Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych

    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez bartek. #22023

    Jeden z otrzymanych e-maili zainspirował mnie do stworzenia ściągawki z nakładów monet obiegowych 1990-2010.

    Ściągawka ma służyć aby w razie otrzymania jakiejś ciekawego stanu jako reszty można było zerknąć ileż to tego naprodukowali.

    Ściągawka tutaj:

    Plik załącznika:

    Nazwa pliku: Naklady_monet_obiegowych_III_RP-cigawka.pdf
    Wielkość pliku: 194 KB


    Zrobiłem ją wielkości trochę mniejszej niż karta kredytowa aby można było ją schować w kieszonkę właśnie na karty.

    Dodatkowo podkreśliłem to co wg mnie jest warte uwagi ale nie obserwuje tego cen i nie wiem co jest ile warte - proszę o uwagi.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu #22027

    Ale masz jazde :) ale nie powiem glowka pracuje ;)
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez tusieq. #22028

    hehe niedługo dojdzie do tego że przy wydawaniu reszty będzie komentarz w stylu: "wie pani co, taką już mam, nie ma pani innej 5 groszówki?" albo "proszę wydać mi w innym roczniku" ;)
    ale ściągawka niczego sobie :)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu #22030

    tusieq a żebyś wiedział, że chyba tak nie długo będzie. Jeden z naszych szanownych użytkowników portalu napisał do mnie e-mail, że dowiedział się od znajomego i czy to prawda że 1 zł z 2010 można sprzedać za 6 zł. Pytał też o inne roczniki. Niestety nie byłem w stanie udzielić wyczerpującej odpowiedzi ;) więc podesłałem link do artykułu z nakładami 2010 gdzie widac czego było mało a czego dużo.

    Napisał, że fajnie by było napisać program na telefon, ze wpisuje się rok i pokazują się nakłady poszczególnych monet.

    Telefon ma się zawsze przy sobie i przy wydawaniu reszty możnaby od razu sprawdzać czy moneta jest rzadka czy też nie.

    Dobre co nie? W którą to stronę idzie, ja pierdziu. Nawiązując do tematu to pewnie po artykule co był kiedyś na Onet o banknotach i że serie AA można 50 zł sprzedać za parę stów była masa ludzisków co oglądali każdy wydawany banknot.

    No a ten plik to już tylko i wyłączenie moja inwencja w odpowiedzi na potrzeby naszych braci inwestorów jednosezonowych ;)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu #22032

    Bartek, raczej chodziło o serię zastępczą tych banknotów YA;)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu #22036

    Zadziwic was apropo wydawania monet w innym roczniku?
    Jestem napalencem na monety polskie wiec III RP tez zbieram.
    Nie mam nadal np 5zł z 2008 jakos nie moge jej trafic i ZAWSZE kiedy dostaje jako reszte 5tke jakas to patrze ktory rok i pytam czy przypadkiem nie maja z 2008. Wiec ten czas juz nadszedl :P
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu #22037

    a jednak już to nas opanowuje :) ja mam na tyle dobrą sytuację że pracuję w sklepie i jak tylko mam możliwość to przeglądam co tam w kasie leży ;) ale niestety nie mam za dużo takich możliwości... nieraz miałem tak że żal mi było wydawać jakąś monetę, którą akurat szukałem ;) teraz wykorzystuję do poszukiwań roczników moją dziewczynę, która pracuje w banku na moje szczęście :)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu #22040

    lynx napisał:
    Bartek, raczej chodziło o serię zastępczą tych banknotów YA;)


    Tak! Sprawdzałem tylko czy ktokolwiek czyta to co wypisuję ;)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu #22041

    MajkelPce napisał:
    Zadziwic was apropo wydawania monet w innym roczniku?
    Jestem napalencem na monety polskie wiec III RP tez zbieram.
    Nie mam nadal np 5zł z 2008 jakos nie moge jej trafic i ZAWSZE kiedy dostaje jako reszte 5tke jakas to patrze ktory rok i pytam czy przypadkiem nie maja z 2008. Wiec ten czas juz nadszedl :P


    No nie mów, że o to zapytałeś? Przecież babeczka/babeczek na takie pytanie pewnie zrobił oczy "jak 5 zł" :D
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu #22042

    O dziwo pytalem tak juz wiele razy i odrazu z zaciekawieniem zaczynaja szukac i pytac po co mi to :) Kilka razy nawet okazalo sie ze ci ludzie tez zbieraja jakies monetki :) Tylko dorywczo :)
    • Offline
    • Oklaski: 10

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu #22055

    MajkelPce napisał:
    Zadziwic was apropo wydawania monet w innym roczniku?
    Jestem napalencem na monety polskie wiec III RP tez zbieram.
    Nie mam nadal np 5zł z 2008 jakos nie moge jej trafic i ZAWSZE kiedy dostaje jako reszte 5tke jakas to patrze ktory rok i pytam czy przypadkiem nie maja z 2008. Wiec ten czas juz nadszedl :P
    W sumie nigdy nie pytałem, bo mam prawie wszystkie nominały, z tą 5-tką miałem fuksa, już 3 mi wpadły w stanie unc, ale jak w poniedziałek pójdę do banku to nie omieszkam wypytać o tą złotówkę z ub. roku:)
    • Offline
    • Oklaski: 12

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu #22068

    Bardzo fajny pomysł :) Teraz jeszcze właśnie wersja na komórki by się przydała, myślę że można by ją udostępnić za opłatą. Mogłaby zawierać mini katalog IIRP, PRL i IIIRP, czy ktoś z forumowiczów potrafi programować w javie? :)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu #22069

    Mysle ze ten pomysl nie przejdzie :) Bo nie bedzie sie nikomu chcialo tego robic zwlaszcza ze dostepne katalogi sa malego formatu. Ja jeden z nich mam poprostu wrzucony w plecak i tyle. Nie widze sensu robic tego na telefon bo to tylko duzo czasu zajmie zanim cos tam znajdziesz. Nie ma to jak papier.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp: Ściągawka do portfela - nakłady monet obiegowych 13 lat, 2 miesięcy temu #22070

    Było kiedyś coś takiego:
    m.katalogmonet.pl

    wchodziło 3 osoby na tydzień i tak projekt został zamrożony. Działa ale ma mało informacji bo projekt jest sprzed 5 lat.

    Może jest ktoś kto chciałby pociągnąć temat w PHP oczywiście odpłatnie?
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.35 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information