Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Przechowywanie monet - 6 sposobów

    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Przechowywanie monet - 6 sposobów 14 lat, 4 miesięcy temu #13858

    palety ale z kwadratowymi otworami określonej wielkości powinny być najlepsze
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Przechowywanie monet - 6 sposobów 14 lat, 4 miesięcy temu #13861

    Faktycznie, najbardziej uniwersalne i w miarę najtańsze byłyby palety z kwadratowymi otworami (na początek 2-3 palety o różnych wielkościach otworów powinny załatwić sprawę). Zawsze można dokupić dodatkowe.
    Dla bardziej wymagających estetów proponuję kasety firmy Leuchtturm. Solidne wykonanie, bardzo bogata oferta (również z kwadratowymi otworami) i co jest zaletą, można je ustawiać jedna na drugiej bez uszczerbku dla monet. Monety, a zwłaszcza lustrzanki eksponują się bardzo efektownie :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Przechowywanie monet - 6 sposobów 14 lat, 1 miesiąc temu #17277

    witam w czy lepiej przechowywac monety w holderze czy kapslu? pozdrawiam i czekam za opiniami
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Przechowywanie monet - 6 sposobów 14 lat, 1 miesiąc temu #17278

    To zależy od monety, ale generalnie lepiej w kapslu.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Przechowywanie monet - 6 sposobów 12 lat, 5 miesięcy temu #24999

    Wiem, że temat już był milion razy poruszany, jednak stosunkowo mało informacji znalazłem na temat przechowywania monet w klaserze z wkładkami. W ten sposób przechowuję swoją ,,kolekcję" (właściwie zamierzam przechowywać :P ) PRL'u i tylko tą. Wydaje mi się, że akurat dla obiegówek PRL'u, nawet jeśli nie jest to najdoskonalszy sposób przechowywania, to nie powinien być specjalnie szkodliwy. Poprawcie mnie, jeśli się mylę. :)

    I jeszcze jedno pytanko - ktoś z Was może miał do czynienia z kapslami firmy ,,Numizmatyk"? Cena sugerowałaby nie najlepszą jakość, jednak, jeśli nikt się nie przejechał akurat na tej firmie, to mi nie zaszkodzi sobie sprawdzić na mniej cennych monetkach. (cennych właściwie jeszcze nie posiadam :D ). Przykład marketów Biedronka doskonale obrazuje, że niska cena nie zawsze chodzi w parze ze słabą jakością, mimo, że zazwyczaj tak jest. ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Przechowywanie monet - 6 sposobów 12 lat, 3 miesięcy temu #25731

    jak Wam sie podoba ta szafeczka ?
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Przechowywanie monet - 6 sposobów 12 lat, 3 miesięcy temu #25733

    Kiedyś była na aukcji podobna szafeczka Spinka, pożałowałem wówczas kasy a teraz żałuję - będzie już ze 4 lata :( Była z drewna hebanowego z lat 20 XX wieku o ile dobrze pamiętam i poszła za jakieś 200-250 funtów. Żal...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Przechowywanie monet - 6 sposobów 12 lat, 3 miesięcy temu #25735

    Borsuk, faktycznie później pozostaje tylko żal... a nawiasem mówiąc już sama szafka byłaby niezłym trofeum kolekcjonerskim, nie mówiąc o jej ewentualnej zawartości :)
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Przechowywanie monet - 6 sposobów 11 lat, 11 miesięcy temu #26869

    Odebralem ostatnio monetki z wcnu w czyms takim:
    www.hyath.com.pl/Lindner_papierowe_koper...y_1000_szt-2781.html
    Nie moge znalesc nic o przechowywaniu monet w takich kopertach. Jedyne co znalazlem to to:
    zbierajmymonety.blogspot.com/2011/03/jak...chowywac-monety.html
    Co myslicie o takim przechowywaniu monet?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Przechowywanie monet - 6 sposobów 11 lat, 11 miesięcy temu #26870

    A w czym problem. Pan Jerzy wszystkie sposoby opisał i podał zarówno wady jak i zalety każdego z nich. Papierowe kopertki mają swoje zalety, a w dodatku ma się niczym nieograniczony dostęp do danej monety (można ją zważyć czy zmierzyć).
    Wybór sposobu przechowywania zależy tylko od Ciebie.
    Jak chcesz więcej się dowiedzieć, to na forum było sporo na ten temat. Poszukaj a z pewnością znajdziesz wymianę doświadczeń uczestników tego portalu. Mało tego i tutaj od pewnego czasu jest możliwość wydruku takich kopert dla poszczególnych monet :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Przechowywanie monet - 6 sposobów 8 lat, 4 miesięcy temu #29763

    Ciekawe opakowania na monety znalazłem w ofercie kurowski group. Zamówiłem dziadkowi na święta blister od nich. Ciekaw jestem jak to będzie na żywo i czy bedzie zadowolony z prezentu :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Przechowywanie monet - 6 sposobów 7 lat, 9 miesięcy temu #29794

    A co sądzicie o takich szkatułkach na monety? WYglądają solidnie, nie zarysują się? ;) mennicazlota.pl/luksusowa-szkatulka-na-monety-bulionowe.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Przechowywanie monet - 6 sposobów 7 lat, 3 miesięcy temu #29802

    Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, na pewno najbardziej efektowne mennicazlota.pl/luksusowa-szkatulka-na-monety-bulionowe.html
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information