Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać?

    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21516

    Po 7 minutach juz widac przebarwienia na 5 groszowce, i pod sreberkiem - garnek niestety czarny. Mama mnie zabije. :) Powiem ze to przez borsuka ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21518

    Niestety, szkoda że nie mam zdjęć paru swoich lusterek, na których elegancko wchodzi patyna koloru czerwonego;)))
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21519

    Jest stronka po polsku jak ktos chce to znajdzie ja bynajmniej nie bede tego reklamowala.Sposobow na "poprawianie" wygladu monet jest wiele po tym co tam przeczytalam i zobaczylam bylam pod wrazeniem pomyslowosci i efektow.
    Dlatego jeszcze raz przestrzegam mniej obytych z tematem.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez black_jack. #21521

    Heh Bartku tą akurat widziałem, bo najnowsze tematy inwigiluję ;)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21522

    14 min i wylaczam gaz. Z gara zaczelo sie dymic jak cholera zaraz to posprzatam i pokaze jak zmienila sie 5 gr w ciagu niecałych 15min. Na srebro i złotowe nie zadzialalo - chyba za krotko. Garnek do wyrzucenia. Metody wiec nie polecam :) ps strasznie smierdzialo :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21523

    Ha Ha Ha Borsuk ma przerabane u mamy MajkelPce
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #21525

    Fotki z mojego archiwum, różne rodzaje patyny:













    Chyba starczy, to tak pobieżnie i na szybko różne typy patyny.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21526

    Co tam garnek, ważne, że chałupa cała!!!
    Majkel, jakby co, to frytki nie wyszły;D
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21527

    Ładnie. :) A na przykład na mosiądzach z prl-u (2 i 5 zł) pojawia się często taki bardzo ciemny nalot. To również jest patyna?

    Czekamy na zdjęcia efektów Majk :P
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez MajkelPce. #21528

    No dobra podsumowywujac :P Mama spi :P Wietrze chate bo smrod nie z tej ziemi.
    Garnek spalony ;)

    Zmiana 5 gr :) W ciagu 15min - zapewne gdyby trwalo to dluzej skuter bylby inny. Jak bede robil kiedys frytki to dorzuce monete do gara ;)

    Reszta nie odniosla sukcesu - zadnych zmian - za krotki okres lub metal nie podatny na cieplo + olej.

    SDC11698.JPG


    Zmiana jak widzicie spora :) [przed byly w takim samym stanie]
    Zmiana jest trwała probowalem to zetrzec i sie nie da ;)


    No a teraz klaskac :P
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21530

    Aha i pamietajcie!!!!! Nie pozwólcie by goracy olej mial kontakt z woda, ja sie niestety poparzylem. Nie wiedzialem ze to ma taki skutek i olej zaczal strzelac po calej kuchni. Młodzi i gniewni hehe ;)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21531

    Klaskać to będą Twoje pośladki jak jutro Mama wstanie ;)

    a tak poważnie to jestem pod wrażaniem Twojej szybkiej spontanicznej decyzji o doświadczeniu :)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21532

    Masz za odwagę i garnek ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #21533

    Noooo i jak widać ta po lewej wygląda na "starą cenną 5-groszówkę z równie starą patyną":))) Aaapppllllaaauuuzzz
    Masz i ode mnie "+" za szybki i treściwy eksperyment, który naocznie pokazuje, jak równie szybko i sprawnie to można zrobić!
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez MajkelPce. #21534

    Dzieki borsuk ;) bartku pisałem wczesniej ze mam wiele pomysłow na minute ;) I lubie wyzwania szkoda ze nie bylo lepszego efektu ale moze jeszcze kiedys to powtorze. Mozliwe ze latem zrobie to poprostu na ognisku :) To bedzie bez ryzyka.
    Dokladnie lynx - roznica jest :) I to trwala - podkreslam.

    Tutaj jeszcze zdjecie podczas "smazenia" Widac ze ze zlotego menniczego koloru (zjecie parenascie postów wczesniej - rowniez w garnku) zmienila sie az na kolor brazowy :)
    SDC11697.JPG


    Interesujace.

    ps Dziekuje lynx
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21535

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21536

    Prawdziwy WARJAT ;) oczywiscie + sik
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez MajkelPce. #21537

    To jest raczej bród który sie zebral na monecie podczas jej uzytkowania - poniewaz caly worek moich 5złotowek musialby byc takto w pieknej patynie ;)

    Dziekuje Valkirio :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21538

    Patyna, śniedź, grynszpan szlachetny - produkt korozji atmosferycznej miedzi i jej stopów w dostatecznie wilgotnym powietrzu. Jest to warstewka koloru od jasnozielonego do szarozielonego. Jej głównym składnikiem przy czystej atmosferze jest węglan hydroksomiedzi(II) - [Cu(OH)]2CO3. Patyna jest powłoką trwałą, jako ostatni etap procesu korozji (pasywacja). W atmosferze zawierającej dwutlenek siarki w skład patyny wchodzi także siarczan (VI) hydroksomiedzi(II) - [Cu(OH)]2SO4, a powłoka taka nie stanowi ochrony przed dalszą korozją[1].

    Cały proces pokrywania się powierzchni metalu nalotem patyny trwa kilkadziesiąt lat, choć pierwsze objawy mogą zacząć pojawiać się już po kilku latach.

    Sztuczne patynowanie można wykonać również metodami chemicznymi, np. w celach ozdobnych można to zrobić zanurzając przedmioty w roztworze siarczanu amonu na 12 godz. i potem susząc je na wolnym powietrzu.

    Oto opis, który przybliży sam wspomniany termin.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #21539

    black_jack napisał:


    Tak ale w połączeniu z brudem z użytkowania stąd ten efekt, jeszcze inaczej wygląda patyna na monetach wyciągniętych z ziemi.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information