Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: [bartek] Najnowszy zakup - numizmatyczne znaczki.

    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Najnowszy zakup - numizmatyczne znaczki 13 lat, 2 miesięcy temu #21722

    Ja myślę że w porównaniu z PRL'em faktycznie jest coraz mniej kolekcjonerów amatorskich. Ale dzięki internetowi który jest naprawdę bardzo przyjaznym źródłem informacji(nie zawsze dobrych) mamy coraz więcej "profesjonalnych" zbieraczy w kraju. Patrząc chociażby na nakład Przeglądu Numizmatycznego 1/2005 - 2250 szt. 4/2010 3200 szt..
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Najnowszy zakup - numizmatyczne znaczki 13 lat, 2 miesięcy temu #21723

    Święta prada. Z tego co wiem to nakłady katalogów również musiały pójść w górę.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Najnowszy zakup - numizmatyczne znaczki 13 lat, 2 miesięcy temu #21735

    Zależy jakich katalogów. Tych o współczesnych emisjach, a i owszem, ale innych nie ma szansy. Na aukcjach pojawiają się rzadko, a ceny... oględnie mówiąc wysokie. Nawet reprinty ciężko dostać, nie mówiąc już o tym, że w necie takich rzeczy nie uświadczysz.
    • Offline
    • Oklaski: 10

    Odp: Najnowszy zakup - numizmatyczne znaczki 13 lat, 2 miesięcy temu #21736

    Racja, ciężko wywalić kilka stów na katalog, dlatego (nie wiem, czy to już pod piractwo podchodzi czy nie) czasem warto przeszukać serwisy hostujące pliki, np. polski serwis mający w nazwie pewnego często hodowanego gryzonia:) Dorwałem tam w pdfie 'Ceny monet polskich 1506-1795'. O ceny mi nie chodzi, bo to wydanie z 2000r ale na ponad 300 stronach mamy prawie 300 lat monet polskich...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Najnowszy zakup - numizmatyczne znaczki 13 lat, 2 miesięcy temu #21737

    Tak Lego, czasami uda się coś ciekawego tam znaleźć, ale niestety, pewnych rzeczy nawet i tam nie ma. Od dłuższego czasu szukam brakujących katalogów medali mennicy i kicha. Mennica na swojej stronie umieściła trochę swoich wyrobów, ale tylko z ostatnich lat.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Najnowszy zakup - numizmatyczne znaczki 13 lat, 2 miesięcy temu #21743

    Ale ja nie mówiłem o współczesnych fisherach ale o literaturze już bardziej fachowej jaką jest Przegląd.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Najnowszy zakup - numizmatyczne znaczki 13 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #21748

    lego napisał:
    Racja, ciężko wywalić kilka stów na katalog, dlatego (nie wiem, czy to już pod piractwo podchodzi czy nie) czasem warto przeszukać serwisy hostujące pliki, np. polski serwis mający w nazwie pewnego często hodowanego gryzonia:) Dorwałem tam w pdfie 'Ceny monet polskich 1506-1795'. O ceny mi nie chodzi, bo to wydanie z 2000r ale na ponad 300 stronach mamy prawie 300 lat monet polskich...


    A co to jest kilka stów jeśli mówimy o złotówkach. Prawdziwe katalogi kosztują też tyle, ale w euro. Jak do tej pory najdroższy katalog, który trafiłem, nie będący zabytkowym inkunabułem (bo i takie katalogi można nabyć) kosztował ponad 1000 funciaków - www.abebooks.co.uk/Martin-Jessop-Price-C...xander/1748709810/bd
    Ponieważ był mi potrzebny musiałem go sobie skołować. Szczęśliwie jednak udało mi się trafić pdf'a :)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Najnowszy zakup - numizmatyczne znaczki 13 lat, 2 miesięcy temu #21749

    Karol20 napisał:
    Ale ja nie mówiłem o współczesnych fisherach ale o literaturze już bardziej fachowej jaką jest Przegląd.


    Przegląd to bardziej coś a'la komiks a nie literatura fachowa, więcej tam reklam niż tekstu :) Prawdziwe pisma fachowe to m.in. Wiadomości Numizmatyczne, Biuletyn Numizmatyczny, Grosz, Warszawskie Zeszyty Numizmatyczne czy też inne wydawnictwa regionalne. Nie twierdzę przy tym żeby nie kupować Przeglądu bo sam o ile mam okazję to robię. Jak kogoś interesują np. banknoty to warto zaprenumerować sobie darmowy kwartalnik PWPW S.A.- Człowiek i Dokumenty.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Najnowszy zakup - numizmatyczne znaczki 13 lat, 2 miesięcy temu #21751

    Borsuk, właściwie nie powinienem tego komentować, bo przecież cały czas powtarzamy i nawołujemy tutaj na naszym forum do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Jednak realia są takie, że żyjemy w Polsce... a to trochę zmienia perspektywę;)
    Fakt, patrząc chociażby na aukcję Niemczyka, to z powodzeniem możemy powiedzieć, że jest to "sport dla bogatych", ba nawet dla bardzo bogatych;) Dam sobie głowę odciąć, że we wspomnianej aukcji brali udział również ludzie-pośrednicy, którzy licytowali na rzecz gościa z furą kasiory (być może takiego, który nie posiadał nawet części Twojej wiedzy).
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Najnowszy zakup - numizmatyczne znaczki 13 lat temu #23363

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: MajkelPce, dobrywiktor
Wygenerowano w 0.21 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information