Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 14 lat, 10 miesięcy temu #11162

    ** To wątek dyskusji o artykule: Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety **
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 14 lat, 10 miesięcy temu #11163

    miedź + cyna + cynk = spiż ,a nie brąz trójstopowy
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 14 lat, 6 miesięcy temu #12351

    dziękuję za uwagę - uzupełniłem informację jednak błędu nie było bo spiż wg Wikipedii jest zaliczany do brązów a jeśli są w nim 3 metale to jest trójstopowy - proszę o korektę jeśli się mylę.
    • dana0359
    • dana0359

    Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 14 lat, 1 miesiąc temu #16683

    Swietne informacje ale mam niedosyt na temat starych monet USA
    • dana0359
    • dana0359

    Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 14 lat, 1 miesiąc temu #16684

    i oczywiscie z wycenami.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 14 lat temu #17411

    A jak pozbyć się "czerwonej rdzy" z lustrzanki srebrno-złotej? Srebrna strona , bez zarzutu, a na platerowanej złotem pojawiły się ciemnobrązowe plamki. Jest na to jakś rada?
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 11 miesięcy temu #18170

    Mam takie pytanie na monecie z 2006 noc świetojańska na hologramie jest smuga pytanie czy jest możliwość jej usunięcia ?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 11 miesięcy temu #18171

    Może i jest ale czy naprawdę warto ryzykować jeszcze większe uszkodzenia?
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O: Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 11 miesięcy temu #18173

    No ta smuga jest w mocno widoczna
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 11 miesięcy temu #18175

    ale co to za smuga od dotkniecia palcem ? czy cos bardziej powaznego ?
  • O:Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 11 miesięcy temu #18176

    Przydałoby się zdjęcie ;)
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 11 miesięcy temu #18177

    Smuga jest widoczna przez środek, znajomy mi dał abym może coś temu zaradził
    ns06.jpg
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 11 miesięcy temu #18187

    osobiscie zostawila bym tak jak jest, zaczniesz czyscic i dopiero naprawisz ...
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 11 miesięcy temu #18189

    Ok. dzięki za info, znalazłem firmę produkującą hologramy zapytam jeszcze ich. Bo wiem że tego typu problem nie występuje w monetach, a osoba od której to otrzymałem nie ingerowała w monetę nie możliwe też żeby po kilku latach coś takiego wyszło na hologramie, patyna na srebrze to rozumiem ale coś to co innego
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 10 miesięcy temu #18478

    Witam,
    mam pytanko: Jako osoba nieznająca się na numizmatyce i od niedawna zbierająca monety 2 zł NG poszłam do sklepu numizmatycznego i tam sprzedawca zaproponował mi pastę kiwi do czyszczenia miedzi i mosiądzu. Dopiero teraz czytam, że monet raczej nie powinno się czyścić. Wydaje mi się że wcale moje monety się nie porysowały podczas czyszczenia i błyszczą się ładnie, co więcej niektóre kupowane na allegro już wcześniej były czyszczone. Moje pytanie brzmi: Czy moje monety straciły na wartości po wyczyszczeniu i czy teraz są dużo bardziej narażone na działanie czynników zewnętrzych.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 10 miesięcy temu #18485

    Tak Twoje monety sa teraz bardziej narazone na korozje zwlaszcza jesli byly to monety starsze np. monety groszowe II RP a uszkodziles naturalna i porzadana patyne.
    Tak Twoje monety stracily na wartosci i to sporo.
    Mam nadzieje ze byly to pospolite i tanie monety PRL a nie cos bardziej wartosciowego.
    Sprzedawcy wcisna najgorszy badziew byle zarobic moze nie wszyscy ale generalnie sklep ma przynosic dochody a nie byc osrodkiem doractwa dla mlodych numizmatykow ;)
    • Offline
    • Oklaski: 8

    O:Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 10 miesięcy temu #18486

    Obawiam się, że Valkiria ma rację. Stop, z którego wykonane są goldeny jest do bani!! (nie bez przyczyny niektórzy nazywają je gównoblaszkami ;) ). Monety może i się świecą ale pozbawiłeś je patyny, rys może i nie widać gołym okiem ale mikrorysy z pewnością są. Jeśli naprawdę musisz coś z nimi robić to jedynie mydełkiem dla dzieci z apteki...sprawdzałem - działa. Żadne pasty czy płyny bo to wszystko badziew i jedynie zaszkodzi temu delikatnemu stopowi.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 9 miesięcy temu #19039

    czyszczenie monet sposobem domowym 1zl prl.prosze oporade szysto co aluminiwe pozdrawim.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 9 miesięcy temu #19044

    monet sie nie czysci i tego sie trzymam ale jesli juz chcesz sprobowac to PODOBNO aluminium najlepiej moczyc w roztworze kwasku cytrynowego.
    1 miarka kwasku na 15-20 miarek cieplej wody
    Z aluminiowymi monetami nie da sie tak naprawde wiele zrobic.
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:Czyszczenie monet - poradnik czym i jak czyścić monety 13 lat, 9 miesięcy temu #19098

    Oj ciężka sprawa w tym przypadku jedynie płyn lub mydło nic ostrego i żrącego. Pozdrawiam ;)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.34 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information