Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: carska rosja Mikołaj II

    • Eothain
    • Eothain

    Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 11 miesięcy temu #4480

    na tym Kole właśnie ktoś sprzedawał bardzo mocno świecące się 10 i 15 kopiejek za 7/8 zł. Ale aż za bardzo menniczy stan to byl...
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 11 miesięcy temu #4500

    pewnie czyszczone jak nic.
    Ale na tego typu targach szczególnie w mniejszych miastach można często kupic ładną carską Rosję numizmatyczna po naprawdę niezłych cenach, trzeba tylko poszukac.

    ps. apropos tego okresu numizmtyki rosyjskiej, to warto poszukac w \"skarbach\" po dziadkach czy pradziadkach, czasem można natrafic na monety z tego okresu, zapomniane leżące w szafie.
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 11 miesięcy temu #4834

    NO i prosze doniesienia z aukcji WCNu. 20 kopiejek z 1917 roku oszło uwaga za.........2.700zł

    oto ona: poz. 1136.

    www.wcn.pl/fmi/xsl/pl/aukcje/browse.xsl?...&-find=-find

    swoją drogą zastanawia mnei fat, dlaczego w katalogach monet rosyjskich przy wielu nominaąłch z datą 1917 pzy nakałdzie jest znak zapytania?. Czyżby dlatego, że u schyłku caratu, odchodzono jednocześnie od wizerunków na monetach carskich i dlatego nakałdy sa nieznane???
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 10 miesięcy temu #4946

    dla zainteresowanych carską Rosją. [gnum wystawia łądnie mini zestawiki miedziaków carrskich i troszkę sreberka.

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5176699&gr_id=3664

    Ja już mam pewne upatrzone:)
    • lukszy
    • lukszy

    Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 10 miesięcy temu #5489

    co do wcześniejszych wypowiedzi o targu na kole to allegro jest juz według mnie lepszym wyjściem. wszyscy ludzie którzy mają większy zbiór monet są uzbrojeni w kazdego rodzaju katalogi i przestrzegają cen katalogowych jak ksiądz przestrzega 10przykazań, nawet gdy widać ze stan nie jest dobry to nie schodzą z ceny.

    a co do monet carskich to polecacie jakieś strony internetowe, lub jakieś lektury by lepiej poznać te monety?
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 10 miesięcy temu #5491

    allegro.pl/item381958911_katalog_monet_r...rr_parchimowicz.html

    Tu jest aktualny katalog gdzie znajdziesz monety Mikołaja II.
    jeśli ktoś interesuje się tym okresem, wie co i ja to z powodzeniem może kupowac na targach m.in na Kole. Czasem można trafic na prawdziwe okazyjne ceny
    • lukszy
    • lukszy

    Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 10 miesięcy temu #5492

    ok dzięki.
    • lukszy
    • lukszy

    Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 10 miesięcy temu #5505

  • Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 10 miesięcy temu #5508

    juz powiedziałem w identyfikacji i wycenie
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 10 miesięcy temu #5532

    Piotr_k84 napisał:

    Muszę potwierdzić, że to dobry katalog. Jak kogoś interesują monety współczesnego europejskiego wschodu to obowiązkowa lektura, oczywiście poza, mam nadzeję wydamy, katalogiem IKT.
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 10 miesięcy temu #5804

    W archiwum \"rzeczypospolitej\" wygrzebalem bardzo ciekawy artykuł o carkisch monetach. Artykuł wprawdzie z 2005 roku, ale warto się z nim zapoznac. Mowa jest w nim o bogatych kolekcjonerach carkich monet, którzy są w stanie zapłacic duże pieniądze, aby meic upragniony numizmat.


    Oto artykuł:

    Monety carskiej Rosji są coraz droższe


    Bogaci zbieracze monet dawnej Rosji płacą bardzo wysokie ceny za rzadkie numizmaty w możliwie najlepszym stanie.


    Mikołaj II, 1894 - 1917, 37 1/2 rubla równa się 100 franków, 1902, Petersburg, złoto 32,25 g
    (c) ARCHIWUM


    O tym, jak bardzo w ciągu ostatnich kilkunastu lat podrożały rzadkie monety rosyjskie, świadczy przykład złotej monety Mikołaja II o nominale 37 rubli i 50 kopiejek (równa się 100 franków) z 1902 r. Waży ona 32,25 g, a została wybita w Petersburgu w ilości 225 sztuk. Takimi monetami car Mikołaj II nagradzał zasłużonych dygnitarzy.

    Jedna z nich, w doskonałym stanie, została wystawiona na pierwszej aukcji Warszawskiego Centrum Numizmatycznego w listopadzie 1991 r. Cena wywoławcza wynosiła 80 mln ówczesnych złotych. Moneta została sprzedana za 89 mln zł (czyli 8900 zł po denominacji).

    Ten sam egzemplarz po 14 latach pojawił się na 33. aukcji Warszawskiego Centrum Numizmatycznego 3 grudnia 2005 r. Miał cenę katalogową 180 tys. zł. Po licytacji moneta została sprzedana za 240 tys. zł. Jest to cena 28-krotnie wyższa od uzyskanej w 1991 r., a jednocześnie najwyższa zapłacona na aukcjach numizmatycznych w Polsce.


    Reszta artykulu tutaj: www.rzeczpospolita.pl/dodatki/pieniadze_...8/pieniadze_a_9.html
    • lukszy
    • lukszy

    Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 10 miesięcy temu #5826

    nooo to ładnie ładnie :) to ja jednak nie będę narazie sprzedawał moich rubelków i kopiejek :)
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 10 miesięcy temu #5859

    rubel 1915 rok, ładna i dośc rzadka monetka carska/ narazie cena 1725 zł i 3 dni do końca

    allegro.pl/item391896386_rubel_1915_pete...70_r_stan_1_bcm.html
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 10 miesięcy temu #5864

    nie wiem jak dla was ale dlamnie to stan.2
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 9 miesięcy temu #6232

    A co powiecie o tym - 20 kopiejek 1917, moneta naprawdę bardzo rzadka.

    Ktoś chce za nią 4.500zł, ale podhcodziłbym do tej aukcji bardzo ostrożnie.

    allegro.pl/item403138455_extra_rzadkosc_20_kopiejek_1917_.html

    Nie jestem w stanie ocenic, czy to fals czy nie fals, ale ..............
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 9 miesięcy temu #6317

    Sprzedałam na aukcji Allegro 5 rubli z 1897 r.Przedstawione były dokładne zdjęcia awersu i rewersu,a na życzenie nabywcy dosłałam zdjęcia rantu monety i dokładną wagę.Nabywca nie miał zastrzeżeń,a po ponad miesiącu zawiadomił mnie,że to falsyfikat.Moneta była w posiadaniu mojej rodziny kilkadziesiąt lat.Co może świadczyć o tym,że moneta zostaje uznana za falsyfikat?
    Czy ktoś trafił na fałszywą pięciorublówkę?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 9 miesięcy temu #6326

    A moze ten koleś podmienił tą monete i chce nabrac kolege???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 9 miesięcy temu #6375

    Też się nad tym zastanawiam
  • Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 9 miesięcy temu #6376

    Swoją drogą po kiego grzyba fals tak popularnego rocznika???
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:carska rosja Mikołaj II 15 lat, 8 miesięcy temu #6513

    Witam czy którys z kolegów ma moze jakieś monety carskie na wymiane ???
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information