Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: NBP znosi ceny maksymalne w systemie Kolekcjoner

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    NBP znosi ceny maksymalne w systemie Kolekcjoner 13 lat, 7 miesięcy temu #19427

    ** Ten wątek jest dyskusją do artykułu: NBP znosi ceny maksymalne w systemie Kolekcjoner **
    • Offline
    • Oklaski: 9

    NBP znosi ceny maksymalne w systemie Kolekcjoner 13 lat, 7 miesięcy temu #19428

    A z ciekawosci jaki jest termin platnosci dla klientow indywidualnych? Bo nigdy nie mialem nic wspolnego z Kolekcjonerem i chyba nie bede mial :) Ale ciekawosc mnie zzera ;)
    • Offline
    • Oklaski: 6

    NBP znosi ceny maksymalne w systemie Kolekcjoner 13 lat, 7 miesięcy temu #19431

    Dopiero teraz uwierzyłem w drastyczne obniżenie nakładów w przyszłym roku (według planu niektóre emisje po 30 tys., ale w tej sytuacji może być mniej). Teraz NBP będzie spekulantem. Obniży drastycznie nakład i będzie patrzeć jak ludzie będą się zabijać na aukcjach żeby zdobyć sreberka - i podbijać ceny w obszary wręcz kosmiczne (bo ceny max nie będzie). Mniej roboty z takimi mniejszymi nakładami, a zysk może być nawet większy. Proponuję wydawanie monet w 1 egzemplarzu - cena będzie wyższa niż konstytucji.
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O: NBP znosi ceny maksymalne w systemie Kolekcjoner 13 lat, 7 miesięcy temu #19438

    Ciekawe czy któraś moneta (srebro) przekroczy 200zł, oj będzie się działo :)
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O: NBP znosi ceny maksymalne w systemie Kolekcjoner 13 lat, 7 miesięcy temu #19442

    Z jednej strony stawia to NBP w wygodnej pozycji dyktującego warunki, ale z drugiej: czyż nie fajnie byłoby widzieć znów niskie nakłady? 50 tysięcy to też wcale nie tak mało. Monetki z 2005-2007 miały takie nakłady, a dalej można je na kilogramy kupować na Allegro. Niech rynek sam się wyreguluje, ot co.

    Martwi mnie jedynie w jaki sposób ustalana będzie wielkośc emisji. Czy odgórnie, czy też wedle wyniku aukcji.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O: NBP znosi ceny maksymalne w systemie Kolekcjoner 13 lat, 7 miesięcy temu #19445

    Titus widzę, że żyjesz złudzeniami...
    NBP o tym, by się sam rynek wyregulował powinien wcześniej pomyśleć. Teraz, gdy "mleko się wylało" próbuje nadal coś ugrać dla siebie. Zniesienie górnych widełek tylko pogorszy sprawę. A co z tak głośnym nawoływaniem przed wprowadzeniem Kolekcjonera? Robimy to dla dobra kolekcjonerów, by ograniczyć spekulacje... Hahaha :laugh:
    Właśnie doskonale to widać, a rzeczywistość to potwierdzi, gdy za blaszkę, wartą ok. 50-60 zeta, będziesz musiał na aukcji wydać 200-250 zeta. Zaprawdę to tylko dla dobra kolekcjonerów...
    Miłość to ból - powiedział jeż po przygodzie z drucianą szczotką ;)
    Skoro nie wiadomo o co chodzi, to z całą pewnością chodzi o kasę. I bez wątpienia tak jest w tym przypadku.
    Życzę by Ci te złudzenia się ziściły :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: NBP znosi ceny maksymalne w systemie Kolekcjoner 13 lat, 7 miesięcy temu #19446

    fundacje,filie,machloiki jak widac w polsce mozna zniszczyc
    wszystko.
    naszczescie numizmatyka to dzial tak szeroki ze nie musimy szarpac sobie nerwow NBP

    ZBIERAJMY MONETY ! ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O: NBP znosi ceny maksymalne w systemie Kolekcjoner 13 lat, 7 miesięcy temu #19448

    Święta prawda Valkirio :)
    Najważniejsze przesłanie jest zawarte w Twoim ostatnim zdaniu!
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: NBP znosi ceny maksymalne w systemie Kolekcjoner 13 lat, 7 miesięcy temu #19449

    Czesc Lynx

    Tak sie zastanawiam kto to jeszcze zbiera
    ja bylam cierpliwa i ludzilam sie ze ten rynek jakos sie jeszcze
    obroni ale ostatnie posuniecia NBP zreszta jak zawsze z mysla
    o kolekcjonerach ;) nie pozostawiaja zludzen ...
    szkoda gadac jak dla mnie temat jest zamkniety.
    Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: O: NBP znosi ceny maksymalne w systemie Kolekcjoner 13 lat, 7 miesięcy temu #19458

    Witaj Valkiria:)
    Niestety, ten temat jak wiesz, dla mnie został zamknięty z końcem ub. roku - a i tak chyba o wiele za późno:( . Z tego też powodu, podchodzę do tego bez zbędnych emocji, bo nie ma czym się ekscytować. Jak sama napisałaś numizmatyka to coś więcej, a zbierać można przecież MONETY. Patrząc na szeroki rynek, jednak jacyś ludzie jeszcze w tym biorą udział. Trudno przewidzieć co jeszcze NBP wymyśli, ale na dzień dzisiejszy nie widzę sensu w tym co robią (oczywiście z punktu widzenia kolekcjonerów, zbieraczy, itp). Pisałem wcześniej na innym wątku swoje zdanie na ten temat i go nie zmieniam. Jesteśmy pod względem wydawania nowych emisji tak oryginalni, że nikt nam nie może dorównać;) Nie wiem tylko co musi się zdarzyć, by to zrozumieli decydenci. Ten sposób dystrybucji monet nie sprawdza się, a NBP w roli super spekulanta jakoś mi nie przypada do gustu...
    Pozdrawiam:)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.24 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information