Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 3 miesięcy temu #21381

    Ponad 2 miliardy starych złotych waży niemal 3,5 tony. Tyle monet i banknotów sprzed denominacji o wartości blisko ćwierć miliona nowych złotych zebrał Narodowy Bank Polski i Caritas Polska w ramach akcji „Wymieńmy się”. Prawie trzysta dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce dzięki tej kwocie otrzyma pomoc w ramach Programu Skrzydła.

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 3 miesięcy temu #21382

    ciekawe ile ciekawych okazow sie tam znalazło
    (mam na mysli próby ładne stany,lustrzanki...)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 3 miesięcy temu #21386

    Zapewni tysiace :)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21436

    a ciekawe ile rybaków-bawanków i słoneczek poszło na przetopienie :)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21447

    bartku rybaki z tymi elementami to raczej nie byly najwieksze rarytasy jakie poszly na przetopke.

    Swoja droga jesli faktycznie te monety zostana przetopione to wyobrazcie sobie jak zmniejsza sie nagle naklady tych monet - bo wkoncu ubedzie ogromna ilosc monet z rynku. Z jednej strony ruch ciekawy :) Ale z drugiej... szkoda rarytasow :(
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21454

    ,,Caritas Polska przeprowadzi internetową aukcję, na której zostaną wystawione monety oraz banknoty, jakie wpłynęły do Caritas i nie zostały wymienione."
    Pozostaje mieć nadzieje, że są tam jacyś bardziej kompetentni ludzie i na aukcje trafią właśnie takie ,,rarytasy".

    Notabene - jaie to sa rybaki bawanki i słoneczka? :)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21456

    Zwykła moneta 5zł rybak. Bałwanek to inny kształt cyfry 8 w dacie [chyba ze sie myle bo kiedys slyszalem jeszcze inna wersje] A sloneczko to pod reka wybaka widnieja jakby promienie sloneczne - bardzo zadko mozna takie cos spotkac :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21483

    a jaka inna wersje slyszales ?

    "Balwanek" 5 Zl 1958 z szeroka osemka w dacie,wariant popularny waska osemka.

    "Sloneczko" pod ramieniem rybaka widoczne sa odbicia czesci pior orla z awersu wyglada to na promienie sloneczne.Usterka spowodowana zbyt duzym naciskiem prasy podczas bicia monet.Najczesciej mozna to zaobserwowac na monetach z rocznika 1959 kiedys posiadalam ale niestety sprzedalam "sloneczko" z 1958.Nigdy nie widzialam "sloneczka" z 1974 podobno takie istnieja.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21485

    Valkirio slyszalem gdzies ze bałwanek to okregi pod reka rybaka w miejscu gdzie sloneczko ale to bylo info od osoby ktora lubi wymyslac dziwne historie :)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21486

    Są nawet podwójne słoneczka, kiedyś ktoś sprzedawał taką monetkę na all (w ubiegłym roku lub 2 lata temu) w gradingu z dwoma słoneczkami, które było ładnie widać na zbliżeniach.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21487

    Masz moze gdzies archiwalne zdjecie?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21489

    MajkelPce napisał:
    Valkirio slyszalem gdzies ze bałwanek to okregi pod reka rybaka w miejscu gdzie sloneczko ale to bylo info od osoby ktora lubi wymyslac dziwne historie :)


    Bałwanek to tak jak napisała Valkiria gruba 8ka, zresztą monety te najprawdopodobniej nie trafiły do obiegu (chociaż to tylko hipoteza powstała w oparciu o generalnie doskonałe stany zachowania tych monet).
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21491

    Wiem, Valkiria pytala jaka wersje slyszalem dlatego ja opisalem :) borsuk masz zdjecie podwojnego sloneczka? :)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21492

    MajkelPce napisał:
    Masz moze gdzies archiwalne zdjecie?


    Niestety ale o ile wiem to nie, jakbym miał to już bym dodał. Chociaż w sumie to mam kilkanaście tyś. fotek monet ;) Nie jestem pewien czy zdjęcie tej monety nie wisiało kiedyś w jakimś wątku na TPZN. Jeśli znajdę to zamieszczę.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21494

    Byłbym wdzieczny bo ciekawosc juz mnie zzera od srodka ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21497

    MajkelPce ciesze sie ze nie mozesz sie doczekac zdjecia tej odmiany bo jeszcze kilka dni temu pisales ze zbieranie odmian to juz jakas przesada :)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21501

    Valkirio jeszcze nie mialas okazji nauczyc sie tego ze ja mam 1000 pomyslow na minute, jestem wyjatkowo aktywnym i pomyslowym chłopakiem z tego co wiem ;) A co do odmian - fakt pare roznych juz odlozylem ;) Ale lubie bardziej widoczne szczegoly np rozne kierunki napisu na rancie na 2 zlotowkach GN z lat 99-2001 - zapewne wiesz o czym mowie. Lub wlasnie inne 8 w rybakach :)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #21505

    Znalazłem tylko to: forum.tpzn.pl/index.php/topic,1615.0.html
    Ale to chyba też coś jak podwójne słoneczko, drugie jest szersze koło 5 zł.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 2 miesięcy temu #21512

    No ładny egzemplarz. Chcialbym taki - chociazby bez sloneczka :) Niestety posiadam same słabe stany rybaka :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Zebrano 3,5 tony monet sprzed denominacji 13 lat, 1 miesiąc temu #23077

    i mochery dały zarobić bo nie wiedziały jaki majatek miały w domu
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.29 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information