Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek ?

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek ? 13 lat, 1 miesiąc temu #22903

    Baz, w zbyt wielu uczestniczyłem licytacjach, przetargach i tym podobnych procedurach również zawodowo, więc nie przekonasz mnie, że nie mozna tego zmanipulować. Wszystko można zmanipulować, a ustawionych przetargów jest bez liku. Właśnie dlatego często się zdarza, że kontrakty i to wcale niemałe wygrywają firmy "krzak", ale to zadanie dla ABW. Na koniec tylko przypomnę, że do obsługi tego systemu została powołana przez poprzedniego prezesa fundacja i w ten niebywały sposób, to co napisałeś nie ma zastosowania, bo NBP sam się pozbawił znacznej części zysku. Jeszcze raz powtarzam, takiego systemu nikt nie ma na świecie, a jednak w innych krajach bez takich wynalazków jakoś do podobnych scen nie dochodziło, a dystrybucja monet odbywała się i odbywa w cywilizowany sposób. Dotrzyj do odpowiednich osób, to się przekonasz, że nawet ten system nie wyeliminował nieuczciwych zasad dystrybucji. I dlatego więcej na ten temat nie mam zamiaru dyskutować, również dotyczy to systemu co się zowie kolekcjoner, a w dodatku autorowi tego artykułu nie o ten aspekt sprawy chodziło.
    Baz, masz prawo do swoich osądów, Twoja sprawa. To co zbierasz też Twoja sprawa. Tu na tym forum też były takie osoby, które piały z zachwytu i... juz ich nie ma. A co do niezadowolonych klientów, to masz to jak w banku:) Ja zarówno z usług NBP, jak i takich firm, o których pisał Bartek, nie korzystam i korzystał raczej nie będę. Wszyscy moi znajomi i rodzina zresztą też. Owszem, swego czasu jeszcze na długo przed wspomnianym systemem, kupowałem blaszki NBP, ale może się zdziwisz, nigdy bezpośrednio w banku lecz u sprawdzonego dystrybutora i co ciekawe, zawsze w cenach emisyjnych bez dodatkowych opłat. I tym optymistycznym akcentem kończę dyskusję w tym temacie:))
    Życzę wszystkim zadowolonym i tym mniej zadowolonym samych udanych oraz przemyślanych zakupów monet i czego tam jeszcze sobie zamówią;)
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek ? 13 lat, 1 miesiąc temu #22907

    NBP zarobił tyle tylko, że po prostu postanowił całkowicie oficjalnie podarować rentę monopolową innemu graczowi, taka mała prywatyzacja. System idealny nie istnieje, publiczne pieniądze to zawsze grząski temat, prokurator też musi coś robić przecież. Tylko nie ma to nic wspólnego z ustawianiem przetargów.
    Ustawienie przetargu na jeden egzemplarz to fraszka, a ustawienie aukcji na kilkadziesiąt tysięcy pojedynczych egzemplarzy i mrowie kupujących to raczej inna historia. Kolejna sprawa po co ustawiać skoro i tak klienci zapłacą bo nie mają wyjścia, i jeszcze będą zadowoleni, że nie stoją w kolejce na mrozie? Argument tajemniczych osób faktycznie jest nie do odparcia.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek? 13 lat, 1 miesiąc temu #22937

    Niestety znam sporo osób którzy kupują numizmaty w super atrakcyjnych cenach, potem to już zbierają wszystkie kolekcję jakie są emitowane bo to świetna okazja na zysk w przyszłości. Nabijanie ludzi w butelkę, powinno się tego zabronić ale nie zrobi tego państwo które ma w tym cel zarobkowy, a firma należy do spółki skarbu państwa.
    • kkwd
    • kkwd

    Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek? 13 lat, 1 miesiąc temu #23032

    Największą bolączką polskiego rynku jest mała świadomość szarego człowieka o numizmatyce. Kolejną co z jednej strony cieszy a z drugiej strony smuci, zwiększająca się liczba ludzi zainteresowana tym działem kolekcjonerstwa. Niestety większość tych zainteresowanych ludzi o numizmatyce i zbieraniu monet a także odpowiednim dbaniu o nie, nie ma bladego pojęcia. Co prowadzi do zmniejszania się ilości dobrych numizmatów na rynku, ponieważ ludzie myślą, że swoim mniej świadomym kolegom wcisną numizmaty wyczyszczone, a czasami nawet ze sztuczną patyną po tej samej cenie co monety bez żadnej szkodliwej ingerencji. Większość z tych ludzi nawet nie jest zrzeszony by korzystać z wiedzy i doświadczenia członków PTN.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek? 13 lat, 1 miesiąc temu #23033

    panowie więcej opinii na forum ,o skarbnicy narodowej,to najwięcej oni robią ludzi w konia,swoją autentycznoscią,co nie ma nic z wspulnego z mennicą państwową,
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek ? 13 lat, 1 miesiąc temu #23034

    Najbardziej mnie śmieszą te reklamy w tv: ,,Uwaga! podajemy komunikat skarbnicy narodowej" :D Najgorsza jest ta ich nazwa, przeciętny człowiek, kiedy to słyszy, to nie odczuwa specjalnej różnicy między skarbnicą narodową, czy mennicą państwową ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek? 13 lat, 1 miesiąc temu #23045

    witek60 napisał:
    panowie więcej opinii na forum ,o skarbnicy narodowej,to najwięcej oni robią ludzi w konia,swoją autentycznoscią,co nie ma nic z wspulnego z mennicą państwową,


    Nie ma już w Polsce czegoś takiego jak Mennica Państwowa - została ona sprzedana (a właściwie ostatnie 42% jej akcji) 27 kwietnia 2010 roku panu Zbigniewowi Jakubasowi. Oficjalna nazwa mennicy to od 31 maja 2005 roku - Mennica Polska Spółka Akcyjna.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek? 13 lat, 1 miesiąc temu #23049

    to monety obiegowe wybijane są w prywatnej spółce?
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek? 13 lat, 1 miesiąc temu #23050

    Dokładnie tak. Emitentem jest Narodowy Bank Polski, który zleca wybicie monet mennicy, która otrzymuje za to pieniądze.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek ? 13 lat, 1 miesiąc temu #23056

    I nie ma w tym nic nadzwyczajnego.
    Nie jest to tez znak tylko naszych czasow.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek ? 13 lat, 1 miesiąc temu #23060

    Jak widzę to nie wszyscy czytają ze zrozumieniem. Już parokrotnie pisałem o mennicy i jest statusie. Nawet w tym wątku zaraz na początku, jeśli się nie mylę w pierwszym swoim wpisie była o tym mowa, może tylko nie tak dosadnie i ze szczegółami jak to przedstawił Borsuk. Arturo, tak jak Borsuk napisał, Mennica Państwowa S.A. jest spółką akcyjną, to w świetle prawa nie jest równoznaczne z pojęciem, że to firma prywatna. Również i Ty możesz mieć jej "kawałek" kupując akcje na GPW (aktualna cena gdzieś w granicach ok. 118 zł/szt). Faktem jest, że Pan Jakubas jest większościowym udziałowcem (aktualnie ponad 45%), z wystarczającą ilością akcji (czytaj głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy), by nie mieć problemów z jej zarządzaniem. I tak jak napisał Kamil, NBP jest emitentem, a zleca wykonanie monet nie komu innemu jak właśnie tej spółce. Biznes jak każdy inny, choć akurat Mennica nie tylko tym się zajmuje.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek ? 13 lat, 1 miesiąc temu #23065

    Tak czy owak, wracając do początku tej dyskusji, ja się dałem im nabrać.
    Kupiłem srebrne Dinozaury, ale szczęśliwie się szybko zorientowałem i udało mi się je sprzedać z niewielkim zyskiem, a u znajomego leżą i dinozaury i układ solare, gdy mu o tym przypomne to wyzywa ich od...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek ? 12 lat, 4 miesięcy temu #25564

    Szanowny kolekcjonerze !
    Także czuję się takim i nie mam pretensji że wchodzi na rynek " kolejna firma
    numizmatyczna która wg. Pana " psuje niby jakiś rynek " . Psuła by wg.mnie gdyby była nieuczciwa . Podawała że sprzedaje oryginały a sprzedawała by falsyfikaty , produkowała by kopie - buble , była niesłowna i nie terminowa , pobierała pieniądze i nie wysyłała nic lub coś innego ( tańszego ) . Czy tak Szanowny Panie może jest ???? . Nie stać mnie na kupno monet za kilka kilkanaście tysięcy i uzupełniając zbiór wypełniam często lukę kopią czekając jak wpadnie mi ona kiedyś okazyjnie ,lub będzie stać mnie na kupno jej oryginału . Istotne w tym wszystkim jest by twórca tej kopi zadbał o to by na widocznym miejscu widniał napis " KOPIA " . By będąc uczciwym ( cena monety ) nie umożliwiał jej sprzedaży oszustom jak oryginału .
    To tyle mój Panie. Uważam Pana wypowiedź za całkowicie nietrafną i nie przemyślaną .
    Attylla
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek ? 12 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Attylla. #25616

    bartek napisał:

    stg_9185601Kupując, czwartkową Gazetę Wyborczą ze środka wypadła mi niebieska koperta z logo firmy Polski Kantor Numizmatyczny. Gdyby nie słowo „numizmatyczny” pewnie wyrzuciłbym tę kopertę do kosza, nie patrząc nawet co jest wewnątrz. Wziąłem kopertę do ręki i okazało się, że jestem jednym z niewielu „szczęśliwców”, którzy mogą stać się posiadaczami wyjątkowego medalu.

    Od kilku lat na polskim rynku numizmatycznym jak grzyby po deszczu powstają nowe mennice, skarbnice, kantory i inne firmy, których wspólnym mianownikiem jest numizmatyka, a właściwie coś aspirującego do miana numizmatyki. Sztandarowym przykładem jest tu Skarbnica Narodowa, należąca do grupy Samlerhuset Group BV z siedzibą w Amsterdamie. Niezbyt czysta praktyka SN stała się tematem licznych artykułów a nawet procesów sądowych. Fora internetowe pełne są wpisów, powiedzmy delikatnie, niezbyt pochlebnych w stosunku do Skarbnicy Narodowej.

    Więcej...

    Szanowny kolekcjonerze kamil1505 !!!
    Jak chcesz wypowiadać się na forum i dzielić swoimi uwagami z innymi to naucz się najpierw pisowni języka polskiego !

    do puki ????? /prawidłowo DOPÓKI !!!!!!

    Attylla
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek ? 12 lat, 3 miesięcy temu #25680

    Wrzuć na luz człowieku. :) Kilkoro szanowanych użytkowników naszego forum popełnia błędy, osobiście byłbym za ich poprawianiem, ale żeby zaraz łapć takiego bulwersa?

    Szanowny kolekcjonerze kamil1505 !!!
    Jak chcesz wypowiadać się na forum i dzielić swoimi uwagami z innymi to naucz się najpierw pisowni języka polskiego !

    Co to w ogóle ma być za wypowiedź? Nikt tutaj nikomu nie zakazuje ,,wypowiadać się na forum i dzielić sowimi uwagami". Rościsz sobie do tego prawo, czy jak?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek? 12 lat, 3 miesięcy temu #25892

    Dla zainteresowanych - dyskusja na Cafe Allegro o tej firmie:
    allegro.pl/phorum/read.php?f=274&i=194494&t=194494
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Kolejna „firma numizmatyczna” psuje polski rynek? 12 lat, 3 miesięcy temu #25899

    Najprostsze i zarazem najbardziej skuteczne rozwiązanie, to nie reagować na reklamy tego typu firm... Uprzedzić wszystkich: rodzinę i znajomych, by zrobili dokładnie to samo. Wtedy unikniemy problemów i ewentualnego rozczarowania.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information