Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: 70. rocznica zbrodni katyńskiej

    • Offline
    • Oklaski: 1

    70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #16943

    Co sądzicie o wizerunkach nowej emisji NBP?

    www.monetynews.pl/2010/03/04/nbp-70-rocz...-zbrodni-katynskiej/
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #16952

    2 złotówka ładna, chyba nawet ją sobie sprawię a co zaszaleję B)
    10 zł zaś niezbyt oryginalne, trochę "zajeżdża" mi stylem z poprzednich monet, chyba 20-Getto
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O: 70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez mcrc. #16957

    10zł - takie sobie, moim zdaniem przekombinowane, te niby krzyże coś wyglądają jak miecze.
    2zł - jedna z najlepszych jakie ostatnio widziałem z NBP, prosta ale ma swój urok.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #16958

    jak dla mnie obie przecietne 10 zl moze wygladac duzo duzo lepiej w realu.
    Choc prawde mowiac spodziewalam sie czegos bardziej konkretnego co bardziej obrazowalo by skale tej obrzydliwej zbrodni LUDOBOJSTWA !!!
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #16960

    Nie ma się czego spodziewać w końcu to tylko kolejna statystyka do kolejnej wojny...
    Oczywiście sam tak nie uważam ale NBP owszem bo potraktował ten temat jako koleją możliwość do wypuszczenia monet. I to jakich? 2zł i 10zł przy czym ta druga jest kiepska. Nawet "spuścili z tonu" bo w końcu w 1995r wybili 20 zł. A z okazji śmierci Popiełuszki walnęli złota 37-złotówkę (teraz już tylko czekam na 48,3 - złotówkę). Nie mówiąc już o 100zł z "180 lat bankowości centralnej w Polsce". Kogo to obchodzi poza bankowcami i pewną rzeszą osób żywotnie zainteresowanymi tematem? A Katyń? Temat o niebo ważniejszy a doczekał 2 blaszek.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17009

    Dla Rosjan jak widac na zalaczonych obrazkach II Wojna Swiatowa zaczela sie w 1941 ...
    www.monetynews.pl/category/europa/rosja/
    ... tymbardziej NBP powinien podkreslic skale Zbrodni Katynskiej ale i przedstawic kto byl jej sprawca tego mi brakuje na naszych monetach.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17012

    Valkiria, czemu się dziwisz. Wprawdzie to nie wątek historyczny, ale co tam. Dla Rosjan 22.06.1941 r, a dla Amerykanów 07.12.1941 r zaczęła się II Wojna Światowa. To, że Niemcy napadły na Polskę 01.09.1939 r, ich nie dotyczyło, bo nie było bezpośredniego ataku na ich ojczyznę. Tak samo nie przejęli się anschlussem Austrii czy zaborem Czechosłowacji w 1938 roku. Zresztą dalej historia też się powtarza. Potwierdzają to Teheran, Jałta i Poczdam.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17013

    Amerykanow sie nie czepiam oni rzeczywiscie przystapili do wojny 1941 ale sowieci :silly:
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17020

    Sowieci po układzie Ribbentrop-Mołotow, oczywiście przystąpili do kolejnego zbrojnego rozbioru Polski, a w dodatku jeszcze pamiętali o swojej klęsce z 1920 roku. Dodatkowo rozpoczęli w 1939 roku tzw. "Wojnę zimową" z Finlandią.
    Dlatego, dla wielu państw II WŚ ma swój początek w różnym czasie.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17022

    17 wrzesnia 1939 ;) ja sie nie dziwie Rosjanom dziwie sie Polakom z NBP bo ta nowa 10zl niezbyt potrafi sie przeciwstawic rosyjskiej propagandzie za malo powera
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez mcrc. #17024

    Przypominam że NBP nie jest od powera tylko od zarabiania kasy i zapewne ta blaszka 10 złotowa pójdzie za 100 złotych :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17028

    No coz trudno sie z toba nie zgodzic choc chcialo by sie by bylo inaczej.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17030

    Osobiscie zbieram 2-ki i musze powiedziec ze Katyń mi sie bardzo podoba. No i nakład 1 000 000 Nie tak zle Podkowca wyjdzie 1.7miliona wiec.. Hehe
    10 jako tako. Bez szoku.
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17031

    Valkiria napisał:
    Dla Rosjan jak widac na zalaczonych obrazkach II Wojna Swiatowa zaczela sie w 1941 ...
    www.monetynews.pl/category/europa/rosja/
    ... tymbardziej NBP powinien podkreslic skale Zbrodni Katynskiej ale i przedstawic kto byl jej sprawca tego mi brakuje na naszych monetach.


    pomijając kwestię historyczną, zwróciliście uwagę na nakłady tych rosyjskich monet. NBP sreberek w takich nakładach nie puszcza, za mały zarobek. przynajmniej ja nie przypominam sobie ostatnio wydanych przez NBP monet srebrnych w nakładzie mniejszym niż 80000-100000szt
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17032

    Całkowicie nie rozumiem sensowności niektórych postów, typu: ,,ta moneta mi się podoba, a ta to nie'', czy tylko ja zdaje sobie sprawę, ze starego powiedzenia ,,o gustach się nie dyskutuje''. Co za sens mają takie posty? ja nie potrafię sobie wytłumaczyć. Jak dla mnie 10 zł jest takie jak być powinno- stonowane z niewielką ilością symboli, wiadomo od razu o co chodzi, to jest moneta wydana w rocznice śmierci tysięcy oficerów, taka ma być, to była tragedia, a nie kolejna okazja do wsadzenia w monetę cyrkonii itp. Co do wielkich patryjotów... pragnę przypomnieć, że bez ZSRR alianci nie wygrali by wojny, a stara zasada mówi, że zwycięscy dzielą wszystko miedzy sobą i tak też się stało, no akurat My byliśmy po właściwej stronie, ale zbyt blisko Radzieckiego giganta. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, to już jest historia, coś co bylo i się nieodstanie...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17036

    gnk napisał:
    Całkowicie nie rozumiem sensowności niektórych postów, typu: ,,ta moneta mi się podoba, a ta to nie'', czy tylko ja zdaje sobie sprawę, ze starego powiedzenia ,,o gustach się nie dyskutuje''. Co za sens mają takie posty? ja nie potrafię sobie wytłumaczyć. Jak dla mnie 10 zł jest takie jak być powinno- stonowane z niewielką ilością symboli, wiadomo od razu o co chodzi, to jest moneta wydana w rocznice śmierci tysięcy oficerów, taka ma być, to była tragedia, a nie kolejna okazja do wsadzenia w monetę cyrkonii itp. Co do wielkich patryjotów... pragnę przypomnieć, że bez ZSRR alianci nie wygrali by wojny, a stara zasada mówi, że zwycięscy dzielą wszystko miedzy sobą i tak też się stało, no akurat My byliśmy po właściwej stronie, ale zbyt blisko Radzieckiego giganta. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, to już jest historia, coś co bylo i się nieodstanie...


    masz racje o gustach sie nie dyskutuje ale Rydzu023 zapytal
    Co sadzicie o wizerunkach nowej emisji NBP?
    no to kazdy kto chcial napisal co mysli ;)
    Co takiego jest stonowanego w tej 10 zl chyba cyfra 70 nie mozna bylo tego miejsca lepiej zagospodarowac ? ogolnie jest przyzwoita w realu moze wygladac duzo lepiej.
    Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem,to juz jest historia, cos co bylo i sie nieodstanie ... no gdyby tak podchodzono do historii w przeszlosci to Polski nie bylo by dzisiaj na mapie Europy
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17037

    Kolego gnk: forum jest od tego, aby dyskutować. Każdy może wyrazić swoją opinię na temat monet. Jeżeli tobie takie tematy się nie podobają, to zwyczajnie w nich nie pisz. Proste.

    Teraz moje zdanie. Wizerunki monet są dość ciekawe, lecz nie powalają. Podoba mi się w nich ich prostota, nie ma żadnych niepotrzebnych rzeczy na niej.
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17038

    mnie sie podobają. 2zł naprawdę fajne, co do 10zł to stwierdzam że jest ciekawa ze względu na sposób wykonania /stempel zwykły oksydowany/, rzadki bo w NBP królują lustrzanki. No i nakład "tylko" 80000. /cóż i tak mniej niż 100000/
  • O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu #17040

    Eh, nie lepiej po prostu podać stronkę nbp z monetami niż bawić się w spamowanie/reklamowanie? :huh:

    nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty_i_monety/mo...osciowe/2010.html#04
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez mcrc. #17379

    Jak to mawiał mój znajomy drogo drogo i jeszcze drożej :)

    Dane o aukcji:

    Cena wywoławcza: 71 zł
    Cena maksymalna: 90 zł
    Skok ceny: 1 zł
    Nakład: 80 000 sztuk
    Liczba monet przeznaczonych do sprzedaży: 78 000 sztuk
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information