Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: prosze o pomoc

    • Offline
    • Oklaski: 0

    prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu #11748

    mam problem z lustrzanką.Jest na niej odcisk czyjegoś palca.Próbowałem go zetrzeć delikatną szmatką,ale bezskutecznie. może wy wiecie jak to zrobić bez uszkodzenia tej monety :S
    • Modsog
    • Modsog

    O:prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu #11749

    Niestety nie da się za bardzo z tym nc zrobić, nie próbuj na siłę go usuwać bo jeszcze możesz go rozmazać co zupełnie zeszpeci monetę. Co prawda zależy to od monety, np. gdy kiedyś przenosiłem lustrzaną próbę miedzioniklową z czasów PRLu do nowego kapsla pacnąłem ją dlikatnie paluchem. Wówczas używając ściereczki do oklularów udało mi się usunąć linie papilarne, ale ryski na pewno są choć prawie niewidoczne. W przypadku nowych, srebrnych luster jest to raczej niemożliwe.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu #11750

    Polej monete acetonem ;) Wszystko ładnie zejdzie bez rysowanie itp. Sam aceton odparuje z monety.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu #11751

    dzięki za odpowiedź x2 ;-]
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu #11757

    wiktor_utkowski:
    w jakiej postaci stosujesz aceton??
    jako zmywacz do paznokci?
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #11758

    Zmywacz do paznokci się nie nadaje, bo posiada różne dodatki, które później zostałyby na powierzchni monety.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu #11761

    to w jakiej postaci go używać :blush:
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu #11762

    idz po czysty aceton do chemicznego - sprawdź wczesnej skład czy na pewno jest czysty bo są różne acetony z różnymi chemicznymi dodatkami i np. zapachami.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu #11764

    WItam , słuchaj aceton nie jest pewny na 100 procent ze zostanie ślad lepiej to zrobić tak , bierzemy najzwyklejszą chusteczkę higieniczną i idziemy do jubilera i prosimy go o coś do czyszczenia srebra, monete kładziemy na chusteczka i polewamy na nią tym związkiem w mgnieniu oka wszystko zniknie lecz natychmiast należy monetę przepłukać pod bieżacą wodą , to jest mój sposób nigdy mnie nie zawiódł a moneta wygląda po tym jak nowa , lecz wybór metody należy do Ciebie
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu #11766

    Najlepiej to nie wyjmować monet z kapsla a jeśli już trzeba to tylko w bawełnianych rękawiczkach - unikniemy wtedy niebezpiecznych eksperymentów. Co by nie zrobić lustro będzie naruszone.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu #11767

    Tak jak napisano wyżej aceton musi być czysty. Sam próbowałem czyścić(nie lustrzanke)etaprobenem myją nim ręce przed operacjami. i na mojej monecie nie było żadnych śladów
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu #11769

    uszy napisał:
    WItam , słuchaj aceton nie jest pewny na 100 procent ze zostanie ślad lepiej to zrobić tak , bierzemy najzwyklejszą chusteczkę higieniczną i idziemy do jubilera i prosimy go o coś do czyszczenia srebra, monete kładziemy na chusteczka i polewamy na nią tym związkiem w mgnieniu oka wszystko zniknie lecz natychmiast należy monetę przepłukać pod bieżacą wodą , to jest mój sposób nigdy mnie nie zawiódł a moneta wygląda po tym jak nowa , lecz wybór metody należy do Ciebie

    człowieku jeżeli wypłuczesz lustrzanke pod bierzącą wodą to jak wyschnie dopiero będzie bałagan!Lustrzanki i inne monety płucze sie tylko w wodzie zdemineralizowanej(taka jak do żelazek)i tak jak napisał borsuk1977napewno robi sie to w bawełnianych rękawiczkach najlepiej specjalistycznych do numizmatyki
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:prosze o pomoc 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez zappafan. #11778

    jest specjalistyczny płyn do czyszczenia matryc w lustrzankach cyfrowych koszt ok.50 zl do czyszczenia monet lustrzanych nadaje sie idealnie ważne żeby sprawdzać przed użyciem date ważności płynu.i należy pamiętać że lustrzanki mają mikro nalot tak zwany kurz menniczy który po czyszczeniu zanika a w niektórych kręgach numizmatycznych to obniża wartość monety
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O:prosze o pomoc 14 lat, 8 miesięcy temu #11786

    słuchajcie, wg mnie czysty aceton jest ok ale jak znajde chwilę czasy napylę monete jakimś kurzem, zostawię odcisk, zrobię kilka zdjęc i po wyczyszczeniu acetonem zrobie kolejną dokumnetację fotograficzną
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.29 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information