Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A.

    • Offline
    • Oklaski: 0

    POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20694

    Spółki Synopsis Polska S.A. i Internetowy Dom Handlowy S.A. oraz jedna osoba fizyczna zawiązały nową spółkę pod nazwą POLSKA MENNICA NARODOWA Spółka Akcyjna. Kapitał zakładowy spółki wynosi 100 tys. złoty i dzieli się na jeden milion akcji po 10 groszy każda. 30% akcji nowo powołanej spółki należy do Synopsis Polska S.A., a 20% do Internetowego Domu Handlowego S.A.

    Został powołany pierwszy zarząd POLSKIEJ MENNICY NARODOWEJ S.A. w składzie:
    - Łukasz Bartczak - prezes zarządu
    - Jacek Piotr Jakóbczak - wiceprezes zarządu
    Łukasz Bartczak pełni jednocześnie funkcję prezesa zarządu spółki Internetowy Dom Handlowy S.A.

    Została powołana pierwsza rada nazdorcza POLSKIEJ MENNICY NARODOWEJ S.A. w składzie:
    - Magdalena Grzybowska - przewodniczący rady nadzorczej
    - Szymon Zdulski - członek rady nadzorczej
    - Magdalena Jakóbczak - członek rady nadzorczej
    Magdalena Grzybowska pełni funkcję prezesa zarządu Synopsis Polska S.A. Szymon Zdulski jest zatrudniony w Synopsis Polska S.A. na stanowisku dyrektora finansowego. Magdalena Jakóbczak jest żoną Jacka Piotra Jakóbczaka - wiceprezesa zarządu spółki POLSKA MENNICA NARODOWA S.A.

    Przedmiotem działania nowej mennicy będzie produkcja monet i numizmatów na zlecenia firm zewnętrznych. Pierwsza emisja ma nastąpić już w styczniu 2011 roku i będzie to numizmat wyemitowany w systemie ROYALITY.

    Wiktor Czujko / [email protected]

    Żródło: http://www.synopsis.pl/relacje-inwestorskie/raporty/1,2010,30

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #20698

    No i powstaje kolejny podmiot, który w swej nazwie będzie miał słowo POLSKA albo NARODOWA mennica.
    Nie ma co nawet komentować!
    Ciekawe co na to Mennica S.A.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20708

    Mysle ze to zjawisko jest scisle zwiazane z zwiekszonym zainteresowaniem
    kruszcami ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #20711

    Wielce prawdopodobne... choć nazwa może prowadzić do pewnych nieporozumień.
    Może wreszcie powstanie firma, która zajmie się profesjonalnie handlem srebrem. Handel złotem jest w miarę rozpowszechniony i unormowany, gorzej jest ze srebrem.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20738

    Oto link do tematu:
    waluty.wp.pl/kat,98674,title,Lech-Kaczyn...21644,wiadomosc.html
    Dla mnie wielkie zdziwienie, że nawet w tytule pisze się o monecie, gdy tak naprawdę z monetą to nie ma nic wspólnego. Widać znajomość rzeczy;) Wprawdzie w dalszej części prostuje się, że jest to numizmat, ale tytuł i tak wprowadza w błąd.
    Pewnie się okaże, że chętnych nie braknie 8-)
    Można jeszcze zrozumieć chwyt reklamowy w wydaniu Orlenu, ale ten numer...
    • Offline
    • Oklaski: 26

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez ludojad. #20743

    no co chcecie, pierwszy numizmat i już unikat z "buendem" :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20745

    No i proszę nawet o tym w dzisiejszych Wydarzeniach;)
    Marta K. zapowiedziała wniesienie sprawy do sądu, za nieuprawnione wykorzystanie wizerunku ojca w celach komercyjnych.
    Oczywiście cały nakład "poszedł". Za 199 zeta mamy do dyspozycji kruszcu na wartość ok. 50 zeta. Złoty interes! Ups, srebrny;)
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20773

    lynx napisał:
    Za 199 zeta mamy do dyspozycji kruszcu na wartość ok. 50 zeta. Złoty interes! Ups, srebrny;)


    Co do wartości kruszcu jest ona taka sama jak w monetach polskich o nominale 20zł i wyższa o ponad 30% niż 50zł na dziś około 72zł, takich właśnie specjalistów biorą do komentowania w telewizji.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20775

    Faktycznie podałem za TV wartość srebra bez sprawdzenia. Tylko jak dla mnie nie zmienia to postaci rzeczy, nawet gdyby srebra było za 75 zeta.
    Monety 20 zł są sprzedawane na kolekcjonerze za ok. 135 zł, a tutaj w przedsprzedaży stoi 199 zł. Osobiście dla mnie, ani jedno ani drugie na tyle nie zasługuje.
    Za tę wiadomość podziękował(a): mcrc
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20776

    Zgadzam się, chodzi mi tylko o że w TV biorą jakiś pseudo-ekspertów i ci opowiadają bajki jest tak w wielu dziedzinach. Zgadzam się wartośś tego dzieła jest w granicach cen kruszcu.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20779

    lynx napisał:
    Oto link do tematu:
    waluty.wp.pl/kat,98674,title,Lech-Kaczyn...21644,wiadomosc.html
    Dla mnie wielkie zdziwienie, że nawet w tytule pisze się o monecie, gdy tak naprawdę z monetą to nie ma nic wspólnego. Widać znajomość rzeczy;) Wprawdzie w dalszej części prostuje się, że jest to numizmat, ale tytuł i tak wprowadza w błąd.
    Pewnie się okaże, że chętnych nie braknie 8-)
    Można jeszcze zrozumieć chwyt reklamowy w wydaniu Orlenu, ale ten numer...


    Odnośnie mylenia pojęć moneta - medal to dziś tłumaczyłem koledze nienumimatykowi jaka jest różnica. Po 2 minutach stwierdził. EEE to i tak jak dla mnie jest moneta bo medal to można sobie zawiesić...

    i tak moje 2 minuty poszły na marne :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20781

    Bartek, dobrze, że to były tylko 2 minuty;)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20783

    no masz rację, mogło być gorzej :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20784

    U mnie przynajmniej domownicy załapali;)
    Ja podobnie jak i Ty tłumaczyłem paru osobom i nic z tego nie wyszło - i nawet trochę dłużej;) Najbardziej, ku mojej rozpaczy, podobało się "świecidełko" rodem z mennicy, a moneta z patyną wprawdzie z PRL-u (ale w nakładzie 3000 szt) została totalnie zignorowana:(
    Już więcej nie próbowałem tłumaczyć:)))
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20785

    No tak to już jest niestety :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20786

    Bartek, ja już niczemu się nie dziwię, a ten wątek jest tego najlepszym przykładem - 1000 wejść w ciągu kilku dni...
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez bartek. #20787

    Oto odpowiedź dlaczego:
    www.google.com/search?q=polska+mennica+n...;fp=683b1f3d03f10d01

    teraz wątek jest na 3 pozycji ale we wtorek był na pozycji 1.

    We wtorek mieliśmy około 700 unikalnych wejść tylko osób które szukały informacji o Polskiej Mennicy Narodowej.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20788

    Nic dodać nic ująć;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #20789

    lynx napisał:
    U mnie przynajmniej domownicy załapali;)
    a moneta z patyną wprawdzie z PRL-u (ale w nakładzie 3000 szt) została totalnie zignorowana:(


    Moja żona kiedy chciałem się jej pochwalić jednym z moich nabytków, przepięknym menniczym egzemplarzem z piękna starą patyną - bezceremonialnie stwierdziła że ... ta moneta jest brzydka bo jest brudna ... Oczywiście moje tłumaczenia na niewiele się zdały :( Tak to już jest z nami, że poza innymi numizmatykami nikt nas nie rozumie...
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: POLSKA MENNICA NARODOWA S.A. 13 lat, 3 miesięcy temu #20790

    [quote="borsuk1977" post=20789]lynx napisał:
    Tak to już jest z nami, że poza innymi numizmatykami nikt nas nie rozumie...

    Mnie też nikt nie rozumie, brat się śmiał jak kupowałem bulion z orłem z USA po 80 zł w hurtowych ilościach, a babcia powiedziała ze monety z patyną to zapewne błąd w produkcji PRL, ale jak pokazało wiele przykładów gonitwa z ogółem przynosi marne korzyści. teraz bedzie nagonka na sklepy z hasłem 23 % VAT.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.42 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information