Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: "Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej

    • Offline
    • Oklaski: 3

    "Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #9983

    witam.
    co sądzicie o nowej serii medali Kolekcja Królewska?
    www.skarbiecmennicy.pl/sklep/produkty/kolekcja_krolewska/
    waszym zdaniem opłaca się ZAINWESTOWAĆ w tego typu "numizmaty"?
    wiem, że wiele osób jest sceptycznie nastawionych do krążków, co nie są nawet monetami, ale warto zwrócić uwagę na niekonwencjonalne wykonanie (srebrna moneta pokryta złotem) oraz na niski nakład (19.5 tyś). warto także zauważyć, że wszystkie inne "numizmaty" wyemitowane przez SMP zanotowały mniejsze lub większe, ale jednak wzrosty....
    czy takie medaliki będą odpowiedzią samobójcze wręcz nakłady (powyżej 100k - głowa wręcz boli a dusza płacze)monet okolicznościowych?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #9990

    Witam

    Dotychczas kupowałem wszystkie emisje oferowane w SMP. Ostatnio jednak zdenerwowała mnie masówka na jaką poszli. Nieważne czy zakończyła się sprzedaż poprzednich oferowanych medali czy nie już wprowadzane są kolejne. W efekcie człowiek głupieje, które wybrać. Do tego dochodzi wciskanie ludziom kitu kup kolekcję masz gwarancję stałej ceny. Wystarczy spojrzeć, że pojedyncze sztuki Dinosauria są w takiej samej cenie jak cała kolekcja. Zysk więc żaden a pozostaje konieczność kupowania co miesiąć w końcu umowa została zawarta na kolekcję...W każdym razie tej kolekcji platerowanej nie zamierzam kupować wystarczy wejść na znany serwis popatrzeć na zainteresowanie takimi monetami. Poza tym o władcach wydaje mi się jest wystarczająca ilość monet. Znacznie lepiej zapowiadaja się oksydowane egzemplarze uważam.

    PS Czy tylko ja się pocieszam, że kupno medalików jest bezpieczniejsze przy wejśćiu w strefę Euro...?:-)

    Pozdrawiam Mateusz
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #9997

    rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi na stałą cenę "kolekcji dinozaurów"... myślicie, że SMP może wywinąć taki numer, że ostatnie numizmaty z kolekcji będą znacznie droższe od innych??
    zostając przy tematyce wykupienia całej serii królewskiej.. zastanawiam się, czy nie warto się zdecydować na zakup właśnie wszystkich 7 monet ze względu nie na gwarancje ceny a na zbiorowy certyfikat otrzymany wraz z przysłaniem całej kolekcji... (myślę, że sprzedając całą serię razem, byłoby to atrakcyjnym dodatkiem dla potencjalnego kupca)
    inną sprawą jest to, że sam "medalik" z Mieszkiem I przypadł mi do gustu. no i jeszcze jedna kwestia... nakład!! obecnie patrząc na nakłady przewyższające 100 tyś sreberek, krew mnie zalewa, a nóż sam otwiera się w kieszeni...
    pytanie więc jest jedno: czy coś za te "numizmaty" będzie można dostać za jakiś czas? czy jest to po prostu kolejna próba wyłudzenia kasy ze strony NBP?


    ps. dodatkowo dodam, że SMP rozesłał kody umożliwiające zakupienie tych numizmatów za prawie 50zł od sztuki mniej niż wynosi cena emisyjna. (sam jestem posiadaczem takiego kodu)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu Ostatnio zmieniany: przez energhizer. #9999

    Zacznę od końca NBP chyba nie ma z tym nic wspólnego oni już się popisali nakładami 100tys sztuk...Iskrą nadziei na opłacalność zakupu całych kolekcji jest niemożność zakupienia repliki Grosza gdańskiego nawet dzięki rabatowi poniżej 110zł. Przy stałej cenie medalików w kolekcji 78zł jest atrakcyjne! Ogólnie jednak takie postepowanie raczej nie będzie długoterminowe nikt nie kupi medaliku bo to nie monety srebrnego za ponad 100zł. Moim zdaniem co najmniej 50-75% ludzi kupuje dzieki kuponom rabatowym bez nich te blaszki są za drogie zdecydowanie.

    Czy będzie to coś warte odpowiedzi nie zna nikt. Wiadomo tylko, że wcześniejsze emisje Kolekcja Jan Paweł II i replika St.Augusta Poniatowskiego przynoszą zyski w okolicach 80-100% nawet i więcej po upływie niecałego roku...

    Kody są rozsyłane do wszystkich Użytkowników poczty na Onecie otrzymanie ich nie jest żadną nobilitacją. Problem w tym, że z biegiem czasu zaczęły być sprzedawane. Efektem może być kolejna spekulacja jak dorwą się osoby niezwiązane z numizmatyką absolutnie w żadnym calu;-(

    Ja osobiście zbieram je bo tak jak Poprzednik nie mam ochoty mieć jednej monety z kilkudziesięciu tysięcy;-) Sama firma jest przy tym bardzo solidna i przyjazna Klientowi.

    Aha odnośnie certyfikatu początkowo nawet były atrakcyjne ale niekiedy zdarzają się nawet bez podanego nakładu co jest bezwartościowym papierkiem;-(

    Ucinam z góry wszelkie domysły jestem tylko Klientem tej firmy.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #10000

    czyli standardowo: pożyjemy, zobaczymy - czas zweryfikuje każdą teorię:)
    • Eothain
    • Eothain

    O: 15 lat temu #10001

    A ja jeszcze powiem, że na WP też dostaje się kody i w gazecje jakiejś widziałem- Teletydzień czy coś takiego
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #10002

    no ja właśnie przez WP dostałem. całkiem miła sprawa, chociaż mam wrażenie, że pierwotne ceny zostały specjalnie zawyżone, abyśmy je mogli zbić kodami :P. bądź co bądź prawie 140 zł za jedną monetę w kolekcji to cena z księżyca
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu Ostatnio zmieniany: przez . #10042

    Popieram przedmówcę. To trochę jak z wyprzedażami w sklepach. Pierwotne ceny (np. ubrań) są brane z kosmosu, a firma i tak zakłada, że za takie pieniądze kupi je jedynie garstka klientów (trendsetterzy i tzw. wcześni naśladowcy). Prawdziwe zyski firma osiąga na wyprzedażach 2 razy w roku kiedy ceny są obniżone o np. 50% w stosunku do ceny wyjściowej. Właśnie wtedy przedsiębiorstwo osiąga zaplanowany zysk. Pierwotna cena to taka "podpucha", wabik na klientów ("Ile to mi w kieszeni zostanie", "Ale okazja" itp.) Biznesplan firmy opiera się w dużej mierze na cenie z "rabatem" - ta obniżona cena i tak zawiera w sobie 20-, 30-, 40-procentową marżę.
    Podobnie postępują niektórzy sprzedawcy ze znanego nam wszystkim serwisu aukcyjnego na literę A :P Wystawiają obok siebie aukcje identycznych monet - które firma chce sprzedać np. za 150 zł. Pierwsza aukcja (ta właściwa) jest zazwyczaj od 1 PLN, druga - zawiera opcję "kup teraz" z dużo wyższą ceną np. 250 PLN. I firma i tak wie, że za takie pieniądze nikt tego nie kupi. Ona ma jedynie zasugerować "realną" wartość monety. Sporo osób się na to łapie - i jeszcze jest zadowolonych, że kupiło numizmat np. za 160 PLN, czyli "zaoszczędziło" 90 złotych.
    Tak mniej więcej działa Skarbiec Mennicy. Nie mówię, że to źle - z ich punktu widzenia to tylko jedna ze strategii marketingowych (które przyleciały do nas zza oceanu). Trzeba jednak mieć dystans do wszelkich przekazów reklamowych (niezwykłych okazji, "ekskluzywnych" zestawów, wylosowaniu naszego numeru/adresu itp.)
    Powiem tylko od siebie, że kupiłem tylko jeden z zestawów, które nie są emitowane przez NBP - replikę monet z Kopernikiem (tych z dwudziestolecia), ale nie mam złudzeń co do opłacalności tej inwestycji. Dlaczego zatem je kupiłem? Te monety są tak piękne, że po prostu musiałem je mieć :-p
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #10044

    allegro.pl/item587000001_mieszko_i_kolek..._ag_au_promocja.html

    hehe - pierwsze ofiary alledrogo.
    facet sprzedaje Mieszka za 120zł z przesyłką, podczas gdy numizmat można kupić za 104zł z przesyłką bezpośrednio od SMP.
    chyba się zdecydowałem na tą kolekcje: jeżeli są osoby kupujące w czasie emisji taki krążek za ponad 20zł więcej, to co się będzie działo dajmy na to za pół roku:D
    a nakład bądź co bądź jest naprawdę atrakcyjny w stosunku co do sreberek NBP...
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #10045

    Zgadzam się z kolegą . Napis " Promocja " lub podobny chwyt działa jak lep na muchy .Czasy są takie , że nie trzeba wszystkiegio kupować na chura , a potem liczyć straty .No , ale każdy orze jak może .Tak jak wspomniał Krzysztof -kupuję bo się mi podoba i już - .:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #10070

    Pragnąłbym przestrzec przed zapatrywaniem się zbytnio na aukcje internetowe. Może się okazać, że najbardziej porywczy zainwestują trochę w medaliki bo cena wysoka itd. Tymczasem co najmniej kilka jest aukcji ustawionych na tzw. "słupa" licytuje ktoś ze znajomych sprzedającego i ceny są astronomiczne. Swego czasu proszę się przyjrzeć cenie St.Augusta 2zł 1766r Normalnie stoi w okolicach 180zł tymczasem można poszukać w archiwum serwisu aukcyjnego jak cena doszła do 296zł potem 250zł...podejrzane
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #10075

    1) Czasem znajdzie się ktoś, kto nie zna się na monetach i ich cenach - no i kupi pod wpływem impulsu.
    2) W przypadku starych monet może dojść do dość dużych różnic w wyglądzie monety nawet w obrębie tego samego stanu zachowania (np. jedna może mieć "ładną", a druga "brzydką" patynę - w subiektywnej ocenie kupującego - a patyna nie wpływa przecież na klasyfikację stanu monety).
    3) Niektóre aukcje na A są faktycznie podejrzane.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #10126

    Na potwierdzenie ww. mojego postu odnośnie niezłej spekulacji rzeczywistej ceny tej kolekcji polecam udać się do serwisu A...Normalnie cena egzemplarza oscyluje w granicach 100-120zł tymczasem są dwie ładne aukcje oferujące za 250zł!! Mało tego Naród się jeszcze bije. Gołym okiem widać nieprawidłowości.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #10129

    czyli jak z kodem mozna kupic blaszke za 78zeta?? bo na str skarbca ceny 96 lub 137 w sumie to nie wiem nawet dlaczego, i poczte tez mam na onecie i zadnego kodu nie dosalali;/
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #10134

    Jeśli kupisz całą Kolekcję(7sztuk bodajże) cena wynosi 96zł/szt jest też pewna pula kodów sam mam taki, który umożliwia zakup za 87zł. Bez kodu obowiązuje cena dostępna w Skarbcu.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:"Kolekcja Królewska" - Skarbiec Mennicy Polskiej 15 lat temu #10139

    jeżeli naprawdę chcesz zakupić całą kolekcje, to polecam zakup samego kodu.... za niewielką kwotę można sobie naprawdę obniżyć.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information