14 lat, 9 miesięcy temu #11493

    Zostaw sobie obie dla porównania jak moneta może się pokryć patyną lub nie ;)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.25 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information