Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Mosty na monetach

    • Eothain
    • Eothain

    Mosty na monetach 11 lat, 6 miesięcy temu #27299

    Spośród wielu inżynieryjnych konstrukcji człowieka szczególnym zainteresowaniem darzę mosty. Jest w nich coś, co budzi we mnie podziw, coś co jak magnes przyciąga mnie do nich. Wydaje mi się, że raczej każdy będąc w ich pobliżu, np. w czasie podróży, z zaciekawieniem spogląda na te konstrukcje.
    Mosty w dziejach człowieka budowano zawsze. Zmieniały się tylko materiały do tego służące. Począwszy od drzewa przewróconego w poprzek strumyka, poprzez drewno, kamień, cegłę, beton i stal, zawsze ich zadaniem było przedostanie się „suchą stopą” na drugi brzeg.
    Również od zawsze pasjonowały mnie monety. Kiedy więc w latach siedemdziesiątych (było nie było, poprzedniego stulecia) w ręce wpadło mi węgierskie 50 FILÉRÓW z budapesztańskim mostem Elżbiety, dało to początek pod budowę zbioru monet o tej tematyce. Dziś mosty są tematem wielu monet, niejednokrotnie wymyślnych kolekcjonerskich, a co gorsza bardzo drogich. Niestety są więc poza moim zasięgiem, a mnie pozostaje wirtualna wędrówka po nich, na którą serdecznie zapraszam. W czasie jej trwania przedstawię kilkanaście „mostowych” monet, które posiadam w swoich albumach: tych rzeczywistych i tych wirtualnych.

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Mosty na monetach 11 lat, 6 miesięcy temu #27300

    Jest więcej monet węgierskich z wizerunkami mostów:
    - współczesne 200 Forintów:
    thedromomaniac.com/wordpress/wp-content/...010/08/200forint.jpg
    - troszkę starsze 200 Forintów:
    en.ucoin.net/catalog/coin/hungary_200_forint_1993/?cid=3108
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.23 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information