Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 90. rocznia utworzenia NIK

  • 90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9252

    W piątek na stronach NBP pokazano wizerunki drugiej emisji w tym roku. Jest nią \"90. rocznia utworzenia NIK\". Emisja zaplanowana jest na początek lutego: 4.02 - dwuzłotówka, 6.02. - dziesiąciozłotówka.

    \"Dziesiątka\" zaopatrzona jest w hologram NIK. Jak wam się podobają te monety???
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9253

    10 prezentuje sie super ale i tak jest bez porównania z majestatycznie ukazanym na srebrnej 10 husarzem, który nie posiada ów dodatkow
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9254

    Widziałem 10 zł 90 rocznicz utworzenia i jak dla mnie to ładna moneta a hologram zapewni jej popularnośc. Jak dotąd wszystkie monety z hologramem cieszą się dużym zainteresowaniem. Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9268

    Mnie się 10 zł bardzo podoba, zarówno rewers, jak i awers z hologramem. O ile przy Poczcie Polskiej pisałem, że holo mi zalatuje odpustem, o tyle tutaj mam w pełni pozytywne skojarzenia ze znakiem wodnym na banknocie.

    Nie wiem co myśleć natomiast o cenie. 73 zł to o 5 zł więcej niż Poczta Polska, przy czym nakład o 35 tys. mniejszy, więc chyba cena jest w porządku.
    • jaskov
    • jaskov

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9269

    A co myślicie o tym \"błędzie\" na stronie NBP? Bardzo ciekawi mnie jak okrągła moneta może mieć wymiary 2,24cm na 3,2 ;] Mam nadzieje że wraz z poprawką danych na NBP.pl nie zmieni się cena ani nakład. Ja np. dlatego na razie wstrzymuję się z zakupem bo nie fajnie by było jak bym kupił na allegro za 73zł a później się okazało że nakład 20 tys większy a cena mniejsza;] Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9282

    Równie dobrze może się zdarzyć odwrotnie tzn. nakład mniejszy cena większa:-) Tak serio powiedziawszy ja wzoruję się na Poczcie Polskiej nakład podobny hologram również cena emisyjna 68zł dla PP więcej nie zamierzam dać za NIK.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9285

    Moneta może i ładna , tylko nazwa mi się źle kojarzy .
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9335

    Na pewno nie kupie 10-złotówki. Tematyka jest tak nieciekawa i wymuszona. Nie chce mi sie wydawac 70 zł na to zeby zaspokoic prożnosc kilku decydentow na gorze.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9337

    Propo błędów w planach emisyjnych...ściągnąłem z NBP i widnieje wymiar Władysława Strzemińskiego 540x28mm. Nieźle ponad półmetrowa moneta i waży zaledwie 28g. Nie wypada chyba takich głupot na takim szczeblu popełniać...

    Nie ma sensu wydawać teraz >70zł. Wystarczy poczekać jak moneta wyjdzie otrzymają ją pracownicy banków. Jeden bardziej obrotny skupi od nich i zacznie sprzedawać w okolicach 65zł. Nawet ostatnio można Pocztę nabyć w cenie ok 60zł myślę, że właśnie z takich źródeł.
  • Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9345

    NO niestety, chyba osoby odpowiedzialne w NBP za emisje monet coraz mnije przykładają się do tematyki:)
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9389

    Ma już ktoś monete? Jak prezentuje się ten hologram?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9393

    Nawet mi się widzi. Ten hologram nie razi tak bardzo po oczach
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9406

    Całe szczęście. Na fotkach NBP wyglądał okropnie
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9446

    Dziś byłem w NBP o 9:30 i co? I nie było już sreber. Wszystko rozeszło się w pt. Teraz będę musiał z allegro kupować. GNy były, ale już nie w woreczkach tylko luzem. Wziąłem 10, ale znów będą odbite paluchy pani z kasy :/

    Na osłodę dołożyłem sobie 3 mennicze 1 gr z 2008. Mam nadzieję, że dadzą zarobić
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9470

    Kupie sobie do kolekcji wtedy, gdy będzie na allegro poniżej 50 zł w Kup Teraz więcej niż 50 zł ona nie jest warta. Mam czas mogę sobie poczekać 3 miesiące aż osiągnie założoną przeze mnie wartość.

    Zdjęcie monety mnie przekonało, po wizerunkach na stronach NBP nie byłem przekonany do tego numizmatu.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9472

    Skąd czerpiesz przekonanie, że cena tej monety będzie spadać tak bardzo, że potanieje o 23 zł w stosunku do ceny emisyjnej w ciągu 3 miesięcy?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9476

    W moim poprzednim poście kolego, Stolarzu dałem przykład myślenia życzeniowego. Dla mnie moneta nie jest warta więcej niż 50 zł. Tak jak pisałem więcej za nią nie dam.

    Nie potrafię podać racjonalnych przesłanek i nie będę na siłę. Nie mam zamiaru robić z siebie eksperta którym nie jestem. Nie będę oszukiwać ludzi jak robią to inni na konkurencyjnych forach. Pragnę zauważyć, że zbyt często sugerujemy się opiniami ludźmi którzy, potrafią w barwny i nie do końca zgodny z rzeczywistością napisać masę pochwał nt. jakieś monety żeby tylko zarobić.

    Powiedzmy sobie szczerze powód wybicia tej monety jest trochę nie poważny 90. rocznica powołania NiK-u temat równie dobry jak 100-lecie ASP i SGH które mimo nietypowych właściwości nadal szurają dno. Szkoda bo mam ten monety ( po jednej sztuce) i uważam, że są niedoceniane. Dla mnie są ładne, zwłaszcza ASP :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9481

    Rozumiem. Wrażenie czy przekonanie, że moneta nie jest warta więcej niż X bez racjonalnych argumentów nie jest złe moim zdaniem.

    Mnie natomiast interesowało czy może są jakieś przesłanki na podstawie których szacujesz wartość monety, ponieważ chciałem się takiej umiejętności od Ciebie nauczyć.
    No ale jak nie, to trudno.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:90. rocznia utworzenia NIK 15 lat, 2 miesięcy temu #9482

    Może podzielę się jak buduje swoje przekonanie (lub jak to woli założenie) co do wartości monety.
    1. Katalog oglądam porównuje nakłady roczniki urodę co jest ważne w monecie patrz casus Domeyki.
    2. Uważne czytanie forów internetów, żeby wiedzieć co się dzieje w naszym małym świecie. Na co obecnie naganiją czym się zachwycają itd
    3 Allegro najważniejszy czynnik który biorę pod uwagę obserwuję aukcje i po ile ludzie wystawiają w KupTeraz.


    Porównując NiK do ASP i SGH ktore ceny obecnia maja w okolicach 60- 50 złotych patrząc na nakład i rocznik urodę. Zakładam, że w końcu osiągnie cene ok 50- 55 zł

    Na tzw ''rynku'' monet nie można pokazać racjonalnych i logicznych przesłanek/dowodów co do przyszłych zmian cen numizmatów. Rządzą tu emocje i psychologia, owczy pęd i nieuczciwe zagrywki grupy ludzi którzy maja wiecej monet i wiecej kasy.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.26 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information