Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: osadnictwo w ameryce

    • Eothain
    • Eothain

    osadnictwo w ameryce 15 lat, 7 miesięcy temu #7016

    Znamy już wizerunki. i co o tej monecie powiecie? wedlug mnie bardzo ciekawy pomysl z tym szkłem, ciekawe jak to będzie na żywo wyglądać. ale czy nasi rodzcy 400 lat temu tylko szklo w ameryce robili? bo tylko to z tych monet wynika.
  • Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 7 miesięcy temu #7017

    Heh no ja również jestem pozytywnie zaskoczony wizerunkami monet z tego tematu, a zwłaszcza 10 zł. Z tego co widze to będzie to połączenie oksydy i szkła.

    Co do tego co robili polacy 400 lat temu w ameryce....Amerykanie widząc jak dobre są produkty szklane importowane z POlski, zlecili polskim imigrantom wydudowanie tam huty szkła.

    WIęcej informacji tutaj: www.pol-am.com/index_pl.php<br><br>Edytowany przez: piotr_K84, w: 2008/09/13 23:24
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 7 miesięcy temu #7028

    żeczywiście szklo robili. ale już wtedy strajkowali
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 7 miesięcy temu #7032

    Moneta wg mnie bardzo bardzo ciekawa - czegoś takiego jeszcze nie było
  • Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 7 miesięcy temu #7039

    Z dużym zainteresowaniem przeczytałem informacje zawarte na stornie dotyczące osadnictwa POlaków.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 7 miesięcy temu #7101

    hitu nie bedzie ale ogólnie przyjemna moneta ;D
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 6 miesięcy temu #7409

    hej a jak myślicie jaka będize cena emisyjna tej monetki przy obecnym (dośc duzym)nakładzie. Monetka fajne wygląda to prawda orginalny pomysł.
  • Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 6 miesięcy temu #7411

    przy pbecnej cenie srebra, doliczjąć bajery pewnie ok 65zł.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 4 miesięcy temu #8476

    Co sądzicie o zainteresowaniu wersja ze złota przy nakładzie 9,5 tys?
  • Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 4 miesięcy temu #8477

    tak jak poprzednie emisje, będzie można jeszcze długo po emisji kupić po cenie emisyjnej.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 4 miesięcy temu #8479

    To co spowodowało taką pompkę na 90 rocznicę Niepodległ.?
  • Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 4 miesięcy temu #8480

    bo to nominał 50zł, pierwszy taki w historii, spekuła ruszyła. To było takie antidotum, na to ile wiele osób utopiło, kupując wiele monet w przedsprzedaży ( pamiętacie zapewne jak sybiraków sprzedawano po 250zł)&gt; :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 4 miesięcy temu #8481

    stosunek ceny do nakadu ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 4 miesięcy temu #8482

    Mam mieszane uczucia w takim razie co do tego osadnictwa, chyba że spekulacja znów zadziała?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 4 miesięcy temu #8512

    Jak zawsze NBP zaskoczył ;)

    emisja 17 grudnia 2008 r
    cena osadnictwa
    10 zł - 106 zł
    100zł - 856 zł

    Tym razem wysoka cena emisyjna 10 da po garach wszystkim którzy sprzedawali w przedsprzedaży, bardzo dobrze. Byli tacy co sprzedawali po ok 70 zł lub mniej. Są w tym momencie trochę stratni ;)

    Jestem bardzo zdziwiony tak wysoką cena i zastanawiam sie nad kupnem. Za tą cene można dostać Dożynki ( moneta z 2004r. niższy nakład, 20 i lepsza seria)
  • Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 4 miesięcy temu #8515

    Spójrzecie tylko jak szybko zareagowlai na to kupujący. Obłęd.


    TUtaj jeszcze wczoraj po 68zł nie bardzo chciały schodzić
    allegro.pl/item487776885_400_roczn_polsk...a_w_ameryce_hit.html


    dziś aukcje jeszcze z cenami po ok 70zł- wyczyszcozne do zera.

    tutaj 100sztuk:
    allegro.pl/item488638601_osadnictwa_10zl...l_osadnicy_10zl.html

    20 szt.
    allegro.pl/item488899505_10zl_2zl_osadni...sadnictwa_szklo.html

    50sztuk
    allegro.pl/item489045301_2008_10zl_400_r...dnictwa_w_am_pn.html

    20sztuk
    allegro.pl/item489094772_400_rocznica_po...twa_komplet_bcm.html


    100 sztuk
    allegro.pl/item491060832_c_10_zl_osadnic..._2_zl_ng_folder.html

    100 sztuk
    allegro.pl/item485028590_c_10_zl_osadnic..._2_zl_ng_folder.html

    i 30 sztuk
    allegro.pl/item489989786_400_rocznica_os...meryce_10zl_2zl.html

    A tutaj dziś już pierwsze aukcje powyżej 100zł.

    60 sztuk
    allegro.pl/item494205283_400_rocznica_po...twa_komplet_bcm.html


    Nie będe tego lepiej komentował bo skzoda słów naprawdę.

    Wiecie dlaczego emisja zostałą być moze pzresunięta, nastąpiły pewne zmiany, nie zastanawialiście się mozę że NBP wybije 200.000 osadnictwa, i co wtedy??????

    Cena na alelgro będzie wynosiła 50zł.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 4 miesięcy temu #8520

    Piotrze, nie przesadzajmy z czrnymi scenariuszami. Nie chce mi się wieżyć ze wybiją az tyle choc bardzo zastanawiające dlaczego w planie jest ''tylko'' 125 tys skoro np pekin natłukli o wiele wiecej.
    Chyba, że masz jakieś przecieki z mennicy lub z dobrze poinformowannych numizatykow. To podziel się z nami informacjami. Na razie to czyste wróżenie z fusów.
  • Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 4 miesięcy temu #8521

    nie nie mam żadnych przecieków, po prostu obserwuję rynek i sądze, że z tą ceną emisyjną jest cos nie tak.

    Ja widze dwa scenariusze, albo cena zostanie zmieniona, albo dobiją tego tyle, ze naprawde będziemy nimi grać w hokeja.

    Jest to celowe zagranie NBP, aby dać psztyczak w nos spekulantom. Moim zdaniem w NBP jest osoba, któa monitoruje stale rynek i jeśli znów zaczną dziać się takie rzeczy jak rok temu to będziemy mieli takie sytuacje, ze 10zł jest droższa od 20zł.

    Czekam na opinie i scenariusze pozostałych osób.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 4 miesięcy temu #8522

    ciekawe czy wystawiajacy aukcje po ok.70 nie beda probowali sie wycofywac ? :):):)
  • Odp:osadnictwo w ameryce 15 lat, 4 miesięcy temu #8526

    KOlega energhizer, podesłała mi swoją opinię na temat szumu wokół Oadnictwa. Swoją drogą ciekawe i dosc trafne stwierdzenie.

    \&quot;Pragnąłbym poruszyć na forum kwestię zachowania NBP odnośnie ceny emisyjnej Osadnictwa. Nie jestem inwestorem, ale uważam, że układ NBP-Inwestorzy to powinna byc symbioza. W tym momencie uważam za \&quot;chamskie\&quot; posunięcie NBP zwiększające cenę względem innych 10zł o ponad 30% Najpierw wybadali rosnące zainteresowanie inaczej mówiąc porozdawali ludziom szklanki, a nastepnie porozbijali denka. Kolekcjonerzy mogą na tym zyskać bo NBP sparzy się na tym posunięciu i zmniejszy nakład w styczniu. Jestem pewien, że wielu inwestorów dzięki którym można było nabyć taniej monety na aukcjach skończy biznes. Rzuciłem tylko okiem nietrudno było znaleźć Użytkowników którzy wykupili w ciągu 5minut ponad 200sztuk po ok 75zł co daje dla jednych zysk 6tys dla innych wtopę straszną.

    Do czego zmierzam takie posunięcia NBP świadczą o jakimś chorym zarządzaniu i wkraczaniu stylu znanego u naszych polityków. Wpływa to rażąco i zdecydowanie odstraszająco nikt bowiem nie ma ochoty jednego dnia przepłacać aby drugiego popłynąć.

    PS Nie bronię żadnej ze stron, ale uważam że posunięcie to wykracza poza zakres formułki \&quot;NBP zastrzega sobie zmiany...\&quot; \&quot;
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.31 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information