Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które

    • Offline
    • Oklaski: 13

    Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 15 lat, 8 miesięcy temu #6199

    nie powinne tu się znaleźć - tak sklepy jak i nazwiska . Z prostego powodu - wystarczy że ta firma z Gdańska i ten arogancki i chamowaty właściciel oszukali ludzi na co najmniej kilkaset monet Sokoła 20zł Ag na Allegro - tam poblokowano im ostatecznie 4 konta , a tu panoszą się jak te szumowiny ....
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 15 lat, 8 miesięcy temu #6201

    pisałeś chyba do mnie maila w tej sprawie. Szukałem informacji o tym co czym piszesz ale nic nie znalazłem. Czy możesz jakoś uwiarygodnić swoje oskarżenia?
  • Odp:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 15 lat, 8 miesięcy temu #6205

    DLatego wła snie zrobiliśmy tylko TOP Allegrowiczów, a nie anty top allegrowiczów, bo pochopne sądzenie kogoś może być bardzo szkodliwe.
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 15 lat, 8 miesięcy temu #6272

    www.allegro.pl/show_user.php?uid=316711
    + jeszcze 3 inne nicki tego użytkownika :
    www.allegro.pl/show_user.php?uid=366820&p=1&p=0
    www.allegro.pl/show_user.php?uid=20448
    www.allegro.pl/show_user.php?uid=1104625

    Mam całą korespondencję w sprawie oszustwa na niewywiazaniu się ze sprzedazy monet Sokoła - tak do Allegro jak i do Prokuratury w Gdańsku . Pisma są polecone moje i od adwokata który reprezentuje mnie w sprawie . Zapytajcie uzytkownika accadia , kto go wykończył sprzedając fikcyjnie monety Sokół Wędrowny 20zł Ag i zobaczcie jaki dostał komentarz od uzytkownika ButterflyBTL i jaką accadia dał odpowiedź do tego komentarza .
  • Odp:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 15 lat, 8 miesięcy temu #6295

    I jak sprawa się zakończyła, bo psizesz coś o prokuraturze?
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 15 lat, 7 miesięcy temu #6471

    Po kiliku miesiącach od wpłaty zwrócono mi pieniądze ale nie wiem czemu niepełną kwotę . I tylko dzięki prokuraturze w Gdańsku , która zasugierowała oskierowaniu sprawy na drogę sądową ( o wydanie rzeczy zakupionej - bo o tym była mowa w opisie aukcji ) . Wychodzi na to , że w tej firmie to wogóle jakieś ciemne typy pracują . proszęsobie wyobrazić sytuację taką , że ja jako zainteresowany ciągle nabywałem telefonami , emailami tą firmę o wydanie monet - nawet zleciłem sprawę radcy prawnemu który wystosował kilka pism poleconych . A ONI przez te kilka miesięcy nigdy nie pofatygowali się na jakąkolwiek odpowiedź . Totalna bezczelność , chamstwo i cwaniactwo . Sam prowadzę dg od 18-tu lat , ale z tak bezczelnym typem , jak prezes tej firmy z Gdańska , naciągającej Bogu ducha winnych ludzi to się nie spotkałem . Dodam że i inni użytkownicy na Allegro w to szambo tej firmy się się dali nabrać .
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11667

    Niektórzy z forumowiczów na pewno pamiętają sytuacje sprzed emisji jaszczurki kiedy to pewna allegrowiczka sprzedała łącznie na swoich aukcjach około 10 000 jaszczurki poza tym hurtowo sprzedawała serie szlak bursztynowy i jeszcze pare innych serii. Szczerze mówiąc to sam zaryzykowałem i kupiłem u niej 20 sztuk, allegrowiczka ta żądała wpłaty na konto do 3 dni po zakończeniu aukcji. Ja dostałem swoje 20 sztuk (ufff) ale zobaczcie na komentarze www.allegro.pl/show_user.php?uid=4968887..._neg&p=1&p=0 , kiedyś na forum czytałem jak ktoś przewidywał taką sytuację, szukałem tego posta ale nie znalazłem i dlatego tutaj pisze o tym.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11671

    Wtrącę w tym miejscu swoje 3 grosze. Niestety, zakupy na Allegro są obarczone sporym ryzykiem. Owszem zdarza się, że można kupić w dobrym stanie za niewielkie pieniądze jakąś monetę, która odpowiada zarówno opisowi jak i wizerunkowi na zamieszczonym zdjęciu. Jednk zdarzają się sytuacje, kiedy sprzedający tego nadużywa. Sam zresztą spotkałem się z tego typu przypadkiem. Sprzedawca na stronie o sobie napisał, że posługuje się w ocenie monet skalą Sheldona, posiadał same pozytywy, wystawiona moneta miała być w stanie menniczym, w opisie określono dodatkowo stan na 1-,zdjęcie oferowanej monety było zachęcające. Jak można byłoby sądzić, sprzedawca wydawał się być wiarygodny. Niestety, kiedy odebrano kolejną przesyłkę (a nie była to pierwsza transakcja) okazało się, że rzeczywistość jest jednak inna. Stan monety, a była to srebrna obiegówka z okresu PRL, był inny niż przedstawiany w aukcji - w najlepszym przypadku stan II-. Postanowiono, sprawdzić czy nie zaszła po prostu pomyłka. Niestety, sprzedawca w sposób bardzo opryskliwy odpowiedział na maila, a na zwrócenie uwagi, że wprowadza w błąd kupujących określając stan monet na menniczy, kiedy tak w istocie nie jest, zaczął plątać się w zeznaniach, pisząc iż miał na myśli stan okołomenniczy (ponieważ w opisie był "minus"). Wyminana, maili praktycznie nic nie dała. Owszem sprzedający zaproponował nabywcy zwrot kasy, ale po przesłaniu nabytej monety i na koszt kupującego! Co najmniej irytujące!
    Powyższą sytuację opisałem tylko dlatego, żeby jednak zachować szczególną ostrożność i ku przestrodze. Nawet sprawdzeni sprzedawcy potrafią mieć wpadki, a zwrócenie się z reklamacją wyzwala tylko agresję i nic więcej, a dochodzenie swego jest bardzo utrudnione i kosztuje sporo nerwów. Można to jakoś przełknąć, gdy nie chodzi o duże kwoty, ale gdy wchodzą w grę setki czy tysiące zł już jest gorzej.
    Życzę wszystkim jak najmniej takich sytuacji, bo do przyjemności to nie należy.
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11679

    Lynx - to niestety jest minus kupowania na Allegro. Ja nigdy nie zgadzam się na odesłanie reklamowanej monety na swój koszt. Jeśli ktoś wystawia i sprzedaje przedmiot niezgodny z opisem, to jest to jego błąd - nie rozumiem, dlaczego miałbym za niego płacić?
    Allegro ma wadliwie skonstruowany system komentarzy - każdy boi się odwetowców.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11680

    Dlatego ebay zrezygnował z takiej sytuacji, tam nie możesz dostać jako kupujący komentarza negatywnego w odwecie za swój. Jeszcze z rok temu tak było ale zmienili to, ogólnie rzecz biorąc kupowanie na ebay'u jest znacznie prostsze i chyba bezpieczniejsze.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11683

    podobnie jak krzysztof nigdy nie odesle reklamowanej monety na swoj koszt, sprzedawca musi sie liczyc ze strata przy uzasadnionej reklamacji, jesli chodzi o komentarze z tego wlasnie powodu nie mam samych pozytywnych, ja patrze na to w ten sposob komentarz od kupujacego jest wiecej wart niz od sprzedajacego (oczywiscie sa wyjatki). nie wiedzialem ze na ebay zmienili system komentarzy... dobrze moze i kiedys nasze allegro tez dojdzie do tego samego wniosku
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11685

    Macie Panowie rację i w tym przypadku kupujący nie zgodził się na odesłanie towaru na swój koszt. Jednak innego rozwiązania sprzedający nie przewidział, a wszelka dalsza korespondencja zamarła, bo sprzedający uznał, że to on ma rację a nie kupujący. Tylko kupującego szlag trafia, na nierzetelność sprzedającego. Jeżeli nie umie się określać stanu monety, to sie go nie podaje w opisie, a jak się już napisze, że stan menniczy to niech będzie to stan menniczy a nie inny (nawet okołomenniczy, bo to jest kolosalna różnica). Zdjęcia prezentowane przedmiot aukcji w wielu przypadkach są marnej jakości i ciężko ocenić stan monety pomimo, że to wlaśnie ta a nie inna moneta była fotografowana. Niestety, gdy próbuje się sprzedającego uświadomić, że źle ocenił stan, to spotyka się tylko i wyłącznie z agrsją i grubiaństwem. Negatywny komentarz, tak jak piszesz Krzysztofie, od razu spotka się z niewybredną ripostą i dlatego wielu ludzi "odpuszcza sobie".
    W sumie dzięki za głosy w tej sprawie, bo tak jak pisałem, robię to głównie tylko po to, by ostrzec mniej doświadczonych, a zwłaszcza w kupowaniu na Allegro.
    Ja osobiście biorę zawsze pewną poprawkę na ryzyko i rzadko licytuję powyżej ustalonego przez siebie poziomu.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11686

    Ja na allegro licytuję tylko gdy jestem absolutnie pewien tego co kupuje - najczęściej monety w gradingu NGC - przy czy staram się nie przeginać z oferowanymi cenami.
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11688

    lynx napisał:
    Negatywny komentarz, tak jak piszesz Krzysztofie, od razu spotka się z niewybredną ripostą i dlatego wielu ludzi "odpuszcza sobie".

    I dlatego potem spotykamy nierzetelnych sprzedawców z samymi pozytywami...
    W przypadku dostania negatywa proponuję umieścić odpowiedź, która ukaże się pod nim, zaczynającą się do słów "Komentarz odwetowy (...)" i z opisem sprawy. Każdy normalny człowiek to powinien zrozumieć, tym bardziej, że allegro zamieszcza godziny wystawienia komentarza - i widać, kto wystawił go pierwszy, a kto tylko "oddaje".
    Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia na allegro i nie tylko :)
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11705

    Jeszcze raz dzięki za wypowiedzi i cenne uwagi, które jak sądzę nie tylko mnie mogą się przydać. Zdaję sobie sprawę, że jest wielu kolekcjonerów, którzy mają ograniczone środki, a chęć posiadania danej monety tak wielka, że podejmują ryzyko udziału w aukcjach choćby na allegro. Dlatego tym bardziej warto poznawać tajniki numizmatyki, uczyć się licytacji (bo to też sztuka), aby nie dać się oszukać.
    Również serdecznie pozdrawiam :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11716

    Ja także chciałbym wtrącić swoje 3 grosze.
    Na Allegro sprzedaję i kupuję już kilka lat w sumie przeprowadziłem na 2 swoich kontach ponad 6000 transakcji i powiem szczerze odsetek oszustów jest niewielki a nawet znikomy. Całkiem świeżą sprawę miałem w tym roku kiedy to zapłaciłem za worek dudka 1500zł. no i oczywiście po zapłacie go nie otrzymałem. Sprawę zgłosiłem na policję i po 3 miesiącach całe 1500 oddało mi Allegro z ubezpieczenia tak więc moja strata to był koszt wysyłki trochę nerwów i zamrożona kasa.
    Chciałbym jeszcze opisać jak u mnie odbywają się zwroty.
    Mój nick "meblgreg"
    Oczywiście każdy przedmiot można u mnie oddać do 14 dni od kupna i wysłać wysyłając na koszt własny do mnie z powrotem ale w momencie kiedy monetę otrzymam z powrotem zwracam całą kwotę łącznie z kosztami powrotnej wysyłki.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11727

    Tu nie chodzi o to, że większość jest oszustów! Ja w pewnym momencie również zacząłem korzystać z Allegro, ponieważ nie ma co ukrywać, ceny są bardziej atrakcyjne niż w salonach czy sklepach numizmatycznych, a w wielu przypadkach interesujących mnie egzemplarzy po prostu nie było tam w ofercie. Mnie bynajmniej chodziło o to, że nie wszyscy potrafią należycie ocenić stan monety i to dotyczy zarówno sprzedających jak i kupujących. Niestety, w wielu przypadkach na podstawie zdjęć nie zawsze można to również zrobić. Jednak kiedy w opisie pojawia się stwierdzenie, że moneta jest w stanie menniczym, to powinna być w takim stanie, a nie w innym, ponieważ ściśle wiąże się to z ceną. W opisywanym przeze mnie przypadku, ponieważ nie była to pierwsza transakcja u tego sprzedającego (i do poprzednich nie było większych zastrzeżeń), postanowiono nie wystawiać od razu negatywnego komentarza lecz wyjaśnić całą sprawę. W związku z tym, że sprzedający sporo dokonywał transakcji, mogło najzwyczajniej dojść do pomyłki. Dziwi trochę fakt bardzo opryskliwego potraktowania kupującego, a przedstawione argumenty nie odniosły żadnego skutku. Przepraszam, dały, ponieważ jak zauważyłem sprzedający obecnie w opisie trochę baczniej zaczął zwracać uwagę na to co pisze.
    Z tego też powodu, zabrałem głos na naszym forum, a zwłaszcza, że ocena stanu nie zawsze jest jednoznaczna i może być powodem wielu nieporozumień. Nietrudno zauważyć, że wielu kupujących daje się skusić na zakup na tzw. błysk, a nie zawsze jest to gwarancją dobrej kondycji monety. Mniej czy bardziej wyrafinowymi sposobami można w wielu przypadkach poprawić wizerunek monety, ale nie zawsze odbywa się to bez szkody dla samego nabywanego przedmiotu.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11729

    Jak się chce mieć 100% pewność że moneta jest w stanie menniczym raczej proponował bym kupować tylko u sprawdzonych i dużych sprzedawców jak np Niemczyk Nick allegro numizmatyka-pl sam często u nich kupuję bo wiem że jak napiszą stan L to jest to moneta mennicza.

    Teraz z innej beczki - Trochę się na fotografowałem monet i wiem że można zrobić fotkę nawet monecie porysowanej takie zdjęcie że będzie wyglądała jak mennicza więc jak widzę aukcje gdzie cały opis monety to - "Licytujesz monetę ze zdjęcia" - zachodzi zawsze prawdopodobieństwo że są monety porysowane i takich aukcji proponuję się wystrzegać!





    lynx napisał:
    Tu nie chodzi o to, że większość jest oszustów! Ja w pewnym momencie również zacząłem korzystać z Allegro, ponieważ nie ma co ukrywać, ceny są bardziej atrakcyjne niż w salonach czy sklepach numizmatycznych, a w wielu przypadkach interesujących mnie egzemplarzy po prostu nie było tam w ofercie. Mnie bynajmniej chodziło o to, że nie wszyscy potrafią należycie ocenić stan monety i to dotyczy zarówno sprzedających jak i kupujących. Niestety, w wielu przypadkach na podstawie zdjęć nie zawsze można to również zrobić. Jednak kiedy w opisie pojawia się stwierdzenie, że moneta jest w stanie menniczym, to powinna być w takim stanie, a nie w innym, ponieważ ściśle wiąże się to z ceną. W opisywanym przeze mnie przypadku, ponieważ nie była to pierwsza transakcja u tego sprzedającego (i do poprzednich nie było większych zastrzeżeń), postanowiono nie wystawiać od razu negatywnego komentarza lecz wyjaśnić całą sprawę. W związku z tym, że sprzedający sporo dokonywał transakcji, mogło najzwyczajniej dojść do pomyłki. Dziwi trochę fakt bardzo opryskliwego potraktowania kupującego, a przedstawione argumenty nie odniosły żadnego skutku. Przepraszam, dały, ponieważ jak zauważyłem sprzedający obecnie w opisie trochę baczniej zaczął zwracać uwagę na to co pisze.
    Z tego też powodu, zabrałem głos na naszym forum, a zwłaszcza, że ocena stanu nie zawsze jest jednoznaczna i może być powodem wielu nieporozumień. Nietrudno zauważyć, że wielu kupujących daje się skusić na zakup na tzw. błysk, a nie zawsze jest to gwarancją dobrej kondycji monety. Mniej czy bardziej wyrafinowymi sposobami można w wielu przypadkach poprawić wizerunek monety, ale nie zawsze odbywa się to bez szkody dla samego nabywanego przedmiotu.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11730

    Z tymi opisami do zdjęć to się zgadza, sam zwracam na to uwagę i jeśli wszystko nie jest dokładnie opisane plus zdjęcie nie pozostawia cienia wątpliwości, że jest ok - to wtedy licytuję i w sumie tylko wtedy. A opisy typu "moneta w kapslu jak ze/na zdjęcia/u" powodują tylko moją irytację i wzbudzają nieufność, nawet jeśli tak naprawdę wszystko jest ok. Najnormalniej w świecie nie warto ryzykować i lepiej poszukać innej, gdzie wszystko jest jasne.
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:Wymieniacie na swojej stronie www sklepy , które 14 lat, 9 miesięcy temu #11741

    dzesio4 napisał:
    Jak się chce mieć 100% pewność że moneta jest w stanie menniczym raczej proponował bym kupować tylko u sprawdzonych i dużych sprzedawców jak np Niemczyk Nick allegro numizmatyka-pl sam często u nich kupuję bo wiem że jak napiszą stan L to jest to moneta mennicza.

    Nie zawsze. Ja miałem u nich dwie "przygody", ale za to nigdy nie było żadnych problemów ze zwrotem - oddawali pieniądze bez gadania (i zdarzających się u innych sprzedawców głupich komentarzy) oraz oferowali oczywiście pokrycie kosztów odesłania.
    Jeśli nie widać monety na żywo, to zawsze ponosi się pewne ryzyko, choćby dlatego, że człowiek się po prostu myli.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.42 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information