Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Plan emisyjny NBP na 2011

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 1 miesiąc temu #22222

    Esper skad ty wzioles te 25% vat ?
    podajac takie informacje dobrze by bylo podac rowniez zrodlo.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 1 miesiąc temu #22224

    Wybacz, masz rację nie o taką stawkę chodzi, a naszą obecną tj. 23%. To piszę akurat na podstawię monety.pl - forum. Monetownik zauważył tam, że jeśli cena monety będzie ponad tą kwotę, to bardziej opłaci się ją kupować firmom - będą mogły odliczyć vat - a my od nich odkupić :) w p.p. dla wszystkich koszt zakupu będzie "taki sam", więc większe szanse kupienia przez osoby prywatne.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 1 miesiąc temu #22249

    czyli to wygląda tak że jak np. zalicytowałbym ja- (indywidualny użytkownik nie prowadzący żadnej działalności gosp. ) np. sumę wynoszącą ponad te 180% wartości kruszcu, to dowaliliby mi extra jeszcze podatek? interesujące....
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 1 miesiąc temu #22250

    I tu się pojawia pytanie na które nie znam odpowiedzi :) To raczej tak nie będzie :) Bo wpisując cenę ponad 180% wartości, system musiałby Ci od razu doliczać vat, inaczej to byłoby niezgodne z prawem :) W końcu ty decydujesz się zapłacić powiedzmy 22tyś, a a idąc na miejsce chcą od Ciebie sporo więcej...

    Nigdzie nie wyczytałem jak się ma ta sprawa w przypadku licytacji, bo jest wiele możliwości, i tak np jeśli o vacie decyduje cena początkowa to banalne, jeśli cena końcowa to się robią schodki :]

    Ale nie ważne jak by się to miało dziać, o tej kwestii i tak zadecyduje NBP a chyba wszyscy wiemy, że ich decyzji nie da się przewidzieć :> Trzeba czekać, a jeśli ktoś ma te 20tyś+ do zamrożenia, to tym bardziej, dla większości z nas będzie to ciekawa lekcja inwestowania :)
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez Karol20. #22252

    To jest akurat proste:
    Płacisz tyle za ile wylicytujesz. W tym jest już podatek a firmy mogą dostać zwrot jeżeli chcą (nikt nikogo nie zmusza).


    Danielov nie wiesz jak liczyć procenty i nie znasz się na podatku. Ty się lepiej weź za coś innego niż inwestowanie w monety.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 1 miesiąc temu #22253

    No właśnie wg mnie nie jest takie proste, a przynajmniej by nie było gdybym był na miejscu NBP. Bo niech tą graniczną kwotą będzie 20tyś. Ktoś licytuje 19,999zł i to jest zysk NBP, ktoś da, 20,001zł i NBP musi odprowadzić vat, i jest zysk jest grubo niższy. Sądzę, że oni wezmą tą kwestię pod uwagę i w zależności w którą stronę pójdą - z vatem, czy bez niego, to odpowiednio ustawią warunki licytacji :)
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez Karol20. #22254

    Nawet jeżeli moneta kosztuje 1 zł to NBP musi od sprzedaży zapłacić Vat.

    Poczytałem trochę i teraz wiem że NBP może sprzedać tą monetę nawet za 1 000 000 zł. Niekoniecznie za 180% wartości kruszcu. Oraz firmy nie będą mogły odliczyć sobie Vatu bo nie ma na jakiej podstawie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 1 miesiąc temu #22255

    Danielov nie wiesz jak liczyć procenty i nie znasz się na podatku. Ty się lepiej weź za coś innego niż inwestowanie w monety.

    Odp. ja nie inwestuje w monety. ja chce sobie poprostu zrobic prezent na 29 urodziny w postaci monety. Obchodzé 30 kwietnia wiéc , dlaczego by nie.
    I tego typu uwagi uwazam za zlosliwe i troche nie na miejscu.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 1 miesiąc temu #22256

    Nie na miejscu to jest brak umiejętności liczenia procentów.

    A poza tym nie trzeba ich tu liczyć.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 1 miesiąc temu #22260

    Odp. do Karol 20.

    Pan to jakis konfliktowy jest. Umiem liczyć procenty tylko byłem lekko zbity z tropu bo mówiąc o 180 % ceny kruszcu (12 tyś zł)nie byłem pewien czy chodzi o 180 % czy tylko o te 80% więcej które należy doliczyc do tej kwoty. Co okazało się właściwą odpowiedzią że chodzi o sumę 21600zł .
    Myslałem że forum jest po to aby dyskutować i otrzymywać odpowiedzi na pytania, od "kolegów" którzy są w temacie bardziej obeznani.

    Ja tobie nie zamierzam zwracać uwagi w czym jesteś lepszy a w czym gorszy, gdyż moja kultura osobista na to nie pozwala.

    ....skoro jesteś taki nie życzliwy i zarozumiały to powiem ci że dyskutuj sobie o monetach dalej, najlepiej z ludzmi na twoim poziomie. Ja nie mam o czym z Toba rozmawiać. Ja poprostu sobie tę monetę kupię i nie zamierzam o niej gawędzić całymi miesiącami.
    Za wszystkie odpowiedzi od wszystkich innych "przychylnych" forumowiczów bardzo dziękuję i napewno uzyskane informacje i rady w jakiś sposób ułatwią mi wylicytowanie tej monety.
    • Offline
    • Oklaski: 10

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 1 miesiąc temu #22263

    Chciałbym tyle zarabiać żeby za 4 lata sprezentować sobie prezent za 20k :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 13 lat, 1 miesiąc temu #22265

    Dla niezorientowanych a bioracych udzial w dyskusji !
    www.nbp.pl/home.aspx?f=/kolekcjoner/srodek.htm
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 11 lat, 2 miesięcy temu #27568

    Nigdzie nie mogę znaleźć, czy w 2011i 2012 roku wyszły monety obiegowe 1 zł, 2 zł (zwykłe), 5 zł? Na Allegro znalazłem tylko1 zł. z 2012 roku. jeżeli tak, to jakie były nakłady?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 11 lat, 2 miesięcy temu #27571

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Plan emisyjny NBP na 2011 11 lat, 2 miesięcy temu #27574

    Sprawdźmy ten link:

    www.katalogmonet.pl/Monety-polskie/Nak%C...ady-monet-obiegowych

    A gdyby nie chciał zaskoczyć, to najlepiej wejść u góry w zakładkę 'Więcej' i tam pierwsza pozycja, to nakłady monet obiegowych wyskoczą same ;)

    PS.
    Od 1 grosza do 1 złotego były wszystkie na pewno wybite w 2012 r. Osobiście nie trafiłem na 2 zł i 5 zł.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.36 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information