Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pomoc w identyfikacji monet z wykopek

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Pomoc w identyfikacji monet z wykopek 12 lat temu Ostatnio zmieniany: przez Patrolowaty. Powód: Dodanie zdjęć #26315

    Witam

    Jakiś czas temu kupiłem na allegro kilka starych i zniszczonych monet prawodpodobnie z wykopek. Sprzedający nic o nich nie wie.

    Moneta ma około 22mm średnicy i wygląda na miedzianą

    z jednej strony widać orła z dwiema głowami i w koronie. Poprostu orzeł, żadnych wstęg, wieńców, okręgów, napisów do okoła, jedynie na środku orła jakby tarcza i w środku coś, co przypomina cyfrę jeden. Może to być jedynka, może to być naprawdę starty korpus orła (ale wątpie), albo coś podobnego.

    druga strona wygląda gorzej... jest wielka plama, która ma kształt głowy do okoła jest napis, którego nie odczytam, ale widzę, że jest napisany cyrylicą. od godziny pierwszej do za piętnaście trzecia widać H przerwa (ten znak do zmiękczania, co wygląda jak małe b) O potem coś co może być K albo X. Możliwę, że twarz zwrócona jest w lewo (to wydaje się bardziej logiczne)

    Na monecie naprawdę mało widać
    c.wrzuta.pl/wi15509/9536db8c00112e724f520c56/sdc10364
    c.wrzuta.pl/wi1555/65c21951001be67f4f520cb4/sdc10365

    Pozdrawiam i dziekuje za wszelką pomoc:)

    PS. Mam więcej tych monet, więc jeszcze będe pytał (ale większość jest w lepszym stanie i dużo udało mi się samemu zidentyfikować)
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Pomoc w identyfikacji monet z wykopek 12 lat temu #26321

    to chyba bedzie 1 kreuzer
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Pomoc w identyfikacji monet z wykopek 12 lat temu Ostatnio zmieniany: przez Patrolowaty. Powód: aktualizacja #26327

    O człowieku! zaoszczędziłeś mi naprawde dużo czasu poszukiwań w złym miejscu:D Obstawiałem, że dwugłowy orzeł, to Rosja, tylko zaniepokoił mnie fakt, że ten w z naszej lewej trzyma berło, a ten na monecie cos długiego. Byłem też przekonany, że głowa jest zwrócona w drugą stronę:) Poszukałem zdjęć i potwierdzam, że to własnie ta moneta. Udało mi się nawet określić rok bicia, ale nie mam pojęcia gdzie ją wybili, ale jakoś to przeżyję:)

    A! na jakiejś stronie znalazłem informację, że to niby moneta srebrna... wątpie, żeby moja taką była, ale jest jakiś sposób żeby to rozróżnić? po wadze?



    <b>Kolejna moneta</b>

    Moneta jest naprawdę w złym stanie i jedyne co mogę o niej powiedzieć, to to, że ma 2 cm średnicy a oto i zdjęcia

    c.wrzuta.pl/wi15892/0b62b8fd001845f34f536bab/sdc10376
    c.wrzuta.pl/wi19364/08fd59eb0029b21e4f536b4e/sdc10375

    Mam nadzieję, że ktoś ma taką monetę w swoich zbiorach i skojarzy, że wygląda podobnie, bo nie wiem, czy da się coś w inny sposób z niej wyczytać:P i wystarczą mi jakiekolwiek wskazówki:) pozdrawiam:)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Pomoc w identyfikacji monet z wykopek 12 lat temu #26427

    Nie mogłem znaleźć opcji "edytuj" mimo, że wcześniej edytowałem tego posta... w każdym bądź razie znalazłem info na temat monety z poprzedniego postu

    en.numista.com/catalogue/pieces30950.html
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Pomoc w identyfikacji monet z wykopek 12 lat temu #26429

    Moneta to 1 Kreuzer. Jest to moneta miedziana, nie srebrna. W dobrym stanie warta ok. 15 zL. Rocznik monety to najprawdopodobniej 1900 (najwięcej ocalało z tego roku).
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.18 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information