Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Plan emisyjny NBP na 2011

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu #21648

    Gdy chcesz potwierdzenie stanu posiadania, które ma wystawić bank, to właśnie w ten sposób to się podaje:) Podaje się po prostu znaczące cyfry;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu #21655

    Wracajac do tej monety 1000 zl to nie napisalismy jeszcze ze z tych
    500 sztuk dla kolekcjonerow przeznaczona bedzie tylko czesc nakladu.
    Spora liczba trafi do VIPow.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez arturo!. #21656

    za przeproszeniem co kogos obchodzą vipowie !kim oni są że im sie należy a innym nie
    tak samo z katastrofa w smolensku rodziny dostana po pare tysięcy a inne katastrofy? rodziny ofiar nie dostały tyle pieniedzy
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu #21658

    Arturo błagam Cie nie przenoś już tej katastrofy nawet na nasze forum numizmatyczne. Juz mam tak dosyć tego wszystkiego, oczywiście masz rację, ale szkoda o tym gadać.

    Valkiria - dla jakich VIPów to moze być przeznaczone??
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu #21659

    wiem
    przepraszam
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu #21662

    Nie wiem ? Zobaczymy.Komorowski pewnie dostanie jedna,Benedykt,najwazniejsze osoby w Kosciele pewnie ktos tam sie jeszcze znajdzie ;)

    Ps.
    Arturo niestety takie sa realia a czy jest to spolecznie sprawiedliwe czy nie to juz inna sprawa.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez black_jack. #21669

    Innymi słowy - jeśli chcesz mieć więcej kolekcjonerskich numizmatów, zostań prezydentem. :D

    EDIT: Widzę, że chyba przyuważyli swój błąd i trochę zmniejszyli znów nakłady GNów. Choć według mnie powinni zmniejszyć gdzieś do pół miliona.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu #21697

    black_jack napisał:
    trochę zmniejszyli znów nakłady GNów. Choć według mnie powinni zmniejszyć gdzieś do pół miliona.


    Według mnie nawet do 250-300tys. Choć najmniejszy w historii to chyba 400 ;)
    Przynajmniej jedna taka moneta mogłaby być z takim nakładem - zapewne byłoby ciekawiej :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu #21702

    Mylisz się Majkel;
    Najmniejszy był nakład 287 300 szt, a potem 300 000 szt:)
    A tak a propos która to była?
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu #21704

    Dlatego napisałem chyba bo nie przywiązywałem do tego większej wagi a kojarzyło mi sie że około 400 tys.

    A apropo najmeniej bylo 200tys Augusta potem 287 Łazienek i 300 Jezy :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu #21705

    A jednak katalog na coś się przydaje;)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu #21706

    No przydaje ;) Jako notatnik i informator na szybko albo lektura do poduszki :)
    • Offline
    • Oklaski: 10

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 3 miesięcy temu #21734

    Rany ale ten borsuk jest brzydki... Z wyglądu ni pies ni wydra coś na kształt... nutrii lub szczura. I to obydwie monety zarówno GN jak i srebro spartolone, głęboko się zastanowię czy kupić toto, żeby leżało koło moich zwierzątek...
    Pamięci ofiar 10.04.2010 r. należało się spodziewać...
    Za to chętnie zobaczę tą 3-uncjową, złota monetkę w nakładzie 500szt. Przecież to rozejdzie się w kilka minut. Wyobrażacie co by się działo przed oddziałami NBP gdyby sprzedawali w okienkach? :) Musieliby GROM sprowadzić do pilnowania porządku.
    Ciekawi mnie jeszcze ten ułan, może będzie ładniejszy od szwoleżera.
    Poza tym jedno słowo oddaje dobrze stan w jaki wpadłem po przeanalizowaniu tego planu: marazm.
    Dzięki Bogu, że numizmatyka polska XIX i XX wieku jest bardzo ciekawa i bogata, bo teraz to chyba bym dostał pie***a gdybym zbierał "Polskie Kluby piłkarskie"... piłka nożna - polski sport narodowy... zawsze dostaję ataku kolki ze śmiechy gdy to słyszę a NBP chyba poleciał po całości w stronę "publiki". Teraz czekam na "Polskie browary", przynajmniej coś w czym mamy jakieś osiągnięcia. Jeśli chodzi o jakość piwa a nie ochlejstwo, chociaż w sumie... :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 2 miesięcy temu #22213

    1000 zł beatyfikacja to jest niewątpliwy hit. Rozważam opcję zalicytowania tej monety ale na samą myśl zamrożenia ponad 20 tyś zł kapitału dostaję gęsiej skórki i z pewnością przemyślę to jeszcze ze 100 razy. Może lepiej byłoby kupić 25 guldenów WMG? Nie sądze aby można było ją kupić w kolekcjonerze za mniej niż 20 tyś co wiąże się z uzyskaniem "gwarancji bankowej".
    Jest to niewątpliwie największy hit numizmatyczny od 1995 roku. Ale ci co wybulą grubą kasę mogą nawet stracić trochę jeśli bedą chcieli ją odsprzedać w niedługim czasie po zakupie. Wystarczy że złoto potanieje i co? Żadne drzewo do nieba nie rośnie....
    W każdym bądz razie bedzie to najrzadsza moneta z wizerunkiem JP II wybita przez NBP po denominacji.
    Ciekawi mnie jakie pudełko bedzie do niej....no raczej byłoby obciachem ze strony NBP wrzucić ją do plastikowego zielonego etuii. Co o tym sądzicie?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 2 miesięcy temu #22214

    Witamy :)
    Etuii napewno bedzie odpowiedniej klasy nie sadze by byl to plastik ;)
    Cena zlota nie bedzie miala wiekszego znaczenia jesli chodzi o ta monete
    temat i naklad sa na tyle silne by wywindowac cene.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 2 miesięcy temu #22215

    no. to chyba mahoń!
    Ja zalicytuję, ale nie sądzę abym załapał się w średniej cenie. Cos czuję że bedą tam naprawdę grube ryby. Zalicytuję z glową, jeśli ktoś da więcej to gratuluję. Ja mam swoje granice i nie musze miec wszystkiego za wszelką cenę.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 2 miesięcy temu #22216

    Ktoś gdzieś wspominał, że jeśli cena będzie ponad 180% wartości kruszcu to muszę odprowadzić od tego podatek, zawsze to jakaś informacja odnośnie licytowania :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 2 miesięcy temu #22217

    no tak. ale cena kruszcu 11767.41 zł na dzień dzisiejszy. 180% tej ceny daje sumę ...no właśnie jaką? bo wyszło mi 21180zł ale chyba coś zle policzyłem bo z matmą zawsze stałem na bakier. to daje 32948zł! czy 21180? i ile podatku dowalą jak się tą sumę przekroczy? i czy to dotyczy indywidualnych członków licytacji również?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 2 miesięcy temu #22220

    powiedzmy, że kruszec kosztuj 12tyś, to wg mojej wiedzy max cena bez cena bez vatu to 21,600 zł, więc gdyby moneta miała kosztować 22tyś musieliby odprowadzić 25% vatu od tej wartości. Tak to wygląda z tego co wiem :) Ale nie znam się na tych sprawach, tak samo te 25% gdzieś widziałem nie wiem czy tyle wynosi stawka za takie sprawy :) Wiec jak już mieliby przekroczyć tą cenę, to aby mieć z tego większy zysk musieliby tą monetę upchnąć za ponad 27tyś :]
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 2 miesięcy temu #22221

    dzieki za info..skrzydałka powoli mi opadają. Wychodzi na to że napaliłem się- jak szczerbaty na suchary :) i teraz bede musiał obejść się smakiem heheh
    na jakiego diabła wybijają coś co ma kosztować tyle kasy?
    kto sobie może na to pozwolić? tylko biznesmeni, politycy i kardynałowie. Co najwyżej gwiazdy sportu- Adamka to penie stać, ciekawe czy już zamówił.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.37 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information