Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: gdzie mogę nabyć saszetki mennicze monet?

    • Offline
    • Oklaski: 0

    gdzie mogę nabyć saszetki mennicze monet? 10 lat, 1 miesiąc temu #29035

    Byłem w NBP i chciałem wymienić 9 zł na saszetki monet 1 i 2 groszowych, ale mi odmówiono, ponieważ jestem osoba fizyczną i mogę wymieniać na saszetki od 10 gr.
    moje pytanie jest takie: Dlaczego odmówiono mi wydania tych saszetek i gdzie ewentualnie mogę nabyć te saszetki (oprócz allegro)?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: gdzie mogę nabyć saszetki mennicze monet? 10 lat temu #29056

    Maciek99 pani w okienku 12 pewnie powiedziała Ci, że takie mają zarządzenie podpisane przez prezesa NBP (jeżeli chodzi o miedziaki). Ja dalej nie dyskutowałem.
    Przez ostatnie 4 mieniące byłem z 6 razy w NBP (kupuję sobie po 2 woreczki każdego nominału na pamiątkę).
    Z 2013 roku brakuje mi 20gr i 1 zł. Na te 6 razy nie było żadnych woreczków, ani z 2013 r., ani z 2014.
    Za 5 razem nawet napisałem do nich maila z pytaniem czy zmienił się sposób dystrybucji monet i dostałem odpowiedź, że nie, a NBP ma obowiązek wymieniać pieniądze, ale na takie jakie posiada w danym momencie co oczywiście oznacza, że nie muszą być w workach menniczych. Pełne pole do popisu mają za to zbieracze rolek.
    Od dawna już mieszkając 5 km od centrali NBP miedziaki kupuję na allegro, bo nie mam znajomej „pani Krysi” w okienku.
    To co mnie zdziwiło to to, że za każdym razem była inna kasjerka. W 2012 roku miałem takie szczęście, że za każdym razem trafiałem na jedną z dwóch kasjerek i zawsze woreczki były.
    Ostatnim razem byłem już po emisji denara typu2, woreczków jak nie było tak nie ma, ale przyjemnie było potrzeć na uśmiechnięte twarze pracowników NBP odbierających denarki z kasy
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.14 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information