Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: 70. rocznica zbrodni katyńskiej

    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat temu #17930

    Moneta w rzeczywistości wyglądu dużo lepiej niż na zdjęciach. A teraz nabrała jeszcze dodatkowej wartości sentymentalnej
    • Offline
    • Oklaski: -1

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat temu #17944

    Witam, myśle identycznie jak mój przedmówca. Nie miałem jej w moich planach zakupu, ale będę ją miał w swoich zbiorach. Ten Katyń...to jest coś niesamowitego , w 70 rocznicę zbrodni na polskich żołnierzach, policjantach, strażnikach i urzędnikach ginie tyle ludzi na tej rosyjskiej ziemi, w tym Prezydent RP. Szok, myślę ,że większość z nas powinna ją mieć w swoich zbiorach aby nigdy tych 2 tragedii nie zapomnieć. Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 7

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat temu Ostatnio zmieniany: przez bart80. Powód: literówka #17945

    nie chciałbym żeby to wyglądało na cynizm w obliczu tej tragedii ale pewnie tak zabrzmi;
    myślę że cena tych monet zapewne wzrośnie i to chyba sporo.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat temu #17955

    spokojnie chwilowe uniesienie patryjotyczne szybko minie
    nie liczyla bym na drastyczne skoki cenowe zwlaszcza przy tym nakladzie ;)

    ps.
    minelo zaledwie 5 dni od katastrofy a juz pojawily sie spory
    niczego sie nie nauczylismy POLAK MADRY PO SZKODZIE :(
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat temu #17956

    Nie zapowiada się raczej na poważny skok ceny tej monety. Obserwując aukcje na allegro niczego takiego raczej nie widać. Nie liczyłbym na gwałtowną popularność tej monety poza gronem kolekcjonerów. Ludzie nie zajmujący się numizmatyką raczej nie myślą o upamiętnianiu ważnych wydarzeń zakupem srebrnej (dość drogiej monety), ewentualnie odłożą sobie 2złGN jak trafią gdzieś z obiegu;) A 80 tys. sztuk nakładu spokojnie wystarczy dla kolekcjonerów, nawet gdyby ta moneta miała cieszyć się większą popularnością niż inne...
    • Bekolitka
    • Bekolitka

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat temu #17966

    No widzę że tu nietylko znawcy monet ale i histori się wypowiadają no ale poto jest miedzy innymi forum.O KATYŃU wiemy tyle co kot naplakał więc nieróbmy z siebie niepowiem co.10zl Katyn jest skromne i takie powinno być tuchodzi o pamięc i patryjotyzm radzę zajżeć do slownika co to znaczy.2zł Katyń ładniejsz bo się świeci gratuluje co niektórym fachowcom bystrości .Dla fachowcow;10ZŁ KATYŃ nie czyścictaka uroda.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat temu #17967

    Bekolitka napisał:
    No widzę że tu nietylko znawcy monet ale i histori się wypowiadają no ale poto jest miedzy innymi forum.O KATYŃU wiemy tyle co kot naplakał więc nieróbmy z siebie niepowiem co.10zl Katyn jest skromne i takie powinno być tuchodzi o pamięc i patryjotyzm radzę zajżeć do slownika co to znaczy.2zł Katyń ładniejsz bo się świeci gratuluje co niektórym fachowcom bystrości .Dla fachowcow;10ZŁ KATYŃ nie czyścictaka uroda.


    A ja radzę zajrzeć najpierw do słownika ortograficznego;)

    Poza tym wiedza o Katyniu nie jest wcale mała. Mimo, że archiwa rosyjskie są zamknięte to historycy czasu nie marnują i powstało już dosyć dużo prac. Więc nie powiedziałbym, że o Katyniu wiemy tyle co kot napłakał. Problemem jest natomiast to jak Polacy z tej wiedzy korzystają...
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:70. rocznica zbrodni katyńskiej 14 lat temu #17985

    Kto o Katyniu chciał wiedzieć to wiedział od dawna. Ja dowiedziałem się o tym jeszcze w szkole podstawowej gdzieś około roku 1990. Nieco później (rok 1991-1992) miałem w ręku książkę poległego w tej katastrofie Stefana Melaka - Katyń Synteza. W tym czasie wiedziano właściwie tylko o Katyniu, a pozostałe miejsca, w których pogrzebano polskich oficerów i policjantów pozostawały nieznane.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information