Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 50 sen 1938 cesarza Hirohito-POSZUKUJE!

    • Offline
    • Oklaski: 2

    50 sen 1938 cesarza Hirohito-POSZUKUJE! 13 lat temu #23389

    Witam wszystkich,

    Szukam 2 monet do mojej kolekcji starych japonskich monet.

    Jedna to 50 sen 1938 cesarza Hirohito

    druga to 50 sen (jaki kolwiek rocznik) cesarza Yoshihito.

    Jak ktos ma choc jedna z tych monety prosze o kontakt ze mna:

    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: 50 sen 1938 cesarza Hirohito-POSZUKUJE! 12 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez cfrost. #23613

    Już mam ją także już nie poszukuję.
    dałem 120zł? Opłaca się czy przepłaciłem? Niski nakład jest tej monety.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 50 sen 1938 cesarza Hirohito-POSZUKUJE! 12 lat, 11 miesięcy temu #23614

    Witaj.Nie sadze abys znalazl na tym forum wielu koneserow monet chinskich.
    Nie sposob jest tez sie odnies nawet gdyby sie chcialo przeszukac archiwa czy 120zl to duzo czy malo gdyz nie widzimy tej monety,nie wiemy w jakim jest stanie zachowania,etc.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: 50 sen 1938 cesarza Hirohito-POSZUKUJE! 12 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez cfrost. #23615

    Tak wygląda to 50 senów 1938 Hirohito
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: 50 sen 1938 cesarza Hirohito-POSZUKUJE! 12 lat, 11 miesięcy temu #23616

    i jeszcze jedno zdjęcie. Nie dysponuje narazie lepszymi zdjęciami lub skanami gdyż dopiero co kupiłem tą monetę wczoraj na allegro.
    Sam zaproponowałem taką kwotę gdyż ta 50 senówka 1938 jest najżadsza ze wszystkich pozostałych. Wyemitowano ich tylko 3,600,717. Mam teraz cały komplet 50 senówek od 1922 do 1938 roku. Moneta była czyszczona.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: 50 sen 1938 cesarza Hirohito-POSZUKUJE! 12 lat, 11 miesięcy temu #23617

    Mimo wszystko warto szukać jeszcze mi tylko 6 monet pozostało do uzupełnienia zbioru moich sreberek. Wszystkie te monety są chińskie z lat 1911-1949.

    Niedawno znalazłem u brata Czecha 3 monety Chińskie. Niestety 1 dolara 1914 regularnego mam a pozostałych co szukam on nie ma. A też mi się te monety co brat Czech sprzedaje nie podobają: www.numismatika-ostrava.cz/pl/towar/2-mo.../6-azja/8-chiny.html

    Oto one
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: 50 sen 1938 cesarza Hirohito-POSZUKUJE! 12 lat, 11 miesięcy temu #23618

    nieco bliższe zdjęcia
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: 50 sen 1938 cesarza Hirohito-POSZUKUJE! 12 lat, 11 miesięcy temu #23619

    i jeszcze jedna. Na tym dolarze cesarskim z 1908 roku i 1 dolarze Yuan Shih Kai 1914 obręcz mi się nie podoba, jest jakgdyby podwójna. Zapaliło mi się czerwone swiatełko żeby nie kupować tych 2-ch u brata Czecha.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: 50 sen 1938 cesarza Hirohito-POSZUKUJE! 12 lat, 11 miesięcy temu #23621

    A skąd takie zainteresowanie monetami chińskimi i to z tego akurat okresu? Podoba mi się to, że nie każdy zbiera tylko polskie monety. Powodzenia w dalszym kolekcjonowaniu.
    p.s. może pokusiłbyś się o jakiś artykuł dotyczący monet chińskich? Ja jako osoba, która nie ma o nich pojęcia z chęcią bym takie coś poczytała.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: 50 sen 1938 cesarza Hirohito-POSZUKUJE! 12 lat, 11 miesięcy temu #23623

    www.kenelks.co.uk/chinese/chineserepublic.htm
    To jest strona o monetach Republiki Chińskiej (1911-1949)

    home.netvigator.com/~ykleungn/yuansk3.htm
    a to już strona kultowa gościa z HongKongu który opisuje odmiany 1 dolara z popiersiem Yuan Shih Kai'a

    www.winsociety.org/newsletter/chopmarks/chopmarks.html
    Tu jest strona o różnych chopmarkach na monetach (głównie Chińczycy je robili żeby sprawdzić jakość srebra na monetach)

    www.chinararecoin.com/home.php
    Strona gościa z Florydy - Antonio Llano
    z bardzo ciekawymi informacjami

    www.coinsky.com
    to jest super strona dla numizmatyków ale niestety po chińsku

    china-mint.info/forum/index.php
    Super strona dla tych którzy zbierają chińskie sreberka (choć więcej jest ludzi co lubi nowoczesne srebrne chińskie monety)

    www.zeno.ru
    To jest strona jak encyklopedia. Strona należy do Ruska
    Ale jest tam dużo monet i naprawdę ludzie się tam znają na monetach.

    Zbieram monety Chińskie z wielu powodów, ale przedewszystkim że podobają się mi monet rządu Republiki Chińskiej (1911-1949) oraz ostatniej dynastii Qing oraz jestem fanem wielkim i intersuje się postacią chińskiego Generała Yuan Shih Kai'a
    oraz rządu KMT.

    Polecam powyższe linki
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 50 sen 1938 cesarza Hirohito-POSZUKUJE! 12 lat, 11 miesięcy temu #23625

    Tak trzymaj numizmatyka to cos wiecej jak tylko chec posiadania dla samego posiadania.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information