Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać?

    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21566

    Stuletnia, błyszcząca moneta wygląda dość dziwnie. :D W każdym razie nie zamierzam żadnych monet pucować na glanc, czyścić będę raczej te wymagające tego. :) Mam na przykład boratynkę tak czarną, że trudno mi bylo rozpoznać, czy to boratynka i ją na przykład chciałbym doprowadzić do jakiegoś przejrzystszego stanu. Tak samo GN-y. Nie interesowały mnie zbytnio na razie, bo moim trzecim zamiłowaniem jest historia i dla mnie osobiście największą wartość mają te monety, które mają też jakąś wartość historyczną. :) No ale wracając - te GN-y też chciałbym doprowadzić do ładniejszych stanów, ale to kiedy indziej Was pomęczę. :)

    Tymczasem lecę spać. Dobranoc wszystkim, dzięki za rozmowę. :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21567

    Obawiam się, że na 10 zbieraczy, a może nawet kolekcjonerów, czyni to 6-7 w bardziej lub mniej wyrafinowany sposób;)
    Swego czasu pytałem się uznanego sprzedawcy, czy czyści i czym... ale nie napiszę co mi odpowiedział;)
    Jakieś 3 lata temu na próbę kupiłem na aledrogo parę popularniejszych monet II RP. Zaprawdę zostały przepięknie wyczyszczone:) Ale co ciekawe, do dnia dzisiejszego świecą się tak jak napisałeś Michał:) Nic nie utraciły ze swojego blasku... aż sam jestem ciekawy czym ten gość to zrobił...
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21568

    Dobranoc :) Ja powoli tez spadam. Rowniez dziekuje za rozmowe.
    I pozwole sobie odswiezyc tylko to - powiedzcie co wy na to:

    MajkelPce napisał:
    Proboje sie przyczynic do rozbudowy owego forum bo jakos najbardziej przypadlo mi do gustu. Dzis wysunalem pewna propozycje do bartka apropo nowego dzialu. Zobaczymy co on na to. :) I czy sie przyjmie.

    ps. to chyba zadna tajemnica o co napisalem wiec wkleje tu wiadomosc ktora napisalem do bartka:

    Witaj bartku,

    Wiem, że czasem pytałeś co przydałoby sie na forum itd. Uczęszczam na wielu forach, terrarystycznych, forach królików, numizmatycznych, fotograficznych itd :) I zauważyłem ze na naprawde wielu z nich jest dział typu "Twoje ..." I tu np "Twoje pajaki" "Twoja fotogaleria" i takie rozne. Co sadzisz o dodaniu np w kategori pozostałe działu "Twoja kolekcja" i opisaniu go krótko ze moze to byc jakby historia nowych nabytków. Kazdy kto bedzie miał ochote pochwalic sie jakims nowym numizmatem bedzie mogl to zrobic. Zauwazylem ze jest to dobry sposob integracji uzytkownikow oraz ze ludzie chetnie udzielaja sie w tego typu sprawach. Naprawde wielu lubi slyszec mile slowa o swoich zwierzakach, zdjeciach czy w naszym przypadku monetach.
    Rozwaz to - moim zdaniem to calkiem ciekawy pomysl. Dopowiem tylko ze moderacja takiego dzialu moglaby polegac na tym ze kazdy uzytkownik moze miec tylko jeden temat ktory poprostu moze aktualizowac do woli. I zeby nie bylo ze rzucam słowa na wiatr prosty przykład: www.arachnea.org/forum/f26/

    Pozdrawiam,
    Michał
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21569

    pomysl dobry tylko czy system to udzwignie ?
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21570

    Dobrze kazdy wie ze czesto odwiedzana strona = wieksze zyski np z reklam = lepszy serwer. Zawsze warto sprobowac. Jest juz Galeria w Społeczenstwo jednak nie wypalila ona wedlug mnie. Patrzac na zdjecia maja po 7-8 wyswietlen z czego 4-5 to moje wyswietlenia :) Jednak ludzie czesciej odwiedzaja posty gdzie wyswietla im sie napis "Nowy" i juz wiedza ze jest cos nowego napisane. No i przyjemniej oglada sie kolekcje, czyta komentarze itd :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21571

    Obawiam się, że większość kolekcjonerów raczej niechętnie na to zareaguje...
    A poza tym tak jak pisze Valkiria, system tego nie udźwignie, a forum przestanie być funkcjonalne.
    Majkel, jak tylko chcesz, to zawsze możesz dołączyć zdjęcia. Jest taka opcja 'Moje zdjęcia':)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez MajkelPce. #21572

    Hmmm z doswiadczenia wiem ze "grube ryby" beda sie chwalily tylko rarytasami raz na rok. Bedzie to temat raczej dla mlodych numizmatykow ktorzy dosc czesto maja cos nowego w kolekcji. Dlaczego forum ma przestac byc funkcjonalne przez dodatkowy dzial?
    Rysiu a czy gdybym dodal tam zdjecia to zajrzalbys do nich? Bo wydaje mi sie ze nie :) To samo jest wlasnie z Galeria w dziale Społeczenstwo. Nikt tam nie zaglada bo nawet nie wiesz ze jest jakas nowa odpowiedz. :)

    Pozatym spróbowac nie zaszkodzi moze wyjsc + a moze byc - wtedy wystarczy dzial zlikwidowac a to nie problem ;) Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa :P
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21573

    dzial spoleczenstwo nie dziala to fakt.
    ja mysle o galrii swojej kolekcji na facebook dajesz komus linka i ten ktos moze wejsc przegladnac cos co go interesuje a nawet zostawic komentarz ;)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21574

    Facebook juz zyje :) Czemu nie zrobisz tego na naszym forum a co za tym idzie nie ozywisz go? Chociazby podajac jak to mowisz link innemu numizmatykowi ktory akurat na naszym forum nie jest zarejestrowany :) Ludzie poprostu nie znaja tego forum (oczywiscie nie wszyscy)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21575

    Mi się tam pomysł nawet widzi :) Szkoda tylko, że na razie nie miałbym się sam czym pochwalić :P Ale pooglądać coś takiego, zorganizowanego przejrzyście - czemu nie? I skłaniałbym się raczej do tego, że byłaby to bardziej ,,integracja użytkowników", niż dodawanie forum popularności. :)

    Ale schodzimy z tematu trochę, a ja tu czekam, może ktoś mnie jeszcze zaszczyci jakimiś zdjęciami ładnej patyny. :) Bo na razie tylko Borsuk się pofatygował. :D
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21577

    MajkelPce napisał:
    black_jack wiec sie zgralismy bo ja tez jestem mlody tez mam ogromny zapal i rowniez nie słomiany bo codziennie staram sie poszerzac wiedze oraz pozyskiwac nowe okazy. Do tego proboje sie przyczynic do rozbudowy owego forum bo jakos najbardziej przypadlo mi do gustu. Dzis wysunalem pewna propozycje do bartka apropo nowego dzialu. Zobaczymy co on na to. :) I czy sie przyjmie.

    Pozdrawiam.

    ps. to chyba zadna tajemnica o co napisalem wiec wkleje tu wiadomosc ktora napisalem do bartka:

    Witaj bartku,

    Wiem, że czasem pytałeś co przydałoby sie na forum itd. Uczęszczam na wielu forach, terrarystycznych, forach królików, numizmatycznych, fotograficznych itd :) I zauważyłem ze na naprawde wielu z nich jest dział typu "Twoje ..." I tu np "Twoje pajaki" "Twoja fotogaleria" i takie rozne. Co sadzisz o dodaniu np w kategori pozostałe działu "Twoja kolekcja" i opisaniu go krótko ze moze to byc jakby historia nowych nabytków. Kazdy kto bedzie miał ochote pochwalic sie jakims nowym numizmatem bedzie mogl to zrobic. Zauwazylem ze jest to dobry sposob integracji uzytkownikow oraz ze ludzie chetnie udzielaja sie w tego typu sprawach. Naprawde wielu lubi slyszec mile slowa o swoich zwierzakach, zdjeciach czy w naszym przypadku monetach.
    Rozwaz to - moim zdaniem to calkiem ciekawy pomysl. Dopowiem tylko ze moderacja takiego dzialu moglaby polegac na tym ze kazdy uzytkownik moze miec tylko jeden temat ktory poprostu moze aktualizowac do woli. I zeby nie bylo ze rzucam słowa na wiatr prosty przykład: www.arachnea.org/forum/f26/

    Pozdrawiam,
    Michał


    A co koledzy i koleżanki z forum o tym sądzą?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21580

    Ja to ze swoich to raczej zamiast galerii mógłbym zrobić całkiem niezły katalog :) A jeśli chodzi o sam pomysł to jeśli jest zapotrzebowanie to nie widzę problemu. Trzeba by tylko to tak pomyśleć, żeby nie muliło strony.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21581

    Mulić nie będzie tylko wg mnie bez sensu jest robić coś z czego skorzystają 3 osoby. Ja np nie będę tam raczej dodawał swoich zakupów bo jakbym kupił coś czym chciałbym się podzielić to napisze na forum nowy wątek. Ale czekam jeszcze na opinię innych.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21582

    Super pomysł!
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21583

    Pomysl dobry ja chetnie cos wrzuce o ile bedzie to przejzyste,latwe,a fotki beda mogly byc w dowolnym formacie o duzej rozdzielczosci.Cos w stylu archiwum wlasnej kolekcji z tym ze kto chce moze przegladnac to co go interesuje.
    Jesli ktos pochwali sie ciekawym okazem moga pojawic sie ciekawe dyskusje :)
    a forum tylko na tym zyska.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21584

    zagadam z człowiekiem od joomli jakie są możliwości
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21586

    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 3 miesięcy temu #21587

    Heh, ładnie sobie koleś pogrywa :)

    Czyli w zasadzie doszedłem do wniosku, że nie potrafiłbym rozróżnić zwykłego nalotu od patyny. A może to jest tak, że większość monet, które straciły swoją dawną barwę na rzecz jakiegos nalotu to monety pokryte patyną, ale nie taką czystą i ładną?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #22135

    Jeśli nikt ich niczym nie traktował, a po prostu sobie leżały, to sądzę że tak, po prostu patyna nie zawsze wszystkim się podoba w akurat takiej formie.

    A ja mam pytanie, Kiedyś miałem zajawkę na współczesne nasze sreberka, i zacząłem je zbierać, ponieważ w banku wtedy bywało ciężko z dostępnością, a w nieotwierane kapsle z allegro ciężko wierzyć więc kupowałem trumienki, polskiego pcg. Zrobiłem sobie przerwę, i dziś je sobie tak przeglądam, patrzę a tutaj na monetach z 2008 roku pojawia się złotawy nalot od rantów [rozumiem, że patyna]. Zaciekawiło mnie tylko to, że wszędzie ma ten sam kolor, wszędzie zaczyna się od rantów, czy zatem nadal mam wierzyć, że ten białawy plastyk w środku nie reaguje z monetami, i to samo by się z tymi konkretnymi monetami stało w kapslu?
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Patyna - jak ją dobrze rozpoznać? 13 lat, 2 miesięcy temu #22137

    Grading PCG to porażka ;) Po pierwsze nie jest szczelny - napewno mniej niz solidny kapsel z NBP - dwa że graduja wszystko - trzy mialem monety porysowane w slabach tej firmy z notą PR70 więc coś tu nie halo :) A nalot jak nalot - bywa :) Na niktórych sreberkach jest na innych nie. Mi np wszystko co w klipach patynuje własnie od tego zielonego badziewia w kapslu.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.41 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information