Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nowa moneta z NBP

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Nowa moneta z NBP 10 lat, 1 miesiąc temu #28951

    Witam wszystkich z forum katalogmonet.pl, zainteresowała mnie kolekcja Historia Monety Polskiej, pierwszą monete z owej kolekcji zakupiłem bezpośrednie z NBP w dniu nadania. Dzisiaj otworzyłem szafke spojrzałem na monete, gdzie na rantach jest już brązowy osad(patyna?) i dziwne ślady, moneta jest w oryginalnej folii ochronnej nigdy nie otwieranej oraz w kapslu. czy to jest normalne aby moneta w tak krótkim czasie zmieniła swój wygląd?
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Nowa moneta z NBP 10 lat, 1 miesiąc temu #28953

    NBP wydał taką monetę ?,co to jest ?
    • Eothain
    • Eothain

    Odp: Nowa moneta z NBP 10 lat, 1 miesiąc temu #28955

    Zdaje się, że to pięciozłotówka - Denar Chrobrego, tak?
    Tak, to najprawdopodobniej patyna, choć zdjęcie troszkę słabe.
    Podobnie szybko pojawiała się patyna przy np. serii Jeźdźcy, czy Malarze. Najprawdopodobniej chodzi o tą "zielone wypełnienie" kapsla, które "wspomaga" pojawianie się patyny. Przynajmniej taką mam teorię.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Nowa moneta z NBP 10 lat, 1 miesiąc temu #28956

    Tak to Denara Bolesława Chrobrego z serii Historia Monety Polskiej, zastanawiam się, czy wszystkie egzemplarze tak bedą miały czy tylko mi się tak "udało"? Jak bede w domu spróbuje dosłać dobrze zrobione zdjecie. A co by było jeżeli odesłałbym do nich ten egzemplarz, dostał bym nowy lub zwrot pieniedzy?Oprócz brązowego koloru zrobiła sie taka dzwina smuga tego samego koloru, czy można powiedzieć ze to wada? Z góry dzięki za odp.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Nowa moneta z NBP 10 lat, 1 miesiąc temu #28957

    Ladna patyna dodaje monecie tylko uroku :)
    najlepiej przelozyc ja do innego kapsla np. quadrum bo tak jak Michal napisal

    "zielone wypełnienie" nie jest tu bez znaczenia.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Nowa moneta z NBP 10 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #28958

    Dwie rzeczy są najbardziej prawdopodobne:
    - kiepski (felerny) kapsel,
    - ta zielona wkładka, o której wspominają moi przedmówcy, która tylko przyspiesza to co widać na zdjęciu.

    Jedyne i najprostsze przy tym rozwiązanie, to wymiana kapsla na lepszy, pozbawiony w/w wad. Radzę nie czyścić! Czy będą chcieli przyjąć reklamację? Obawiam się, że taka "wada" może nie być wystarczającym powodem do uznania reklamacji. Możesz spróbować, ale raczej na wiele to bym nie liczył.
    Tak jak Valkiria napisała, ładna patyna to dodatkowy urok. Problem w tym, że sprawa dotyczy tzw. monety kolekcjonerskiej, współczesnej lustrzanki, a w tym przypadku zdecydowana większość i tak zwraca uwagę tylko na połysk ;) :))
    • Eothain
    • Eothain

    Odp: Nowa moneta z NBP 10 lat, 1 miesiąc temu #28961

    Dokładnie, pod żadnym pozorem NIE czyścić! W zależności czy Ci się podoba taka patyna czy nie, to albo możesz zostawić tak jak jest, albo spróbować przełożyć do szczelniejszego kapsla.
    Nawet przy uznaniu reklamacji to nie ma pewności, że nowa moneta też nie zacznie reagować z "zielonym" i nie pokryje się znów patyną ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Nowa moneta z NBP 10 lat, 1 miesiąc temu #28968

    Oto zdjęcie, spójrzcie na lewą stronę taka widoczna smuga zrobila sie na monecie, dookola jest zbrązowiała, nie podoba mi się to, moneta byla ładna błyszczaca lustrzanka "bez skazy" a teraz wyglada jak by byla otwierana, pocierana itd....
    Załączniki:
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information