Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przeglądasz:
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nasze blaszki :)

    • Dodeq
    • Dodeq

    Nasze blaszki :) 11 lat, 7 miesięcy temu #27315

    Witam Wszystkich! :)

    Założyłem wątek, by dowiedzieć się "co ciekawego słychać" w Waszych kolekcjach. Czy ktoś dołożył do swojej palety/ klasera jakąś nową monetkę, którą warto pokazać (a każdą warto!:) jeśli się chce oczywiście). Może ktoś rozpoczął nową przygodę - tematyczną, bądź zagłębił się w jakiś nowy dla jego kolekcji okres numizmatyki?

    pozdrowienia!
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Nasze blaszki :) 11 lat, 7 miesięcy temu #27317

    Dodeq do dziela, czekam(y) na pierwsza monete !
    Masz racje monety warto pokazywac i warto o nich pisac, gdyby nawet jedna osoba dowiedziala sie czegos nowego to i tak warto !
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: Nasze blaszki :) 11 lat, 7 miesięcy temu #27318

    Jeżeli chodzi o moje monetki- zszedłem z nominału (dwugroszy) na Boratynki :) (aczkolwiek dalej te sreberka ładnie prezentują się w kolekcji, zostały jedynie przełożone w holderki do klasera - mimo nie-mnogości sztuk;-))

    Niby nic szczególnego, ale poza wysoką selekcją - i wyborem monet w ładnych stanach skupiam się głównie na tych, które posiadają ciekawy odcień patyny (również mix kolorów) i jest to "twarda patyna", nieco różniąca się od posiadanych kiedyś egzemplarzy pokrytych np zieloną patyną, która jak było zresztą widać stopniowo odpadała (była bardzo delikatna). Zdjęcia kilku niedługo dołącze, aczkolwiek jedną można obejrzeć w "moje kolekcje"- boratynka z dużą głową w ładnej patynie.

    Widzę Valkiria w miniaturce również jakaś nowość? :)
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: Nasze blaszki :) 11 lat, 6 miesięcy temu #27324

    No racja z tym pisaniem. ja chętnie poczytam i pooglądam, jeżeli coś masz :) u mnie nic ciekawego nie ma.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Nasze blaszki :) 11 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #27328

    Ostatnio bardzo brakuje mi czasu,mimo wszystko w miare mozliwosci postaram sie cos "wstawic". Zaznaczam ze fotki nie beda rozpieszczac bo sa robione na szybko czesto przy sztucznym oswietleniu byle do archiwum...

    A o to co ostatnio udalo sie upolowac :)

    Ternar koronny 1527 , Krakow , Kurpiewski 15
    Aw.Orzel polski.W otoku napis przedzielony u gory rozetka : MONETA . SIGISMVNDI
    (w miejscu danej tu kropki na monecie jest rozetka.)
    Rw.Tarcza z podwojnym krzyzem.Po jej bokach literki L-P. W otoku napis przedzielony u gory rozetka REGIS . POLONIE . 1527 (w miejscu danych tu kropek - na monecie sa malenkie rozetki).

    Srednica 14mm
    Waga 0,57g

    Bardzo rzadka moneta,rzadsza niz wynikalo by to ze stopnia rzadkosci R2 w katalogu Kurpiewskiego.Od 1995 roku pojawila sie w WCN tylko 7 razy.
    wcn.pl/archive?q=ternar+1527
    Załączniki:
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: Nasze blaszki :) 11 lat, 6 miesięcy temu #27331

    ceny też nie małe ;) . Kupiłaś na aukcji czy trafiła się przy okazji okazja? :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Nasze blaszki :) 11 lat, 6 miesięcy temu #27332

    Kupiona razem z 5 innymi monetami m.in. denarem Ludwika Wegierskiego
    za bardzo przyzwoita cene ok 150zl.
    W numizmatyce cierpliwosc jest cecha nieoceniona,kiedy sie jej nauczymy ciekawe monety
    same "przyjda" , ale o tym nastepnym razem :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: MajkelPce, dobrywiktor
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information