Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Grading- wpadki

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Grading- wpadki 14 lat, 10 miesięcy temu #11327

    Ach wiele na ten temat już postów napisano i jeszcze wiele zapewne wyrazów zostanie wstukane na klawiaturze zanim komuś się to znudzi. O firmie GCN, już chyba wszyscy pisali wszystko, chodź jak dla mnie 20 zł z morświnem z odciskiem palca z notą PR70- rządzi. A co z firma PCG?
    proszę mi powiedzieć czy to jest możliwe?







    Czy możliwe i uczciwe jest otrzymanie noty PR 69 z taka rysą zrobioną mechanicznie?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Grading- wpadki 14 lat, 10 miesięcy temu #11328

    To podpada pod oszustwo, nie nie może otrzymać nawet PR66, bo to nie jest mikrorysa tylko krater widoczny bez mikroskopu. Nie jestem pewien czy ta moneta jako uszkodzona mechanicznie w ogóle powinna być gradowana
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Grading- wpadki 14 lat, 10 miesięcy temu #11338

    woow, "karater" dobrze powiedziane, bez kitu ale brakuje mi słów na te nasz gradingi...
    Litości ludzie....
    Zagraniczny natomiast grading znowu jest drogi jak nie wiem...
    • andrzejj
    • andrzejj

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #11367

    tak samo jak PR70 w GCN
    jj.jpg


    link : allegro.pl/item642570811_iii_rp_10_zl_20...ieski_gcn_pr_70.html

    oj nieładnie firma się zachowała
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11368

    porażka!!
    ja ostatnio kupiłem u jednego gośćia 2 monety ogradowane notą PR 70 od GCN i było to samo!!!
    w jednej monecie jakiś "paproch" nie symetrycznie obrucona,slab dziwnie zgrzany nawet popękany!!!
    za co my płacimy!!!!
    nieporozumienie ta firma!!! :( :( :( :(
    do sądu z nią!!!!!!!!!!!
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11376

    Apropo gradingu czym rozni sie MS 70 od PR 70?
    • Eothain
    • Eothain

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11377

    Może ten artykuł Ci pomoże znaleźć odpowiedź: www.katalogmonet.pl/Poradnik/Skala-oceny...-gradingowa-NGC.html
    • andrzejj
    • andrzejj

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11378

    dodam tylko ,że głównie chodzi o monety matowe (MS) i Lustrzane(PR)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11692

    A teraz przed Państwem najnowsza firma gradingowa i moneta w najwyższej nocie, tylko szkoda, ze aukcja się już skończyła.
    allegro.pl/item658750678_25_renskich_nr_...ag_1000_rarytas.html
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11696

    andrzejj napisał:
    dodam tylko ,że głównie chodzi o monety matowe (MS) i Lustrzane(PR)

    ...czasem spotyka się monety ogradowane jako SP (od: specimen), czyli próby.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #11697

    Ta niezły grading, szkoda że wystawiający bardziej nie zainteresował się tematem, tylko takie "duby smalone" zaserwował potencjalnym kontrahentom. To zwykła trumienka z monetą w środku - tak jakby ktoś sobie włożył monetkę do kapselka. Ten Ag1000 też jest niezły, Smoleń by dał 1000000 "bez kozery" ;)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11699

    Ooo ta sama firma "gradingowa" popisała sie ostatnio na Allegro dukatem lokalnym, który miał źle opisaną datę. Mam nieodparte wrażenie, że w ramach zdobywania rynku firma lekką ręką rozdaje wysokie noty przy pakowaniu nunizmatów. Bo to chyba bardziej pakowanie niż ocena. Zresztą, nie oni jedni. To są chyba bardziej grandy-ngowe firmy. :unsure:
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11706

    allegro.pl/item669785093_2x_10zl_czeslaw_niemen_pr70.html

    Jesli tak ma wygladac klipa z gradingu.. to wolalbym wogole jej tam nie dawac bo to doslownie krzywda dla tej monetki.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11707

    Mogę prosić o lepsze fotki na e-maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
    Współpracuję z PCG ponad rok i miałem pomyłek zaledwie kilka dodam tylko że przez moje ręce miesięcznie nawet 1000 monet przechodzi w gradingu PCG. Wcześniej współpracowałem z GCN-em przez pół roku i to co od nich dostawałem to masakra nie mówiąc już o podmienianiu monet. Zresztą kilka takich najciekawszych wpadek możecie sami zobaczyć na www.nasza-klasa.pl konto "Preciwnicy GCN"
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11721

    Najfajniejsza jest ta odmowa uwzględnienia reklamacji. Normalnie boki zrywać.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11722

    Co do PCG jak dla mnie firma jest po prostu śmieszna, powyższy Kochanowski to prezentuje, a w dodatku zamówiłem parę miesięcy temu monety w gradingu z PCG właśnie otrzymały noty miedzy PR68 a PR69, a posiadają rysy większe i mocniejsze niż załączony wyżej Kochanowski.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11723

    A co myślą Państwo o gradingu PGM? Czy ktoś miał styczność z ta firmą?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11728

    To proszę podesłać foto skoro są tak fatalne:
    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
    Ja miałem z GCN-u monetę która by dostała max PR60 a dostała PR70 i co Pan na to??
    Po za tym monety bite przez rokiem 1994 nie były bite tak dokładnie jak dziś i często tak właśnie jak Pan opisuje (mogą mieć ryski) wychodziły prosto z mennicy więc może się okazać że moneta jest dobrze oceniona? Gdyby Pan dostał z notą PR70 to nie było by wątpliwości co do oceny ale z gorszą notą to już wszystko zależy od stany faktycznego tych monet dlatego proszę przysłać foto w oryginalnym formacie na e-maila



    gnk napisał:
    Co do PCG jak dla mnie firma jest po prostu śmieszna, powyższy Kochanowski to prezentuje, a w dodatku zamówiłem parę miesięcy temu monety w gradingu z PCG właśnie otrzymały noty miedzy PR68 a PR69, a posiadają rysy większe i mocniejsze niż załączony wyżej Kochanowski.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11731

    Obie firmy są "dobre" i nie widzę powodu, żeby się kłócić o nie. Kto chce niech sobie graduje monety w polskich firmach - to jego sprawa. Uważam tylko, że to dla niektórych zwłaszcza starszych monet strata wartości. Powoli widać, że ludzie wolą kupować monety niogradowane niż te z polskim PR70. Jeśli polski grading miał być substytutem amerykańskiego i go na naszym rodzimym gruncie zastąpić to niestety wyszło "jak zawsze" albo i nawet gorzej. Nie bez pomocy tych firm, które w walce o kasę zapomniały czym się zajmują.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Grading- wpadki 14 lat, 9 miesięcy temu #11734

    Ja osobiście w gliwickim centrum "numizmatycznym" kupuje tylko strony do klaserów.. Co do gradingu się nie wypowiadam... miałem monete w ms63 to z jednej strony lustro monety było idealne... a z drugiej posiadała mikro ryski- więc ocena chyba realna. Swoją drogą ciekawe czy jakby powstała naprawde konkretna firma która była by na poziomie firm amerykańskich to ciekawi mnie czy odrazu była by zmieszana z błotem bo polska?
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.42 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information