Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ze sreberkiem do sklepu?

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Ze sreberkiem do sklepu? 14 lat, 8 miesięcy temu #11982

    Drodzy uzytkownicy,
    czy ktos moze mi odpowiedziec, czy moge moneta kolekcjonerska zaplacic za zakupy w sklepie? Wiem, ze to glupi pomysl, ale dostalam takie pytanie i nie potrafie do konca na nie odpowiedziec. Wiem ze 2 zl NG to jest normalny srodek platniczy, ale co z np. srebrnym monetami. Przeciez tez maja nominal i sa wydawane przez mennice.
    Sorki za glupie pytania, ale prosze o pomoc w rozwiazaniu tego dylematu :silly:
    • Eothain
    • Eothain

    O:Ze sreberkiem do sklepu? 14 lat, 8 miesięcy temu #11983

    Wszystkie monety wydawane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym w Polsce.
    Teoretycznie można. Są problemy żeby wprowadzić 2 zł NG do obiegu, więc jestem ciekaw, jakby popatrzyła się pani w sklepie jak za zakupy płacimy klipą z Niemenem :D
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Ze sreberkiem do sklepu? 14 lat, 8 miesięcy temu #11985

    ja jeszcze sie nie spotkalem zeby ktos nie chcial przyjac w sklepie 2zł GN
    co do innych nominalow to ostatnio na allegro ktos sprzeawal 10zł chyba to bylo Nagano z 1998 r ktore wlasnie bylo podnisczone bo zostalo mu wydane kilka lat temu w sklepie!!!
    • Eothain
    • Eothain

    O:Ze sreberkiem do sklepu? 14 lat, 8 miesięcy temu #11986

    Masz może link do tej aukcji? Jestem ciekawy wyglądu lustrzanki z obiegu :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Ze sreberkiem do sklepu? 14 lat, 8 miesięcy temu #11990

    niestety nie mogę znaleźć:(( żałuje że nie zapisałem sobie fotki:(
    • Offline
    • Oklaski: 12

    O:Ze sreberkiem do sklepu? 14 lat, 8 miesięcy temu #11991

    Tak jak powiedział tutaj kolega powyżej, teoretycznie możesz płacić sreberkiem, a i złotem tym które wydaje NBP (kolekcjonerskim jak i bulionowym). Aczkolwiek jestem ciekaw reakcji takiej pani kasjerki co by przyjmowała taką monetę. Mi już nie raz zdarzało się płacić GNami i zawsze wyglądało to śmiesznie, bo zamiast trafiać do kasy, to panie za sklepu spożywczego zawsze ładowały je sobie do kieszeni :) pewnie z myślą, że to "skarb".
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Ze sreberkiem do sklepu? 14 lat, 8 miesięcy temu #11992

    Myśląc zdroworozsądkowo to każdy by tak zrobił - zważywszy, że zazwyczaj GN-y są zawsze warte chociażby minimalnie więcej niż te 2 zł. Duch drobnej spekulacji w narodzie nie ginie ;)
    • Eothain
    • Eothain

    O:Ze sreberkiem do sklepu? 14 lat, 8 miesięcy temu #11993

    Już Kopernik o tym pisał- Pieniądz gorszy wypiera z rynku pieniądz lepszy. A NG są takim lepszym pieniądzem, bo jak Borsuk zauważył zawsze warte minimalnie więcej od nominału.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Ze sreberkiem do sklepu? 14 lat, 8 miesięcy temu #11996

    A czy ktos probowal juz placic moneta kolekcjonerska? lub zna kogos kto tego probowal? Bo ja mysle, ze kasjerka mialaby problemy przyjac srebrna monete. Oczywiscie nie do kieszeni tylko w rozliczeniu. Przeciez jak odda utarg do banku to bilon liczony jest przez maszyny wg wagi. A kolekcjonrskie maja inna wage. I co wtedy?

    pozdro dla wszystkich :)
    • Eothain
    • Eothain

    O:Ze sreberkiem do sklepu? 14 lat, 8 miesięcy temu #11997

    Ale chyba te maszyny liczą tylko bilon 0,01-5 zł.
    A ludzie przyjmują nawet monety 500 zł z legendą POLSKA RZECZYPOSPOLITA LUDOWA:
    www.policja.pl/portal.php?serwis=pol&...606&search=38537
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Ze sreberkiem do sklepu? 14 lat, 8 miesięcy temu #11998

    dobre!!!!! niezle sie usmialam. Polecam ten teks innym!!!! :laugh:
    czyli mozna z tego wyciagnac wniosek, ze nie tylko Niemenem mozna placic w sklepie ale i Zamkiem w Lancucie. Chyba wybiore sie na nale zakupki ;)
    • Modsog
    • Modsog

    O:Ze sreberkiem do sklepu? 14 lat, 8 miesięcy temu #12000

    Dopiero, gdy po wyjściu mężczyzny pokrzywdzeni sprawdzali wartość monety, okazywało się, że była ona w obiegu do 1989 roku, a po denominacji warta jest jedynie około 1 zł.


    to już chyba, żeby stać za ladą nie potrzeba mieć pełnego podstawowego... gdzie my żyjemy?
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.20 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information