Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: co sądzicie o tych monetach

    • Offline
    • Oklaski: 1

    co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez geniu1. #28579

    Witam wszystkich.

    Proszę o ocenę tych monet, co o nich sądzicie?? Proszę porównać zdjęcia ze zdjęciami NBP.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28580

    Niebezpieczne falsy !
    Wczoraj dostalam od jednego naszego forumowicza zdjecie Zygmunta Augusta i dokladnie je omowilismy. Nie ma o dwoch zdan to falsy - gratuluje czujnosci :)

    A ci wszyscy zbierajacy swiecidelka zamiast prawdziwych monet stracili kolejny argument,
    bo okazuje sie ze i tu nie sa bezpieczni :)
    Dodam tylko ze owiele trudniej jest dobrze podrobic monete 600 letnia bita recznie od wspolczesnie bitych lustrzanek.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez meszuzel. #28585

    Wszedłem zobaczyć co ciekawego u was i widzę, że temat falsów na lustrzankach również się pojawił.
    Na monety.pl dyskutujemy o tym przypadku od kilku dni. Niestety jeden z naszych forumowiczów padł ofiarą tego bubla.
    Poniżej zamieszczam linki do fotek. Miejcie się na baczności ;)

    imageshack.us/a/img35/5967/dv8d.jpg
    imageshack.us/a/img841/3220/18zg.jpg

    A żeby było ciekawiej, polska firma gradingowa ogradowała tego bubla jako ideał.

    imageshack.us/a/img547/8581/3erx.jpg

    Znane są tez falsy monety z serii dzieje złotego. Ale teraz nie mam nigdzie linka. Podrzucę przy następnej wizycie.

    Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś informacje o falsach piszcie.
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28586

    Kolego coś takiego jak polska firma gradingowa nie istnieje, mysle ze jak bys dobzre gadał to bys podełka dostał i sam sobie wkładał :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28589

    Proponuje zebrac podpisy, wynajac prawnika, zrobic zbiorowy pozew i raz na zawsze zakonczyc te jaja !

    Wyslalam linka tego slabu znajomemu, wyjasnil mi iz PR 70 nalezy czytac jako
    PRawie fajna :) ja to czytam jako PRawie orginalna :)
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28590

    No mysle ze to jest dobry pomysł osobiscie moge tez sie dołączyć zeby skończyć tę parodię,
    PCG - Prawie Co Grading
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28591

    Po co z nimi walczyć. Niepotrzebnie wydane pieniądze, stracony czas o stresie nie wspomnę. Rynek to narzędzie, które weryfikuje najlepiej. Uświadomienie "nowym i starym" kolekcjonerom, że polski grading nie daje gwarancji co do oryginalności i rzetelności oceny. Mniej gradowanych trumien mniejszy zysk.

    Poniżej obiecany link. nie mam tylko pewności czy to ich fotki czy... no właśnie nie wiadomo czyje.
    www.southkingze.com.cn/search/product?SearchText=poland
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28596

    Co za kretyn to fałszuje i wprowadza do obiegu?! Przecież to obowiązujący pieniądz. To nie jest zwykłe oszustwo handlowe. Za takie fałszerstwo można dostać do 25 lat!!
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28597

    Zgadza sie :)

    Należy pamiętać, iż wszystkie monety okolicznościowe emitowane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym w Polsce. Ich siłę nabywczą określa nominał umieszczony na awersie. Niezależnie jednak od wysokości nominału, monety te mają swoją wartość kolekcjonerską, którą określa wolny rynek numizmatyczny.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28600

    Obawiam się, że jeżeli chodzi o fałszerstwa to czeka nas bardzo smutny okres. Obecnie w błyskawicznym tempie rozwija się technologia skanerów i drukarek 3D. Akurat numizmatyce to niczego dobrego nie wróży. Obawiam się, że za kilka lat będziemy mieli wysyp falsów zrobionych w tej technologii. To może być zabójczy cios dla numizmatyki.
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28603

    haha chyba mi nie powiesz ze na drukarce 3D zrobisz pieniądz z metalu:)
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28604

    lazik38 - o ile technologia drukarek 3D całkiem przyzwoicie radzi sobie z termoplastycznymi tworzywami sztucznymi to droga do kształtowania metalowych przedmiotów tą technologią jest daleka. To czy opłacalna i czy jakość wykonania zadowalająca to zupełnie inna dyskusja.

    Ale nie odchodźmy od meritum.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28605

    Mylicie się Kochani. Przespaliście chyba ten moment, ale drukarki 3D drukują już metalowe przedmioty. WITAM W XXI WIEKU :)
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28615

    Robi się ciekawie. Wygląda na to, że wzięli na warsztat również goldy w postaci dwójki z Zygmuntem II Augustem. Do poczytania co nieco w linkach.

    www.kalisz.policja.gov.pl//index.php?opt...ask=view&id=1861

    www.tvn24.pl/falszywe-monety-w-bagazniku...toletu,366842,s.html
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28616

    Ciekawe ile takich trefnych Zygmuntów Augustów poszło już do kolekcji?
    Na tej focie jest ich jakieś 150 - skromnie licząc to jakieś 50 000 zł.
    Popatrzyłem na swojego - ale tak sobie myślę: "...ja go kupowałem w czasach gdy chodził za 45 zł, będzie OK - wówczas chyba jeszcze się nie opłaciło!"

    Pozdrawiam js
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28617

    Allegro jest wspolodpowiedzialne za ten stan rzeczy !
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: co sądzicie o tych monetach 10 lat, 6 miesięcy temu #28619

    Temu panu życzymy wyroku dwucyfrowego !
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information