Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: NBP Plan Emisyjny 2010

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14769

    tymbardziej powinnismy powalczyc o Chopina ;)
    ja tez nie mam nic przeciwko zmiana w planie emisyjnym zwlaszcza jesli dorzucaja cos ciekawego z niskim nakladem
    chociaz jest stanowczo za duzo monet w ostatnich latach
    pozatym my nie handlujemy monetami i niespodziewana emisja wiekszej roznicy nam nie robi.
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14771

    Dla mnie ciekawsze byłoby zbieranie monet, o różnych tematach, które są emitowane w niższych nakładach. Jak chcą, to niech biją w sumie taką samą ilość monet, ale różnych.
    Mi ciągle brakuje czegoś humanistycznego w tych tematach, ale nie historycznego, np. malarze, pisarze. Podobają mi się Zwierzaki, ale każdy się na nie rzuca i nie mam poczucia, że mam coś wyjątkowego w kolekcji...
    A co do Chopina, to może moneta Stalowej Woli wydana w roku chopinowskim? Będzie i Chopin, i podkreślenie jego polskości :D
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14772

    to jest mysl :) z ta Stalowa Wola
    wczoraj weszlam na strone poczty polskiej i sprawdzilam plan emisyjny na 2010 i musze przyznac tematyka DUZO ciekawsz niz w NBP
    • Offline
    • Oklaski: -1

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14774

    Chopin urodził sę w Żelazowej Woli nie w Stalowej Woli i wszędzie na świecie jest uznawany i znany jako Polak. Jednak pomięcie takiej rocznicy to wielki błąd.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14776

    kyniek112 napisał/a:
    Chopin urodził sę w Żelazowej Woli nie w Stalowej Woli i wszędzie na świecie jest uznawany i znany jako Polak. Jednak pomięcie takiej rocznicy to wielki błąd.

    masz racje bezmyslnie przepisalam za inka oczywiscie ze w Zelazowej Woli :blush:
  • O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14778

    NBP nie pominął tej rocznicy, bo zostanie wydany w tym roku banknot z Chopinem.

    Dobrze byłoby też gdyby zostały wyemitowane również monety, ale to raczej się nie spełni.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14780

    monetka z Chopinem bedzie niestety nie Polska bo Niue Island aczkolwiek z mennicy warszawskiej i polskiego projektanta Roberta Kotowicza :)
    • Offline
    • Oklaski: 1
    post tenebras spero lucem

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14782

    no właśnie ...mam wrażnie, że naszym brakuje polotu....bo jak już biją jakąś monetę to koniecznie musi na niej się dziac coś ważnego albo musi występowac jakaś ważna persona ; z jednej strony jest to zrozumiałe bo trzeba miec na uwadze względy historyczno -patriotyczno- komercyjne (czyli taka tematyka, jaka się sprzedaje) - ale przydałoby się trochę fantazji np. seria z filmami animowanymi, kultowe polskie seriale, wynalazki, auta PRL (albo jeżeli ktoś nie lubi tego "PRL" to z jakimikolwiek autami, :P , religie świata , bóstwa, mity i legendy , znani aktorzy (światowi najlepiej)...etc.....można trochę pofantazjowac ...wtedy takie "niszowe" tematy można wydawac w nakładach np. 5000 - 6000 , żeby kupowali ci co lubią... a Sobieskiego i Papieża ...niech biją po 150 tys. żeby każdy rodak w domu miał, bo tak należy..

    a zwierzaki to chyba każdy lubi ;)
    można dodac "rasy psów" ..lub / i "rasy kotów".....
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14783

    oj tak tematow mozna by wymieniac godzinami
    ja marze o serji z ginacymi gatunkami roslin wystepujacych w polsce.
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14784

    przegladajac plan poraz kolejny dostrzeglem ze nie ma w nim
    MS w pilce noznej RPA 2010 co dotej pory sie nie zdazylo i zawsze mielismy monete na mundial a ostatnio nawet po 2 monety
    chyba ze to taki bojkot Polacy nie graja nie robimy monety ?
    jestem pewien ze temat ten sie jeszcze pojawi a plan ulegnie zmianom jeszcze nie raz tego roku.
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14786

    No dobra... Przyznaję się do bezmyślności (właśnie do tego, bo napisałam pierwszą Wolę, jaka mi do głowy przyszła) i najchętniej bym mój poprzedni post usunęła :| :blush: Proszę mi tego nie wypominać, gdyż intencje miałam dobre :)
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14787

    Z tego zawstydzenia zapomniałam - z tymi tematami to jest tak, że one muszą trącać polskością, bo mają pełnić funkcję "reprezentacyjną" (coś w stylu patrzcie wszyscy jakimi dumnymi jesteśmy Polakami!). Ale czytałam tu, że istnieje szansa, że jak się da propozycje NBP co do monety, to mogą ją zrobić. Nie wiem, na ile NBP uległo sugestii takich próśb, a na ile coś takiego sami planowali, ale jest nadzieja ;)
    I jeszcze co do Chopina - banknotów nie zbieram, więc dal mnie to wygląda jak brak uczczenia rocznicy :(
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14790

    inka nikt ci nie wypomina najzwyczajniejsze przejezyczenie
    ja popelniam mnustwo bledow zwlaszcza ortograficznych i sie tym nie przejmuje nie jestesmy na dyktandzie narodowym ;)
    a czy NBP poddaje sie sugestia kolekcjonerow co do tematow to wadpie patrzac na plan emisyjny :(
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14803

    Najlepsze jest to, że "pochwaliłam się" tym przejęzyczeniem wśród znajomych, a oni tez błędu nie zauważyli :P I ja się domagam uczczenia monetą Chopina? :)
    Co do ulegania kolekcjonerom - ilu z nas bombarduje NBP propozycjami? Ja tego nie robię, ale może trzeba...?
    • Offline
    • Oklaski: 12

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14808

    worldcoinsauction na dyktandzie nie jesteśmy, to prawda. Ale to nawet wstyd pisać z takimi błędami jak "mnustwo" tym bardziej, że podczas wpisywania błędy te są podkreślane ;> i proszę nie traktuj tego jak obrazę czy jakiś zarzut, dbajmy o nasz ojczysty język i tyle.
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14809

    przepraszam wszystkich na forum za moja ortografie staram sie jak moge ale jest mi ciezko jestem dysortografem pozatym edukacje w polsce zakonczylem w 5 klasie podstawowki sorry jesli ktos sie poczul urazony ze tak okaleczam ojczysty jezyk :blush:
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14834

    Agleh153 masz rację, że powinniśmy dbać zarówno o jakość jak i kształt swoich wypowiedzi. Owszem zdarzają się "wpadki", bo czasami po przeczytaniu pewnych wypowiedzi człowiekowi coś umknie, a chyba nie zawsze i nie wszystkie błędy są jednak podkreślane. Ja sam tego doświadczyłem i... zgłosiłem to moderatorowi, by dokonał korekty, ale niestety bez skutku :(
    Druga sprawa, że niestety, na wielu forach pojawiają się trole i zadymiarze, których to "kręci". Dlatego prośba o stosowną reakcję maderatora :)
    Przepraszam, że nie na temat, ale to taka dygresja przy okazji.
    Pozdrawiam
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14836

    w tym problem ze mi wogole nie podkresla zadnych bledow
    czy jest jakis slownik ktory mozna wlaczyc ?
    bo nic takiego nie znalazlem.
    • Cerberiusz
    • Cerberiusz

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #14838

    Spróbuj z firefoxem. On na bieżąco sprawdza błędy ortograficzne.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #14839

    Faktycznie Cyberiusz masz rację, w Firefox-ie podkreśla błędy a w IE nie.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information