Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014

    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat, 1 miesiąc temu #29010

    kanonizacja jp - 1Narodowy Bank Polski zaprezentował zestaw polskich monet, które zostaną wyemitowane z okazji kanonizacji naszego wielkiego rodaka – Jana Pawła II. Wybite zostaną cztery rodzaje monet: 100 złotych w złocie, 10 i 500 złotych w srebrze oraz 2 złote w stopie Nordic Gold. Wszystkie monety maja ten sam wzór rewersów i awersów poza jednym wyjątkiem. Awers monety okolicznościowej 2 złote jest typowym wizerunkiem z polskim godłem, który stosuje się dla większości tych monet.

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat, 1 miesiąc temu #29011

    Bardzo poprawny politycznie wizerunek :) nawet nie widac krzyza na piersi ... moze nie urazimy nikogo w brukseli hahahahahaha
    • Offline
    • Oklaski: 13

    NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu #29023

    2zł Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014?.
    A zapowiedzi całego gremium z NBP że 2zł NG to jest zły nominał i całkowicie do niczego nieprzydatny?.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu #29100

    a kilka słów proszę o tej monecie, dlaczego dla niemca,dlaczego mała emisja

    www.numizmato.pl/images/10_zl_2014_kanon...la_ii_tampondruk.jpg
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu Ostatnio zmieniany: przez joziu. #29101

    Nasza Mennica Polska S.A. powołując się na wiekowe tradycje bicia monet, również jednak w pierwszej kolejności szuka zysków. Stąd różne udziwnione monety i te z oficjalnych emisji NBP, jak i te dodatkowe. Pisząc dodatkowe mam na myśli dokupywane koncesje na bicie monet np. pod szyldem Niue Island. Potem np. w telewizji ktoś opowiada, że takimi monetami płaci się w Niue. Hmmm... Monety piękne i kolorowe sprzedawane są z wielokrotną przebitką ceny kruszcu w nich zawartego.
    Być może w emisji dodatkowej 10 zł KANONIZACJA w kolorze, również upatruje źródło pewnego i szybkiego zysku. Przecież wielu w tym okresie kupi tą monetę, która przeznaczona jest podobno na rynek niemiecki. Tyle tylko, że i w Polsce oferowana jest już przez wielu. A jeśli jest to produkcja poza oficjalną emisją Mennicy Polskiej to powinny nastąpić działania, które zdejmą tą pozycję z ofert sklepów numizmatycznych.
    Trudno odpowiedzieć dlaczego dowiadujemy się o niej z drugiej ręki a nie ze strony Mennicy czy NBP. Może to kolejne oszustwo kogoś kto przy okazji chce zarobić Dlaczego na rynek niemiecki? Może Niemcy takie sobie wymarzyli, może. A może to już troszkę jak Niue, Palau, Andora czy Sierra Leone - koncesje sprzedadzą każdemu, kto zapłaci. Może niebawem i nasz orzełek stanie się odwrotną stroną monety np. chińskiej.
    Miejmy nadzieję, ze to są tylko takie moje prywatne i niedorzeczne wywody.
  • Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu #29108

    joziu, czy zdajszesz sobie sprawę, że pisząc, iż NBP czy Mennica "na boku" robi monety 10 zł Kanonizacja z tampondrukiem, nie informując rynku, możesz zostać posądzony o pomówienie? Na jakiej podstawie wysuwasz tego typu wnioski? Nie słyszałeś o czymś takim jak oszustwa handlarzy, który na górce wymyślają najróżniejsze opisy aukcji, żeby tylko znaleźć naiwnych?

    Proponuję, abyś najpierw poczytał trochę nt. emisji znaków pieniężnych z wizerunkiem godła RP (nie wspomnę tu o procedurach i obostrzeniach związanych z samą produkcją monet) a dopiero potem wysuwał tego typu wnioski.
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu Ostatnio zmieniany: przez joziu. #29112

    To nie są wnioski lecz tylko luźne domniemania skąd wzięły się te monety. Jak zaznaczyłem w poście "są to moje prywatne i niedorzeczne wywody".
    Monety 10 złotych z tampondrukiem nie pojawiły się na aukcjach lecz w sklepach numizmatycznych. Choć i tam ostatnio dodano dopisek "Nie do końca jest jasne, kto wykonał nadruk (tampodruk) na oryginalnej monecie NBP". Może to znak, że podjęto działania przeciw takim praktykom?

    numizmato.pl/news/
  • Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu Ostatnio zmieniany: przez Piotr_k84. #29115

    joziu napisał:
    Nasza Mennica Polska S.A. powołując się na wiekowe tradycje bicia monet, również jednak w pierwszej kolejności szuka zysków. Stąd różne udziwnione monety i te z oficjalnych emisji NBP, (...)


    to fragment Twojej wypowiedzi, w której nie ma domniemania tylko stwierdzenie...

    ps. a gdybym tak nagle wystawił aukcję z informacją o 10 złotówce z cyrkoniami w oczach JPII to również byś uwierzył, że to robota Mennicy czy NBP?

    Zarówno Ty jak i ja nie pierwszy dzień "siedzimy w tym" i doskonale wiemy ilu jest oszustów, którzy napiszą na aukcjach wszystko, aby naciągnąć tylko kilka osób a potem zawinąć się i tyle go widzieli.

    Jeszcze raz powtarzam, NBP jest zbyt poważną instytucją, żeby poza oficjalną informacją, emitować jakiś tam nakład na rynek niemiecki - jest to tylko i wyłącznie wymysł oferenta a nie emitenta.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu #29117

    Fajne - " nie do końca wiadomo, kto wykonał nadruk ".
    Jeżeli moneta ukazała się dopiero dzisiaj, a NBP ani mennica nie nadrukowali, to skąd do ciężkiej chol....y mają monetę z nadrukiem ???????
    wg mnie doskonale wiedzą kto to obmyślił, a wydaje mi się, że jest to kilka firm numizmatycznych ( ot, takie konsorcjum jak gdyby ) , co wyjaśnia nakład 6 tysięcy......
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu #29118

    Wystarczy zobaczyć , kto ją oferuje.....GCN, Gibongrading, numizmato, e-kolekcjoner, Apollo.....wystarczy ??????
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu Ostatnio zmieniany: przez joziu. #29119

    Zacytowany przez Ciebie fragment mojej wypowiedzi jest rzeczywiście stwierdzeniem. Dotyczy on jednak całokształtu monet kolekcjonerskich, w których znajdujemy przeróżne dodatki (jak powiedziałem udziwnienia), np ceramikę, hologramy, dziwne kształty. Jestem po prostu wrogiem takich tworów (pewnie nie jedyny). Niestety takie mamy czasy w numizmatyce i doskonale rozumiem, że takie cudeńka emitują praktycznie wszystkie mennice świata. Zrozumiałym jest więc, że i nasza polska też to musi robić aby być.

    Powaga naszej mennicy i jakość jej wyrobów jest zaś niewątpliwie wysoka i o tym też raczej trudno dyskutować.

    ps. ...w cyrkonie nie uwierzyłbym, ale 6 tysięczny nakład z tampondrukiem może być mylący.
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu #29120

    LISAVAIRD napisał:
    Jeżeli moneta ukazała się dopiero dzisiaj, a NBP ani mennica nie nadrukowali, to skąd do ciężkiej chol....y mają monetę z nadrukiem ?????


    Nie mają. U jednego z oferentów przeczytałem, że moneta będzie do odbioru 6 maja.
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu Ostatnio zmieniany: przez joziu. #29121

    Tak przy okazji nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie do Piotra_k84.
    Co powiesz na to? Dukaty lokalne, które powstały na bazie tych, które się nie sprzedały w wersjach mosiężnej lub bimetalowej. Wszystkie produkcji Mennicy Polskiej S.A. - wielu emitentów, kolor naniesiony przez firmę Kurowski Group. Czy w tej sprawie mennica nie ma już nic do powiedzenia, czy jest na to ciche przyzwolenie?
    Wcześniej swoje emisje dukatów pokolorował również Amber Gold.
    Załączniki:
  • Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu #29122

    właścicielem praw do wizerunków dukatów lokalnych, w przypadku których organizatorem / koordynatorem nie jest Mennica, tylko organizator (w postaci stowarzyszenia, samorządu etc.), wówczas taki podmiot zamawiając dukaty lokalne, ma on pełnię praw do wizerunku owych dukatów i może zrobić sobie z nimi co mu się podoba, nawet ozdoby choinkowe - Mennica jest producentem.

    Problem zaczyna się pojawiać, jeśli takie pokolorowane dukaty oferowane byłyby wraz z informacją, że tampondruk został wykonany w mennicy, wówczas zaczynają się schody, bo jest to wprowadzanie klienta w błąd i wykorzystywanie do tego wizerunku / marki producenta.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 10 lat temu #29134

    witam ponownie
    czyli, jak rozumiem to nie jest oficjalna moneta nbp, to kto maluje te monety i czy to zgodne z prawem, czy to ktoś w mennicy "dorabia sobie " w ten sposób,wydaje mi się że to można nazwać "podrabianie"
    • Offline
    • Oklaski: 0

    NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 9 lat, 11 miesięcy temu #29180

    www.numizmato.pl/images/10_zl_2014_kanon...la_ii_tampondruk.jpg

    no i stało się, KUPIŁEM!!!!! moneta jak moneta, nie powiem ŁADNA, bardzo podobają mi się monety z tampodrukiem.
    W monecie tej zastanawia mnie jedna sprawa, otóż zapakowana jest w oryginalny blister z NBP ale UWAGA ze zwykłej srebrnej 10-cio złotówki, czyli podana jest emisja do 50 000szt, a nie jak w opisie przy sprzedaży ok 6000szt na rynek Niemiecki, coś tu jednak "śmierdzi".
    Co Szanowni forumowicze sądzicie o tym?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 9 lat, 11 miesięcy temu #29181

    OK, masz rację, ale jak wytłumaczyć fakt sprzedaży monety przez "handlarzy" w oryginalnych blistrach sygnowanych przez NBP
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 9 lat, 11 miesięcy temu #29182

    renjan napisał:
    ...coś tu jednak "śmierdzi".


    Pośmierdzi, pośmierdzi i przestanie - kto miał zarobić, zarobi. A my może i nie dowiemy się wcale jak nasz papież nabrał kolorów. To po prostu kanonizacyjny cud.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 9 lat, 11 miesięcy temu #29183

    to normalny cykl produkcyjny,
    najpierw kupujemy oryginalną monetę w NBP
    wyjmujemy ją z kapsla w blistrze
    następnie malujemy
    i wkładamy z powrotem do kapsla w tymże samym blistrze
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: NBP: Kanonizacja Jana Pawła II – 27 IV 2014 9 lat, 11 miesięcy temu #29184

    Sprawa wydaje się oczywista
    .Kilka firm wpadło na pomysł, jak zarobić po kilkadziesiąt złotych ekstra na monecie. Zebrali się do kupy, połączyli swoje siły ( limity monet przyznane przez NBP dla poszczególnych firm numizmatycznych z zakontraktowanymi abonamentami (!) ) , stąd 6000 monet przeznaczonych deo pokolorowania.
    Monety przekazali do innej firmy zewnętrznej, która umieściła na nich tamponodruk ( powiedzmy firma w Niemczech ).
    A jakie to są firmy - no cóż, wystarczy zobaczyć na Allegro, kto oferuje monety z tamponodrukiem......
    I tak wygląda niezwykłość monety, która z tamponodrukiem jak dla mnie nie ma żadnej wartości kolekcjonerskiej, gdyż został on umieszczony nielegalnie i z naruszeniem przepisów o prawie autorskim projektanta monety.
    A kupując tego typy udziwienia, zachęcamy firmy do robienia kolejnych.......
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.49 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information