Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Prośba o identyfikację monety

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Prośba o identyfikację monety 14 lat, 5 miesięcy temu #13353

    Witam serdecznie. Zaproponowano mi kupno takiej monety tnij.org/moneta Niestety nie mam pojęcia co to jest za moneta ani ile może być ewentualnie warta. Wiem jedynie, że moneta jest srebrna. Jeśli ktoś z Państwa byłby na tyle uprzejmy, żeby przyjrzeć się jej nieco bliżej - to byłbym bardzo wdzięczny. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Prośba o identyfikację monety 14 lat, 5 miesięcy temu #13354

    Moneta jest grecka, a dokładnie jest to macedońska tetradrachma Aleksandra Wielkiego (336-323 p.ne.) - oczywiście o ile to oryginał. Tu masz podobną z allegro: www.allegro.pl/item767119447_aleksander_..._336_323_bc_rrr.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O: Prośba o identyfikację monety 14 lat, 5 miesięcy temu #13356

    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Chyba warto się zainteresować, jeśli - tak jak piszesz - to oryginał. Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Prośba o identyfikację monety 14 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #13357

    Problem w tym jak zamierzasz to stwierdzić skoro jak widzę niezbyt się znasz na monetach antycznych? A z drugiej strony sprzedający też może nie wiedzieć, zwłaszcza że te monety były swego czasu perfekcyjnie podrabiane w Bułgarii i wiele uznanych kolekcji nie ustrzegło się ich w swych zbiorach - chodzi mi o monety antyczne zarówno z Grecji jak iRzymu.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O: Prośba o identyfikację monety 14 lat, 5 miesięcy temu #13358

    Mogę dać tą monetę do "profesjonalnej" identyfikacji i wyceny. Zapłacę trochę ale będę miał pewność... albo i nie. :-)))
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Prośba o identyfikację monety 14 lat, 5 miesięcy temu #13359

    ...czyli datowanie C-14? :D
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Prośba o identyfikację monety 14 lat, 5 miesięcy temu #13360

    Sęk w tym, że to nie takie proste w przypadku antycznych, zwłaszcza że podróbki w Bułgarii tłukli na oryginalnych blaszkach z innych tańszych monet
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Prośba o identyfikację monety 14 lat, 5 miesięcy temu #13361

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information