Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: prośba o nakład i c.a monety

    • Offline
    • Oklaski: 1

    prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Kawa19_2008. #11768

    Witam wszystkich Serdecznie.
    Mam pytanie ile sztuk
    może być takich monet i jaka jest mniejwięcej cena takiego okazu ( wiem że tyle ile ktoś jest w stanie za nią
    zapłacić więc takie odpowiedzi sobie odpuśćmy ... )
    Akurat moment ( czyt.wakacje) nie są dobrym czasem
    na sprzedaż teraz jest dołek czyli powinno się kupować.

    Chodzi mianowicie o srebrną monetę kolekcjonerską
    z 2005 roku Puchacz nakład 61 tyś sztuk.Jest to destrukt a
    konkretniej to SKRĘTKA ... wg mnie to rzadki biały kruk
    Moneta jest w słabie,trumience jak kto woli z notą PR70
    firmy gradingowej PCG

    Nie wiem ile stopni ma ta skrętka proszę oceńcie sami
    z 2 zdjęć które dodaję poniżej

    Coś nie mogę dodac zdjęć więc mogę je wysłać na e-mail w takim przypadku prosze pisać : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Proszę o nakład i c.a tej monety SKRĘTKA 14 lat, 9 miesięcy temu #11770

    Przepraszam że rozpoczynam 2 taki sam wątek
    ale tam nie udało mi się dodać zdjęć może tu się uda :)

    Witam wszystkich Serdecznie.
    Mam pytanie ile sztuk
    może być takich monet i jaka jest mniejwięcej cena takiego okazu ( wiem że tyle ile ktoś jest w stanie za nią
    zapłacić więc takie odpowiedzi sobie odpuśćmy ... )
    Akurat moment ( czyt.wakacje) nie są dobrym czasem
    na sprzedaż teraz jest dołek czyli powinno się kupować.

    Chodzi mianowicie o srebrną monetę kolekcjonerską
    z 2005 roku Puchacz nakład 61 tyś sztuk.Jest to destrukt a
    konkretniej to SKRĘTKA ... wg mnie to rzadki biały kruk
    Moneta jest w słabie,trumience jak kto woli z notą PR70
    firmy gradingowej PCG

    Nie wiem ile stopni ma ta skrętka proszę oceńcie sami
    z 2 zdjęć które dodaję poniżej
    pppuchacz.jpg
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Kawa19_2008. #11771

    wątek z zdjęciem jest trochę wyżej został
    dodany 15 min póxniej z góry przepraszam za dwa takie same wątki ,ale miałem problem z dołączeniem zdjęć .
    przepraszam i prosze o nie usuwanie moich wątków
    z góry dziękuję
    uchacz.jpg
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 9 miesięcy temu #11772

    A czy ta moneta nie jest przypadkeim włożona nie względem orezełka tylko względem puchacza?
    Był na allegro sokół skrętka w slabie zza oceanu i poszedł coś ponad 2000zł w pr70
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 9 miesięcy temu #11773

    wiktor_utkowski napisał:
    A czy ta moneta nie jest przypadkeim włożona nie względem orezełka tylko względem puchacza?
    Był na allegro sokół skrętka w slabie zza oceanu i poszedł coś ponad 2000zł w pr70


    Nie no skrętke widać tam gdzie jest nominał, widziałem
    tą aukcje z sokołem ale on ma nakład prawie 2 razy większy
    i jest młodsza o 3 lata więc przy puchaczu cena powinna być
    wyższa czyż nie ? Wiem że firmy gradingowe też się liczą
    a PCG do najgorszych nie należy bynajmnie wg mnie ale moge
    się mylić jestem tylko człowiekiem...


    Proszę zobaczyć wątek wyżej tam jest drugie foto ...
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Proszę o nakład i c.a tej monety SKRĘTKA 14 lat, 9 miesięcy temu #11774

    A druga strona monety? Czasami firmy wkładają monety "krzywo" i tylko na podstawie 2 stron można określić ewentualny destrukt.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Proszę o nakład i c.a tej monety SKRĘTKA 14 lat, 9 miesięcy temu #11775

    borsuk1977 napisał:
    A druga strona monety? Czasami firmy wkładają monety "krzywo" i tylko na podstawie 2 stron można określić ewentualny destrukt.



    Proszę zobaczyć wątek niżej tam jest drugie zdjęcie
    tu nie udałio mi się dodać dwóch.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 9 miesięcy temu #11776

    Wydaje mi się że moneta jest nieco krzywo włożona. Tak jak wyżej stwierdzono sugerowano się położeniem puchacza a nie orła. Niemniej jednak jeśli to destrukt to wart będzie dużo więcej niż normalna moneta.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 9 miesięcy temu #11777

    Wiecie co to nie wygląda na skrętkę skopiowałem oiba zdjęcia i poprowadziłem w edytorze linie przez środek orła to jest idealna taka jak karzda tylko krzywo włożona Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 9 miesięcy temu #11779

    potwierdzam moneta krzywo wlozona, mam podobna i podobnie ustawiali ja na puchacza... no coz polski grading
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 9 miesięcy temu #11780

    I tu się mylisz bo nie tylko polski :D amerykanie z naszym sokołem zrobili to samo :P
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 9 miesięcy temu #11781

    dokladnie dzieki za sprostowanie... nie tylko polski...
    wlasnie wyszukalem sokola na allegro no i niestety ktos bezczelnie wykorzystal cudza niewiedze, sokol to nie zadna skretka tylko analogiczna sytuacja do zdjecia powyzej... na razie w paint'cie sie bawilem jak znajde wiecej czasu - po weekendzie - postaram sie rzucic jakiej 'typowo pogladowe zdjecie';)
    • Eothain
    • Eothain

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 9 miesięcy temu #11783

    Połączyłem oba wątki. I ja potwierdzę, że monetę krzywo włożyli do pudełka.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 9 miesięcy temu #11785

    Myślę jednak,że to skrętka, bo gdyby przekręcić puchacza o kąt taki,by orzełek był w pionie ,to puchacz "leciałby" do przodu,a jego gniazdo nie byłoby w poziomie i pisklęta wyglądałyby... no trochę dziwnie. Co do wartości destrukta to zależy ile potencjalny kupujący byłby w stanie za nią zapłacić.Pozdro!
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 8 miesięcy temu #11800

    kery napisał:
    Myślę jednak,że to skrętka, bo gdyby przekręcić puchacza o kąt taki,by orzełek był w pionie ,to puchacz "leciałby" do przodu,a jego gniazdo nie byłoby w poziomie i pisklęta wyglądałyby... no trochę dziwnie. Co do wartości destrukta to zależy ile potencjalny kupujący byłby w stanie za nią zapłacić.Pozdro!


    Tak to jest skrętka...
    Teraz tylko jestem ciekaw ile takich perełek
    może być ?

    I ile jest szacunkowo warty taki walor ?
    • Eothain
    • Eothain

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 8 miesięcy temu #11801

    Rzeczywiście, jest to mała skrętka. Dziś sobie wyprostowałem awers i puchacz jest trochę krzywy.
    Myślę, że warte co najmniej 260,55 zł np. tu: www.allegromat.pl/aukcja28033 ;)
    Wyceniać destrukty jest bardzo ciężko. Nie trafia się taka blaszka codziennie. Raz ktoś może dać za taką monetę 300 zł, a innym razem po zaciętej rywalizacji skończy się na poziomie 1000 zł.
    Ale myślę, że cena około 260-270 zł jest realna. Np. Getto 20 zł www.allegromat.pl/aukcja4783 też skończyło się na tym poziomie.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 8 miesięcy temu #11803

    Eothain napisał:
    Rzeczywiście, jest to mała skrętka. Dziś sobie wyprostowałem awers i puchacz jest trochę krzywy.
    Myślę, że warte co najmniej 260,55 zł np. tu: www.allegromat.pl/aukcja28033 ;)
    Wyceniać destrukty jest bardzo ciężko. Nie trafia się taka blaszka codziennie. Raz ktoś może dać za taką monetę 300 zł, a innym razem po zaciętej rywalizacji skończy się na poziomie 1000 zł.
    Ale myślę, że cena około 260-270 zł jest realna. Np. Getto 20 zł www.allegromat.pl/aukcja4783 też skończyło się na tym poziomie.


    Dzięki wielkie za te porównania mogę otrzymać więcej takich linków na skrzynkę ?
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez macca. #11813

    mam nadzieje ze wszystko to wyjasnia... jak juz pisalem mam prawie takiego samego puchacza z PGC i juz kiedys sie sam nad tym zastanawialem... ale to nie jest zadna skretka!!!
    sprawy techniczne:
    1 zdjecia spoziomowane do ramki wew slabu
    2 wzorcem do wytyczenia teoretycznej osi pionu puchacza jest moneta nr 3 pobrana ze strony nbp (kolor czerwony)
    3 os pionu dla orla zostala wytyczona na podstawie ogona i srodkowego zebu korony (kolor czarny)
    4 odbicie lustrzane zrobione puchaczowi zgodnie z prawdziwa linia pionu, naniesione na orla
    5 roznica pomiedzy zawiera sie w dokladnosci (zwlaszcza ze jest to blad 'w druga strone'
    wiec prosze nie nakrecajmy takiej sytuacji jak z sokolem NGC 'niby skretka' ktory zostal wylicytowany (sprzedany?) za >2000 komus kto sie nie znal...
    untitled.JPG
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #11814

    I w tym tkwi cały szkopuł, że niby wyjaśniono to wcześniej, a wciąż część osób uważa że to skrętka (a jeśli nawet nią by była to minimalną). Brawo macca za rys poglądowy no i należy Ci się plusik za dobrą robotę ;)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:prośba o nakład i c.a monety 14 lat, 8 miesięcy temu #11815

    Dzięki za te rysunki...
    W jednym z antykwariatów usłyszałem:
    "Jest to skrętka, lecz wartość wyższa od
    normalnej monety jako ciekawostka"

    może zdjęcie nie oddaje jej pełnego uroku
    ale w rzeczywistości wygląda to efektownie że
    tak to nazwe :)

    Dziękuję i pozdrawiam wszystkich
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.35 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information