Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu.

    • Eothain
    • Eothain

    Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24044

    zajawka_miniW maju 2011 roku Mennica Polska wyemitowała niezwykły medal, będący wierną repliką pierwszego polskiego banknotu kolekcjonerskiego z wizerunkiem papieża Jana Pawła II. Niski nakład – 100 sztuk, indywidualna numeracja na rancie i certyfikacie a także wierne i niezwykle kunsztowne odwzorowanie każdego szczegółu – to tylko niektóre atuty tego unikatowego waloru kolekcjonerskiego, który zachwyca niejednego numizmatyka.

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24071

    Cena... 5 000 zł !!! Aż mnie to roz... to znaczy opadło mi wszystko co tylko mogło. Pół miliona mennica chce ściągnąć z rynku za ten projekt. Powodzenia
    • Offline
    • Oklaski: 7

    Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24083

    "Całość stanowi unikatowy i niezwykle cenny walor kolekcjonerski, który będzie z pewnością ozdobą każdej prawdziwej kolekcji numizmatycznej."

    Ja go nie kupię bo mnie nie stać więc moja KOLEKCJA NUMIZMATYCZNA chyba NIE JEST PRAWDZIWA
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24087

    To znaczy, że w Polsce będziemy mieć tylko 100 prawdziwych kolekcji?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24088

    lazik38 napisał:
    To znaczy, że w Polsce będziemy mieć tylko 100 prawdziwych kolekcji?


    Tak, 100 egzemplarzy tej jak to mówią metaloplastyki, trafi do frajerów gotowych wydać na ten złom 5 kawałków...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24089

    IKM musi zyc NEWS'y musza sie pojawiac (raz lepsze, raz gorsze )i chwala ich autorom.
    Czesto dzieki nim zyje rowniez forum :)
    Nie ma co lapac za slowka i nie sadze by autor mial to na mysli o czym piszecie. Niefortunne zdanie,wpadka ;)

    Co do samego produktu to oczywiscie zgadzam sie z wami.
    Mennica Warszawska to firma komercyjna nastawiona na zyski wiec
    trudno sie dziwic.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24091

    ależ ja nie mam nic przeciwko temu żeby takie newsy się pojawiały. Dobrze wiedzieć co się dzieje w świecie numizmatyki - niezależnie czy są to pozytywne zjawiska czy raczej negatywne. Ale złośliwe komentarze przy tego typu "okazjach" same cisną się na usta (i klawiaturę komputera)
  • Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24092

    Najważniejsza jest konstruktywna i merytoryczna dyskusja. Numizmatyka jest tak szeroką dziedziną, że uwierzcie mi, każdy znajdzie coś dla siebie. Jeden lubi stare monety, inny zbira medale a jeszcze inny zbiera repliki czy jeśli go nie stać na więcej po prostu 2 zł GN. Według mnie w numizmatyce to jest najfajniejsze, że ilu kolekcjonerów tyle może byc różnych kolekcji.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24095

    Nie zmienia to jednak faktu, ze są firmy, które próbują nabrać ludzi (zwłaszcza początkujących numizmatyków) i złapać na mega "okazje". Przykładem mogą być numizmaty których wygórowana (absurdalnie) cena nie jest niczym uzasadniona - ani wartością kruszcu, ani kunsztem wykonania, ani historią, a jedynie chęcią zbicia kasy. Ceny za takie numizmaty jak za próbne monety z II RP muszą budzić emocje. Jest wolność: Oni mogą sprzedawać takie rzeczy w takich cenach (jesli znajdą nabywców ich zysk), ale ja w tej wolności mam prawo mówić co o tym myślę. I z tego prawa korzystam. Amen
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24097

    lazik38 napisał:
    Nie zmienia to jednak faktu, ze są firmy, które próbują nabrać ludzi (zwłaszcza początkujących numizmatyków) i złapać na mega "okazje". Przykładem mogą być numizmaty których wygórowana (absurdalnie) cena nie jest niczym uzasadniona - ani wartością kruszcu, ani kunsztem wykonania, ani historią, a jedynie chęcią zbicia kasy. Ceny za takie numizmaty jak za próbne monety z II RP muszą budzić emocje. Jest wolność: Oni mogą sprzedawać takie rzeczy w takich cenach (jesli znajdą nabywców ich zysk), ale ja w tej wolności mam prawo mówić co o tym myślę. I z tego prawa korzystam. Amen


    Nic dodać, nic ująć ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24101

    Właściwie nie ma co komentować... choć dla formalności: cena ponad 14 zeta za gram srebra, to zdecydowanie za dużo! Nakład w sumie do zaakceptowania (choć bywały dużo bardziej zachęcające), ale cena zdecydowanie na NIE! Obawiam się, że przy próbie odsprzedaży na rynku wtórnym poniosłoby się bardzo dotkliwą stratę. Nie uratowałaby sprawy ani oprawa ani nawet tematyka...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24102

    kto wie jak sprawa bedzie sie miala za lat 50 ;)

    tez nie jestem zwolenniczka tego typu produktow,ale wystarczy zobaczyc na klipy miedzywojenne ich aktualne ceny ... a czym one byly w owym czasie?
    produktem numizmatycznym?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24109

    Valkiria, oczywiście masz rację:)
    Klipy II RP faktycznie są niezłym tego przykładem i w sumie nie wiadomo co może być za 50-60 lat. Z tego też powodu jak ktoś zbiera tego typu egzemplarze, to czemu nie... tylko ta cena nie wiem czemu ma służyć.
    Patrząc z perspektywy dnia dzisiejszego, to numizmat opisany na wątku zdecydowanie jest za drogi. W sumie to sam mam trochę problem z zakwalifikowaniem tego wyrobu do jakieś kategorii (kopia czy też replika banknotu ni to medal). Cóż, Mennica nie jest już spółką Skarbu Państwa lecz spółką akcyjną ze znacznym udziałem kapitału prywatnego i dąży do maksymalizacji zysku. Jednak cena oferowanej repliki jest trochę oderwana od rzeczywistości. Patrząc na obecnie emitowane monety kolekcjonerskie, jak się nie mylę, gram srebra kosztuje w granicach 7-10 zł - moim zdaniem również za dużo.
    W tym wyrobie dochodzi do 15 zł/g!
    Zgodnie z aktualnymi notowaniami uncja srebra kosztuje w granicach 102 zł czyli mniej więcej 3,3 zł/g. W tym przypadku mamy więc 4,5 razy wyższą cenę niż wartość kruszcu w wyrobie. Fakt trzeba doliczyć koszty związane z produkcją, wykonaniem matryc, projektu, etc., ale nawet wtedy wydaje się, że cena oderwała się od realiów. Przyjmując wskaźnik z w/w monet nawet 2300 zł to za dużo...
    Cóż, jedynym naprawdę pozytywem jest nakład, choć jak wspomniałem, bywały sporo niższe. Pozostaje jeszcze taka kwestia, czy za jakiś czas ktoś nie wpadnie na pomysł, żeby jeszcze dobić parę setek egzemplarzy?
  • Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24111

    Dobitki napewno nie będzie, jesli jest 100 to tyle i ani sztuki więcej. Mennica Polska to nie firma krzak, żeby dobijała na lewo kilka sztuk produktu.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Najwyższy kunszt i precyzja zaklęta w metalu. 12 lat, 8 miesięcy temu #24112

    Piotr bez obrazy. W historii Mennicy już tak bywało, sam o tym dobrze wiesz - w katalogach są na końcu informacje na ten temat. Fakt, że były to inne czasy, ale wznowienia i "dobitki" dość często się zdarzały. Obecnie również nie jest tak, że seria się kończy, ponieważ wybija się jakieś wersje. Przykładem może być seria a może raczej serie numizmatów z naszymi władcami. Piastowie z tego co pamietam "wyszli" w dwóch wersjach - srebrnej i srebrnej złoconej. Oczywiście obie wersje się różnią, ale... nie jest dobrze, gdy tłucze się coś bez umiaru;)

    PS.
    Piotr bardzo dobrze, że ktoś pomyślał i zadecydował o tym, by pojawiały się informacje i artykuły na stronach Mennicy. Cieszy to, ponieważ nigdy za dużo informacji, o którą nota bene nie zawsze łatwo. Niestety, katalogi Mennicy są trudne do zdobycia i w wielu przypadkach pozostaje tylko to co Ty napiszesz:)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information